Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване рефлектори на фарове...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    То и за китайските лупи имаше такива твърдения, пък аз май 9 години ще стане откак ги търкалям, с нулеви проблеми, с изключение на сменени веднъж крушки и единия баласт.


    LED на тоя етап ще опитам само на халогенките, които са с HB4.

    Колкото до другите - еот ти ревю на NARVA-та, с измервания. Аз не виждам нищо нередно в клипчето.
    Narva-та са 16 вата. При 40W крушка нещата ще стоят малко по-различно. Като примерно осветеността над линията на срез да е 2+ по-силна.

    Да не го водим този спор. Всеки може да си има мнение. Аз споделям моето .

    Коментар


    • #77
      От: Възстановяване рефлектори на фарове...

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      ...При 40W крушка...
      Не си ли свикнал вече че китайските ватове в 99% от случаите са едни други техни си ватове, за които приравнителни таблици няма.

      40 ватов диод там не може да се охлади ефективно (около 25-30 вата отделяна топлинна мощност), освен с heatpipe и голям вентилатор. Такива не се продават. С пасивно охлаждане дори 15 вата са на ръба да свършат работатата по изпържването съвсем успешно. Знам колко загрява фенер с 10-15 вата мощност, който не е заврян в двигателен отсек и при който топлоотнемането към корпуса е решено по доста по-солиден начин. За 10-15 минути започваш да не можеш да го държиш, тоест отива на над 55-60 градуса.

      От вкъщи - 9W диод с пасивно охлаждане, затворен в корпус, дето никога не е мислен за охлаждане, работи пак на толкова - около 60 градуса. Това значи кристал на около 75-80, ако помня добре. Какво остава за изнесен напред диод и от него назад медна или алуминиева пластина.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Възстановяване рефлектори на фарове...

        Спарки, полипропиленът не се лепи с нищо добре, но пък за сметка на това се заварява перфектно.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: Възстановяване рефлектори на фарове...

          Двойнолепяща автомобилна на 3М, с прилежащия и грунд, го лепи изключително здраво. Лично пробвано вече няколко пъти. После е приключение да отстраниш лепенката с нещо различно от тесла.

          Тук проблема е че не искам да ползвам от същата дъвка, а да го залепя с нещо по-човешко като полиуретан например. Утре ще подготвя образци, ще ги оставя да изсъхнат и ще видим какво ще кажат. Имам редвид за лепенето на стъклата към задния корпус. За завяряването знам - имаме из квартала няколко "гаража" дето се занимават с това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Възстановяване рефлектори на фарове...

            По принцип тази дъвка и аз не я харесвам но всъщност не е чак толкова зле като решение.
            Идеята е хем да е залепен, хем да не е "завинаги".
            Като се има предвид, колко лесно се разлепва при нагряване, финално е ОК.

            Аз се издразних, понеже на предната кола между двата детайла имаше просто класическо уплътнение вместо "дъвка".
            С една идея по-сериозни щипки и беше достатъчно надеждно затворен и без лепене!
            Не ми е влизала вода а съм отварял въпросните фарове.

            Личното ми мнение е, че не е добра идея да се залепят за последно!
            Въпреки, че се надявам никога повече да не се налага да правя това
            Враг усраине

            Коментар


            • #81
              От: Възстановяване рефлектори на фарове...

              Съвсем случайно имам и една опаковка бутилова лента (като корекомската както каза колегата по-назад в темата). Но не мисля ,че ще стигне за двата фара.
              Бтв имам 2 лед крушки, правени от приятел Н3- са , на всяка крушка има по два 10 ватови диода, двукомпонентни са, с активно охлаждане и схема за управлението им. До сега не съм намерил време да ги сложа. Правени са преди 7 години и никога не са ползвани. Ще ги снимам довечера и ако някой изяви желание да ги сглоби и пробва му ги подарявам.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #82
                От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                Бе то и аз имам останала, както от корекомска така и чайнизката - и двете са по 5метра.
                Ама Спарки вече рече, че дъФка с косъм не ще
                Враг усраине

