Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да повдигна чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: как да повдигна чероки

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Това пък какво би трябвало да означава. "Минали през ръцете" не значи "направени грамотно". Все пак дава някакво обяснение за раздразнението му защото се оказва, че е от групата форумджии която споменавам в един предишен мой пост.
    Колега, навлизаш в много неясна за теб (както виждам) територия, относно "Кой е Близнака и има ли той почва у нас..?!!"... Кротни малко тона, обери заключенията и питай като хората, нещо ако не ти е ясно! Много е важно освен колко джипа си направил и колко си счупил по чукарите! Вервай ми да бягаш срещу Близнака - пак няма да го стигнеш колегата по който и да е от двата показателя (правене и чупене)...

    Коментар


    • #17
      От: как да повдигна чероки

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Това пък какво би трябвало да означава. "Минали през ръцете" не значи "направени грамотно". Все пак дава някакво обяснение за раздразнението му защото се оказва, че е от групата форумджии която споменавам в един предишен мой пост.
      Да речем, че си в грешка поради незнание.

      А с по-горните си "оферти" е много вероятно да откажеш изобщо човека да пипа по джипа си, след като го застреля със суми от порядъка на 2 пъти и кусур цената на автомобила (при това по щатски цени). Групата на скучаещите милионери във форума никак не е голяма ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: как да повдигна чероки

        Няма значение кое кой е, а какво е написал в конкретната тема. Само това коментирам. Той може да е много велик, но пък някой лаладжия да му ползва акаунта. На мен лично и то точно в този форум ми се случи мой роднина в нетрезво състояние да пише глупости за някакви самолети от моя акаунт

        А иначе оферти не метам. Нямам никакъв интерес. Не се изхранвам чрез форуми. Но от това че едно чероки може да се купи за 800-900 EUR следва ли че подготовката му трябва да равна или по-малка от тази цена?
        Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 10:21.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: как да повдигна чероки

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          За мен няма значение кое кой е, а какво е написал в конкретната тема. ...
          Е тъй де! Четем ...

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          ... За увеличаване на размера на колелата доста често е достатъчно само промяна на бъмпстоповете. Повдигането не е задължително. Просто хода нагоре се ограничава.
          Колко често можеш да наденеш 33-ки или поне 32-ки на Чероки /Гранд Чероки със сток окачване като пипнеш само бъмп стоповете? И дори и да успееш да вкараш някаква малко по-голяма от стандартната гума по този начин, какъв ще да е смисълът от упражнението, ако за целта си направил колата с ходове на лагерница?!?

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          ... А иначе оферти не метам. Нямам никакъв интерес. Не се изхранвам чрез форуми. Но от това че едно чероки може да се купи за 800-900 EUR следва ли че подготовката му трябва да равна или по-малка от тази цена?
          Ако не виждаш - "оферти" е в кавички. От тези, които са писали дотук в темата също не видях някой, дето да се изхранва чрез форума. На каква сума да е тунингът следва на първо място да зависи от това, което се цели с него, както и от възможностите на собственика.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: как да повдигна чероки

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Колко често можеш да наденеш 33-ки или поне 32-ки на Чероки /Гранд Чероки със сток окачване като пипнеш само бъмп стоповете? И дори и да успееш да вкараш някаква малко по-голяма от стандартната гума по този начин, какъв ще да е смисълът от упражнението, ако за целта си направил колата с ходове на лагерница?!?
            Не съм уточнявал размера в т.ч. и 33-ки. Съвсем коректно съм уточнил, че се ограничава хода нагоре. А смисъла на това упражнение е да отдалечиш от терена поне малко мостовете при никакви разходи. Ясно е че това е компромис и е ясно също че такъв подход постига едно за сметка на друго. Именно затова има и точка втора и цитатът е тенденциозно изваден от контекста. Но това е съвсем обяснимо когато някой няма за какво да се хване, а много му се ще.

            едит/

            Всъщност основната идея на поста ми е твърдението, че "повдигането" е вредно последствие от всичко смислено което се прави с цел подобряване на проходимостта и трябва да се ограничава до минималните и неизбежни стойности. Единственото оправдано "повдигане" е чрез увеличаване размера на колелата. Допустимо и оправдано е да жертваш част от хода нагоре заради тях. Естествено до някаква приемлива стойност на drop percentage. Уточнявам също че това важи за офроуда който се практикува най-често и е абсолютно невярно ако намерението е да се кара с 100-200 км/час по неравен терен. Там е точно обратното. Хода нагоре е с приоритет, но пък и целите мостове са мръсна дума.
            Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 10:52.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: как да повдигна чероки

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              За мен няма значение кое кой е, а какво е написал в конкретната тема. Само това коментирам. Той може да е много велик, но пък някой лаладжия да му ползва акаунта. На мен лично и то точно в този форум ми се случи мой роднина в нетрезво състояние да пише глупости за някакви самолети от моя акаунт

              А иначе оферти не метам. Нямам никакъв интерес. Не се изхранвам чрез форуми. Но от това че едно чероки може да се купи за 800-900 EUR следва ли че подготовката му трябва да равна или по-малка от тази цена?
              В този ред на мисли - следя ти темата за Вранглера с интерес, но по него основно работят тъста ти(сигурно наистина е цар зад струга или фрезата) и приятели (предполагам, че ти си зад фотоапарата и затова те няма на снимките)... Дали проблема ти е свързан само с ползването на акаунта ти от нетрезви роднини - ти си знаеш... Когато човек препоръчва нещо, особено ако струва и един кашон пари, е хубаво преди това лично да се е сблъсквал въпросното "нещо"... Има много китове които имат нужда от доста напасване, за да се монтират на джипа въпреки, че в рекламите им пише, че могат да се монтират и от абориген - на принципа: - Прави едно, прави две и т.н.. Има и такива в които частите нито са толкова "Heavy", нито са толкова "Duty" и се потрошават още на 1-вата или 2-рата разходка, защото това което го пише в таблиците, не винаги е баш така в гората и прочее парадокси, които изискват директен личен опит (не само да го закачиш на джипа, ами и да знаеш наистина до къде са му реалните възможности при употреба)...

