Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да повдигна чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: как да повдигна чероки

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Абе не съм. Просто вече и москвич нямам та да му сложа правилния мотор за демонстрацията.

    Мани тва, ми кажете за трасето.
    Според мен трасето трябва да съдържа поне два типа препятствия:

    1. Дълбока кал, която се предполага, че ще даде предимство на по-големия клиренс, благодарение на по-големите гуми и където ходовете не са от значение.
    2. Достатъчно пресечен терен или препятствия, които изискват добри ходове на окачването за преминаването им!

    Условието на съревнованието е да не се използват блокажи!

    Коментар


    • #77
      От: как да повдигна чероки

      Значи пандата е идеалния конкурент - няма никакви блокажи , няма никакви ходове и постоянно е на две колелца та и гумите са и оригинален размер. Трасето от клипа предлагам за оценка на значението на ходовете, а ако искаш кал ще можеш да си избереш измежду червена, синя и бяла глина и коловози от 60 см нагоре. Има достатъчно места с такива коловози, които са целогодишно заблатени. Няма да чакаме дъжд. При теста за ходове с пандата. В калта с мен. Обещавам ходовете ми да нямат никакво значение в коловозите.
      Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 18:27.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #78
        От: как да повдигна чероки

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Тенденциозен и объркан пост. Не разбрах какво си разбрал и какво искаш да кажеш. Може вината да е и моя, но може и да не е. 46'' при мен не влизат нито отпред нито отзад. 40'' Отпред след местене на моста с 20 мм напред. Отзад за сега никакъв шанс. Освен това след авария през лятото съм с оригиналните корони и пиньони.

        Явно съм се объркал отново,така или иначе темата стана безинтересна.
        Разбрах обаче че в мерака си да тунинговате джипки сте предали срамна болест от Вранглер на G-класа.Важното е че парите нямат значение когато се лишаваш от ходовете на окачването за сметка на по-високи гуми с грайфер за мъгла.Фланците се още една уникална екстра!
        Чавдар е прав прочети пак неговите мнения.
        И за какви проценти ми говориш като 50%от гумите като размери не влизат при теб.Как стигна до това мнение за 90% проходимост когато караш с 32-33'' гуми?
        Не ми отговаряй вече всичко ми е ясно.

        Коментар


        • #79
          От: как да повдигна чероки

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Десет към едно за Щаер!
          Въх-х!!!
          Е сега се замислих какви ги говоря - Та те и двете машини-претенденти са Щаер...
          Ма съм за "Г"-то де.
          ...Инак, предложението за трасе - важи.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #80
            От: как да повдигна чероки

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Значи пандата е идеалния конкурент - няма никакви блокажи , няма никакви ходове и постоянно е на две колелца та и гумите са и оригинален размер.
            Пич! Ти взе да се е*аваш! Вместо да трошиш колите на приятелите си - дай да ти вкараме возилото в сервиза на близнаците и да го приведем във вид максимално близък до снимките които постна (на червения манекен)! После отиваме в гората, караме, чупиме, не чупиме, печем, ядем, пием и правим равносметка от цялата работа! Искаш гуми - предложиха ти гуми! Аз ще ти дам тампони за ограничаване хода на задния мост! Близнака ти слага 4" бъмп стопове на мястото на твоите, преобуваме те и виждаме кой крив и кой прав! Г-еги, панди-манди, обиколки на България и прочее напразни движения не са ми рентабилни (хонорара ми на час е доста висок), особено за нещо с много предизвестен край! Ако не ти отърва - казвай! Моя джип си ми е пред къщи, а бензиностанцията е на 100 метра...

            Коментар


            • #81
              От: как да повдигна чероки

              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
              Явно съм се объркал отново,така или иначе темата стана безинтересна.
              Разбрах обаче че в мерака си да тунинговате джипки сте предали срамна болест от Вранглер на G-класа.Важното е че парите нямат значение когато се лишаваш от ходовете на окачването за сметка на по-високи гуми с грайфер за мъгла.Фланците се още една уникална екстра!
              Г-то получи тези гуми и джанти от мен като подарък. Желанието на собственика и да е 100% паркетник без претенции да излиза извън пътя. В този смисъл изяви желание да използва отвисяващите ми от 3 години джанти и гуми. Харесваха му джантите... за пред кафето. Никак не го смути ограничаването на хода нагоре. Плати тази цена заради джантите. Дори не му пука че бъмповете удрят понякога на легналите полицаи. Фланците (адаптерите) са остатъка от цената, но и така му харесва. Изработи си ги сам в РМЦ на собствения си завод за ципове. Кара си го с кеф из града и дори се радва, че няма да търси зимни гуми, защото тези били супер.
              Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 18:43.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #82
                От: как да повдигна чероки

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Пич! Ти взе да се е*аваш! Вместо да трошиш колите на приятелите си - дай да ти вкараме возилото в сервиза на близнаците и да го приведем във вид максимално близък до снимките които постна
                Ей сега пич, само да си изям дъвката!


                едит/
                Кога прочете че искам гуми та ми ги даде ! Къде чете, че съм готов да си разглобявам машината за да ти доказвам на теб нещо? Ако и с пандата не се навиваш няма какво да ти предложа друго. И не бери грижа за това какво и на кого ще чупя.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #83
                  От: как да повдигна чероки

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Ей сега пич, само да си изям дъвката!