                Коментар


                • #83
                  От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  ...Ама Спарки вече рече, че дъФка с косъм не ще
                  Ако не стане с друго, Спарки ще или не ще, това ще ползва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Снимай ги, пък да видим. Лупи и аз имам чакащи, ама от първите (като на старото терано от оная тема), и нещо не ме влече да ги слагам точно тях. Тежички са си.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-e8809f0b7f7f0f93aa7fad331a880600-V.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5801849
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7ad08502041e4ff19c1308f84009402e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5801850
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1bf5d1a97470ac465e66a0348d6029d4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5801851
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7e373a7752aa657101f9b847708f5371-V.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5801852
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-9d337ed06eb277ced73ecf1c59481c4e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5801853
                    А тук са снимките на хоум мейд Н3 лед кит
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-0186531b3e91535f864027d642798685-V.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5801854
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-5c0d60691c79f2c24166188a0c9b6c59-V.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5801855
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4995aadb08e4ed363f83377c0a013e94-V.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5801856
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-a5bc4d55bc6a0d291029926bf37aeb4f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5801857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-72653a469a64db39e1fb20f013b823c2-V.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5801858
                    Този хоум мейд комплект го предлагам фрий на който иска да го сглоби и пробва. Има си и уоътване към него.
                    Диодите са наистина силни 2х10 вата.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #85
                      От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                      Бива ли да те отърва от лупите заедно с ЛЕД-овете и колко ще струва?
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Щото не са. И в сайта на OSRAM си пише, и на самите опаковки.

                        Нечия политика, явно.
                        Мислех, че говориш за конвенционални.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Познава се по светването и гасенето - при диодите е рязко. По друго - тсъ. Вярно получава се малко по-различен цвят, ама няма как да знаеш кой е диодния, ако не си го сложил ти.
                        Дори това вече не е така...

                        https://motogadget.com/shop/en/m-wave-blinkrelais.html

                        Този "глист" поне 25W захранва - не го пише.
                        За кола не съм сигурен, че са повече "мощите" но на единият мотор съм с 1 LED + 1 нормална 1156 ламБа и ще познаеш, че е LED ама друг път.
                        Пък и за кола не ми е хрумвало нито да търся подобни, нито пък да ползвам лед технологията.
                        Нито карам, нито пък има нужда - там не съм на "електоромер", че да ми дреме
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #87
                          От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                          Бива ли да те отърва от лупите заедно с ЛЕД-овете и колко ще струва?
                          Ледовете са фрий поради факта, че никога не съм ги тествал и не знам дали работят реално. Лупите ще видя колко пари са и да направя адекватно предложение. Целта не е да печеля от тях а най-накрая някой да ги ползва.
                          Ще ти пратя цената за лупите на ЛС защото спама е много. Леда ще ти го пратя така или иначе.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #88
                            От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                            Благодаря Ако все пак Спарки реши, че иска да пробва с лупи - мисля, че е коректно да е с предимство.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                              Моите лупи са кажи-речи същите, та така или иначе отпадам.

                              С LED-овете, дори да работят, резултата е предизвестен - стават само за в гората. Просто диодите са прекалено големи, а предвид възрастта им и прекалено неефективни. Ако вадат 70 лумена за ват си е чист късмет. А със 700 лумена си по-зле от халогенка - даже стандартна хубава H4-ка дава над 1000. Отделно дето и вентилаторчетата няма да изкарат дълго.


                              От няколко часа гледам HB4/HB3/H10 (съвместими са като цокъл) и нищо не мога да си харесам - или са с неизвестен диод, или са с вентилатор, или са с медна оплетка. А аз искам просто с пасивен нормален радиатор.

                              ...е харсах си едни де, на OSRAM за 180 кинта комплекта. Е не ми се дават такива кинти, ама хич.

                              Впрочем, един ефтинджос свети на бюрото ми от няколко часа. Закроти се на 75 градуса, при 25 стайна. Познай лятото в жегите какво ще му се случи във фара - диода (неизвестен) ще отида на 110. Ако беше XHP35/50/70 да не се притеснява човек, ама според скромния ми опит това няма да живее твърде дълго в кола. И естествено не е 30, 40 100 и т.н. вата. Едва докарва 10.

                              10 вата са достатъчно за да свети колкото халогенка. Ако диода е читав като нищо ще докара 1300 лумена. Ама той неизвестен.
                              Ей-такава е:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12-032-1.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5801859

                              Изначално е ясно че освен за дневна светлина, за друго не става - най-малкото свети само в една посока, а трябва да има диод и откъм гърба за да може поне да всее някакви съмнения че може и да свети както трябва.
                              Последно редактирано от sparkybg; 05-11-18, 20:15.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                                Не ме разбра напълно, предлагах ти само лупите, а лед крушките подарявам на колега, който реши да си ги сглоби и сложи за халогени. Те са Н3 и не стават за лупите(Н1), но знам че светят много интензивно в сравнение със сегашни китайски аналози.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X