              П.П. Относно гумите и ходовете - при положение, че имаш возило с цели мостове с ограничени ходове на горе, не следва ли, че и ходовете му на долу са ограничени..?!! За да слезе едната гума "на долу" - другата все някъде трябва да отиде в посока "на горе", нали..?!! Или визираш само случаите в които се преодолява препятствие от типа "легнал полицай" пред кафето..?!!

              Поздрави
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-10-11, 10:47.

              Коментар


              • #22
                От: как да повдигна чероки

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

                П.П. Относно гумите и ходовете - при положение, че имаш возило с цели мостове с ограничени ходове на горе, не следва ли, че и ходовете му на долу са ограничени..?!!
                Не следва.

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ... Има много китове които имат нужда от доста напасване...
                Е и ?

                Иначе да. Аз ползвам стругари, фрезисти, монтьори и други специалисти. Моето участие е да им казвам какво искам и то конкретно. Примерно на монтьорите им казвам кое да отвият и кое да завият, на железарите какво да срежат и кое къде да заваряват, на стругарите давам чертеж и материал и приемам само технологични забележки. И т.н.

                едит/

                Познавам автосервизната дейност в България добре както отвътре така и отвън. Някъде 25 години съм се занимавал активно. Не бих оставил мой автомобил на когото и да било за да решава кое, откъде и как да се направи. Познавам достатъчно много собственици на автосервизи от всички специалности. Повечето са средно образовани с предимно практически познания. Срещал съм какво ли не. Примерно болтове за кардан от строително желязо Е... повечето знаят че се ползва стомана 45, но пък забравят, че след стругаря тя все още е сурова, а и рязаната резба е несравнимо по-слаба от накатъчната. Не им пречи обаче да ти завият такъв болт на кардана примерно. И още много, много подобни неграмотни изцепки.
                Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 11:19.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #23
                  От: как да повдигна чероки

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Не следва.
                  Т.е. - в нормално положение на автомобила амове и пружини са близо до оптималното си сгъване и имат запас от ход само в посока „на долу", предполагам..?!!!
                  Ако правилно съм ти схванал мисълта, бих искал да ми кажеш какво става ако автомобила преминава през терен, при което в един и същ момент всяко от колелата се намира в различна позиция по вертикала (спрямо идеалната "плоскост")..?!! Как работи такова окачване, още повече, че говорим за джип без блокажи в случая..?!! Аз ще ти кажа - получаваме един "паметник", част от пейзажа или както искаш го наречи. Джипа ще контактува с грунда максимум на 2 точки и безпомощно ще врътка гумета във въздуха. Всичко що касае лифт-а, по-големите гуми и т.н., има една единствена цел - оптимално сцепление във всеки един момент! Оптималното сцепление изисква оптимален контакт с грунда или казано по-просто - възможно най-дълго време и четирите гуми да стъпили на земята, защото само тогава джипа може да се движи (изключваме блокажите - те са измислени да компенсират именно липсата на равномерно сцепление). Всяко едно окачване се конструира така, че първо да отговаря именно на това условие, независимо за какъв тип окачване и експлоатация говорим! Няма как окачване, което работи само в едната посока, да изпълни това условие (освен ако не си измислил как да заобиколиш физичните закони действащи на тази планета)...

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: как да повдигна чероки

                    Приятел, аз само твърдя, че ограничаването на хода нагоре не се отразява на хода надолу. Всичко друго което си изписал не касае вярността на това твърдение.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: как да повдигна чероки

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Приятел, аз само твърдя, че ограничаването на хода нагоре не се отразява на хода надолу.
                      Приятел, а аз само ти обяснявам, че това което твърдиш не е вярно!

                      П.П. Обясни ми като на просто момче, какво имаш предвид под "не влияе"..?!!
                      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-10-11, 11:37.

                      Коментар


                      • #26
                        От: как да повдигна чероки

                        ОК
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #27
                          От: как да повдигна чероки

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Приятел, аз само твърдя, че ограничаването на хода нагоре не се отразява на хода надолу. Всичко друго което си изписал не касае вярността на това твърдение.
                          И също така че проходимостта на една 4-колесна машина е 90% размер на колелата.

                          Стана много смешна тема.Пианици,трупове,хора дето влизат през чужди профили и много други.
                          И един дето само седи и казва кое и как трябва да се направи.

                          Коментар


                          • #28
                            От: как да повдигна чероки

                            Е да... не съм уточнил че става въпрос за машина с цели мостове. Приемам забележката и уточнявам. А може и да намалим процента с 10, нека са 80%. Последно
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #29
                              От: как да повдигна чероки

                              Аз се предавам! Няма смисъл...

                              Коментар


                              • #30
                                От: как да повдигна чероки

                                И аз ... по същата причина
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X