Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да повдигна чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: как да повдигна чероки

    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
    Добре де от мен са гумите. Колко големи ви трябват? Имам 38.5x11.50, 42x13.50,46x19.50
    Мисля че с 46'' ще е най справедливо.Ще мушнем и едни бъмпове от 4'' ход и ще ги напомпаме на 500PSi
    Искам да видя 90%проходимост от гумите като ще оставим по 2.5% за мостовете,карданите,двигател,скорости и щангите при завой.
    Опа забравих спирачната система и съединитела.
    Чекай че май нещо процентите станаха повече.

    [ATTACH=CONFIG]369234[/ATTACH]

    Ето и снимка това малкото е 35x11.50x16
    Тенденциозен и объркан пост. Не разбрах какво си разбрал и какво искаш да кажеш. Може вината да е и моя, но може и да не е. 46'' при мен не влизат нито отпред нито отзад. 40'' Отпред след местене на моста с 20 мм напред. Отзад за сега никакъв шанс. Освен това след авария през лятото съм с оригиналните корони и пиньони.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #62
      От: как да повдигна чероки

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Отпред до 40'' без ограничаване на хода нагоре. Отзад дори 36'' не може да поеме защото ще изкърти калниците ако не се ограничи хода. Сегашните са 315/75/16 и са със заводски размер 34.6'', но аз ги мерих като нови и диаметъра им бе 865 мм или 34.05'' В момента поради износването са 33.4''. Сетих се обаче за друга машина която покрива изискванията ти та ги и препокрива. Имам на разположение едно Г300, което в момента е обуто с фабричните джанти и гуми 32'' от моя Вранглер. Знаеш че Г-класата е с мижави ходове, а на всичкото отгоре му ограничихме хода нагоре с 40 мм. колкото да събере гуметата. Малко е изнесено (с 20мм) заради адаптерите 5х127 към 5х130 но това едва ли променя нещата. Искаш ли с него да се тестваш? Гумите му са почти нови за мъгла - някакво АТ на Мишелин.
      Съгласен съм за Г-то! Разбираме се за трасе! Тук е момента на сеирджиите да се намесят с предложения.. Мерим ходовете и нагазваме в гората! Остана да се разберем какво губи победения..?!!

      Коментар


      • #63
        От: как да повдигна чероки

        Г-то е на 200 км и ще трябва да се порзходим. Шанс да дойде той няма. Доста зает човек е, а и хич не се пали. Какво толкова - една разходка и тъкмо ще се тестваме по шосе и завои. Тъкмо ще можеш да се пуснеш и с Пандата, защото и тя е там в заводския си вид.
        Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 17:49.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #64
          От: как да повдигна чероки

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ...Тук е момента на сеирджиите да се намесят с предложения...
          Десет към едно за Щаер!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #65
            От: как да повдигна чероки

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Г-то е на 200 км и ще трябва да се порзходим. Шанс да дойде той няма. Доста зает човек е, а и хич не се пали. Какво толкова - една разходка и тъкмо ще се тестваме по шосе и завои. Тъкмо ще можеш да се пуснеш и с Пандата, защото и тя е там.
            И аз не съм от най-свободните. А твоя човек наясно ли е в какъв филм го вкарваш?!

            Коментар


            • #66
              От: как да повдигна чероки

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Десет към едно за Щаер!
              Предложения за трасе, а не предположения (въпреки, че са част от шоуто)..!!

              Коментар


              • #67
                От: как да повдигна чероки

                Предложението е за трасето от клипа И двете предложени от мен машини са там, а и в Пирин е по-различно от Лозен и Люлин и много по-интересно.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #68
                  От: как да повдигна чероки

                  Тва от клипа не тества окачване много моля. Там ще се кача и с москвич, с правилния мотор.

                  Искате ли за да е справедливо аз да ви направя трасе? Само кежете кво ше тестваме - ходове на окачване, страничен наклон, кал, коловози, друго?

                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: как да повдигна чероки

                    Най-лесно мога да ти демонстрирам правотата си с десетина чувала пълни с пясък! Мерим разстоянието между мостовете и гумите, и после нареждаме шахматно по два-три реда чували (един върху друг)- така, че винаги да има по една предна и задна (срещуположни) гуми върху тях (мисля за калниците на приятеля ти - моите са изрязани)... Не ми пука - ако искаш и в гората! Ако разликата в ходовете не е голяма (аз съм с 31-ци), ще си разкача биалетите и готово! Какво губи победения (пак питам)..?!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: как да повдигна чероки

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Тва от клипа не тества окачване много моля. Там ще се кача и с москвич, с правилния мотор.

                      Искате ли за да е справедливо аз да ви направя трасе? Само кежете кво ше тестваме - ходове на окачване, страничен наклон, кал, коловози, друго?

                      Тестваме тезата, че липсата на ходове „на горе" съчетана с големи гуми е поне равносилна на наличието на ходове и в двете посоки с не толкова големи гуми (най-общо казано)

                      Коментар


                      • #71
                        От: как да повдигна чероки

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Тва от клипа не тества окачване много моля. Там ще се кача и с москвич, с правилния мотор.
                        Опааа тук се изхвърли. Първо го качи пеша и си гледай в краката и след това ще си говорим Представлява рехава глина (при сухо време) с вкопани в нея обли камъни с размер от 60 см до 200 см. По-малките потъват още като ги настъпиш и доста често се изстрелват надолу. При мокро и пеша нямаш шанс. При всичко казано остава загадката: Как пандата (60 к.с.) се качва до половината, а доста подготвени машини не?

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Тестваме тезата, че липсата на ходове „на горе"
                        Не сме говорили до сега за липса, а до ограничаване в някаква степен. Е-ееее колко пъти да го напиша, бе ! 40 мм по висока гума - 40 мм ограничаване на хода нагоре. Толкова ли е сложно ?! Ако са били 100 мм нагоре остават 60 - много сложно !
                        Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 18:10.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #72
                          От: как да повдигна чероки

                          Абе не съм. Просто вече и москвич нямам та да му сложа правилния мотор за демонстрацията.

                          Мани тва, ми кажете за трасето.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: как да повдигна чероки

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Предложения за трасе, а не предположения (въпреки, че са част от шоуто)..!!
                            О`К - имам предвид едно, на стотина километра от София (`щото тук се говори за километри, но не става ясно - откъде накъде) - има си всичко: Блато, наклон къде 30-тина+ градуса, камъни, гора, угар, целина, та и глина и пр. Частна собственост е, така че няма проблем с подробности от това естество.
                            И пак залагам на Щаер-а. Там навремето едно Робур-че (също немска - макар ерзац такава - машина) "насра" един Урал.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: как да повдигна чероки

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              ... При всичко казано остава загадката: Как пандата (60 к.с.) се качва до половината, а доста подготвени машини не? ...
                              Колко тежи Пандата?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: как да повдигна чероки

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Колко тежи Пандата?
                                1060 кг. на кантар., но често е по-лека с около кило защото предна броня рядко има.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X