                  едит/
                  Кога прочете че искам гуми та ми ги даде ! Къде чете, че съм готов да си разглобявам машината за да ти доказвам на теб нещо? Ако и с пандата не се навиваш няма какво да ти предложа друго. И не бери грижа за това какво и на кого ще чупя.
                  То това с пандата сериозно ли ми го говориш..?!! Няма проблем! След средата на другата седмица съм свободен и идвам където кажеш! Давай пандата, Г-то на приятеля си - все ми е тази! Договорено! В Гоце Делчев ли ще е купона..?!!

                  П.П. Много държа ти да си зад волана на возилото без ходове!

                  Коментар


                  • #84
                    От: как да повдигна чероки

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    То това с пандата сериозно ли ми го говориш..?!! Няма проблем! Сред средата на другата седмица съм свободен и идвам където кажеш! Давай пандата, Г-то на приятеля си - все ми е тази! Договорено! В Гоце Делчев ли ще е купона..?!!
                    Да на около 8 км от ГД и нека да е през уикенда.

                    А сега, можем да открием залозите господа
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #85
                      От: как да повдигна чероки

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Да на около 8 км от ГД и нека да е през уикенда.

                      А сега, можем да открием залозите господа
                      Deal...!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: как да повдигна чероки

                        Я някой да отдели меренето на карданите в спама, че аз не разбрах нищо за повдигане на Чероки последните 4 страници.

                        Меренето на карданите ми заприлича на ония шматки от топгиър, където терена се избира така, че все англииската кочина да е дъбест.

                        Толкова ли е сложно.
                        На нестабилен грунд съчетан със стръмен наклон печели най-лекият. Обяснението за пандата. Справка лудите исландци.
                        На коловози оставени от тримесечна работа на джугани минава оня с 40ките, ако ще и да няма окачване ами мостовете да са заварени на два винкела.
                        Ако ще минаваме каменна река минава оня с 1метровите ходове и блокажите ако ще и със 135/80/12 да е да е.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #87
                          От: как да повдигна чероки

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Я някой да отдели меренето на карданите в спама, че аз не разбрах нищо за повдигане на Чероки последните 4 страници.

                          Меренето на карданите ми заприлича на ония шматки от топгиър, където терена се избира така, че все англииската кочина да е дъбест.

                          Толкова ли е сложно.
                          На нестабилен грунд съчетан със стръмен наклон печели най-лекият. Обяснението за пандата. Справка лудите исландци.
                          На коловози оставени от тримесечна работа на джугани минава оня с 40ките, ако ще и да няма окачване ами мостовете да са заварени на два винкела.
                          Ако ще минаваме каменна река минава оня с 1метровите ходове и блокажите ако ще и със 135/80/12 да е да е.
                          Аз съм на същото мнение.
                          Може да се направи една тема;кой,как и за какви условия на каране е подготвил Чероки XJ.
                          Забелязвам че тук започват да пишат все повече интернет механици.А войната от бойното поле се премести във виртуалното пространство.

                          Коментар


                          • #88
                            От: как да повдигна чероки

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Освен това след авария през лятото съм с оригиналните корони и пиньони.
                            Интересно ми е само на какво казваш ''авария''?
                            Не се заяждам с теб,то е ясно че автора на тази тема повече няма да се появи тук.

                            Коментар


                            • #89
                              От: как да повдигна чероки

                              АЛУУУУУУУУУУУУУУ. Ще спрете ли да си мерите пишките????????????? Просто попитах как се повдига чероки, а не как се харчат пари. Ако някои има опит да сподели, това с готовите китове да го оставим за паралиите..... БЮДЖЕТА Е 1000лв.

                              Коментар


                              • #90
                                От: как да повдигна чероки

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                Е колко да не ти е подготвена машината. Колкото стокова Фиат Панда 2 ли? Едва ли!
                                Примерно ей това скромно баирче. Виждат се в горната част на кадъра едни пушеци. Това е Фиат Панда 2. Там дето се вдига пушилката се оказа непристъпно за правен самурай (окачване, и раздатка), сериозно направена витара и две направени черокита с куци моторетки. Всичките до един бяха подлъгвани с показване на клипчето. След като го изглеждаха веднага се навиваха да го изядът с парцалите "тоя смях" и "това нищо". Качван е от правен и турбиниран самурай с блокажи, сериозно подготвен Патрол с блокажи и от мен без никакви блокажи. Твърди се също, че е изкачен успешно и от вранглера на zaggi от този форум. Мястото е на 200 км и най-интересното започва след него. Слизането също е доста интересно, особено за навирени машини и за всякакъв вид АТВ-та. Ако си навит ти поемам горивото и евентуалното репатриране обратно до София

                                Ето и клипа



                                Колега, нещо твърдението, че 90% е големи гуми не ми се връзва с другото ти за супер проходимоста на пандата, не ми се вярва тя да е с много големи гуми. А дори и да е проходима, тя сама по себе си ще обори твърдението ти за големите гуми. Не искам да се заяждам, просто четох на бързо. Иначе и аз бих дошъл да го пробвам баирчето, ей така просто да се повозим.Със стоков самурай без лифт съм. То ясно че от този тест нищо няма да се докаже, но поне ще се разходим.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X