Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване рефлектори на фарове...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

    Виждам темата е стара, но да попитам. Къде във Варна могат да ми разглобят фаровете и да ми почистят лупите отвътре? Става въпрос за Пежо 807. Благодаря предварително.

    Коментар


    • #47
      От: Възстановяване рефлектори на фарове...

      Да повдигнем дъртата тема....

      Дойде ми до главата да възстановявам фарове. Нови са на перверзна цена. В същото време английски има колкото щеш - взел съм два, завъртял съм им крушките, светят що-годе в норма, поне по отношение на заслепяване, но искам да си оправя щатните.

      Фара представлява това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terrano far.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5801799

      Рефлектора е общ за големия фар (H4) и малкия, за мъгла (HB4/9006). Пластмасов. Блендата също е пластмасова и също е за възстановяване.

      Проблема е че отзад гнездата на крушките са метални и не могат да се махнат читаво, а още по-големия проблем е виждащите се на снимката ламаринки около крушките, които също не могат да се махнат читаво, според мен.

      До тук съм попаднал на едни в Стрелча (Еверт лак), едни в Плевен (фарове але бг) и едни в Асеновград (ремонт фарове ком).

      Някой да има конкретен опит с въпросните? Как искат рефлекторите (сам не мога да ги почистя, тоест ще трябва те да свършат тая работа), и проблем ли са въпросните ламаринки?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Възстановяване рефлектори на фарове...

        Абонирам се, че и аз имам проблем с рефлекторите.

        P.S. Тия в Стрелча са пробвани и всичко е наред. Бачкат за износ.
        Другите дори не ми говорят нищо.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Възстановяване рефлектори на фарове...

          Работя от време на време с Асеновградския. Добре ги прави. Ако ти трябва помощ казвай.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #50
            От: Възстановяване рефлектори на фарове...

            Помощта, дето ми трябва, е лични впечатления от работата им от хора, които познавам поне виртуално и съм си изградил някаква представа какво стои зад оценката им. И ти вече помогна, за което благодаря.

            Една голяма червена точка за асеновградския до тук.

            Утре и ще ги прозвъня.

            Фаровете са разхвърляни и почистени (Господ да убие непрокопсаника, дето е решил да ги лепи с нещо, мязащо на твърда дъвка, дето нито ги лепи като хората но за сметка на това е най-голямата и лепкава гнус, която съм чистил) и ще се изпращат само рефлекторите и блендите.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Възстановяване рефлектори на фарове...

              Aкo му изпратиш само рефлекторите няма да има проблем. При него голямото мрънкане е, когато той трябва да разглобява фара. Малко е хахав...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #52
                От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да повдигнем дъртата тема....
                С нетърпение чакам да им метнеш едни ксенони на хубави фарове - точно както ги беше направил на старото.
                Мойте бяха много зацапани - смеко парцалче и вода нещата се промениха драстично.
                Направо "прогледнах" ;-)
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #53
                  От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                  Този в Плевен ми е правил на две коли и е много читав. Разглабя си ги той. Даже възстановява не само рефлекторите, но и спукан корпус, стъкло, щипки и други.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                    Еверт-лак се казваше фирмата, в която навремето съм давал рефлектори за ново покритие, май беше точно в Стрелча. Шефа беше немец. Не знам колко е изкарало покритието, защото продадох колата, но за трите години, в които я карах, не мръдна.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                      Така и така си ги разглобил вече - стъклото не е оребрено, не ти ли се струва добра идеята да им сложиш едни лупи?
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                        Лупи засега не искам. Първо, ако ще преправям нещо ще е в посока LED, а не ксенон, и второ - за разлика от фаровете на другото терано тук е практически невъзможно фара да се уплътни читаво. Гърба е от полипропилен (нищо не го лепи допстатъчно добре), рефлектора с регулацията е отделен детайл, има 4бр вентилационни отвори, и най-вече дупката през която минава крушката за фаровете за мъгла е фабрично уплътнено по начин, на който не знам как да намеря достатъчно надежден заместител.

                        Евентуално ще пробвам едни LED крушки на фаровете за мъгла, но по-нататък.

                        Поне със стъкла няма да се разправям - стъклени са си, а не пластмасови.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                          Така и така си ги разглобил вече - стъклото не е оребрено, не ти ли се струва добра идеята да им сложиш едни лупи?
                          А аз даже мога да му предложа лупи на приятна цена. Седят си вече 3 години и чакат да ми дойде музата да ги сложа в някоя от колите.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #58
                            От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                            Снимай ги, пък да видим. Лупи и аз имам чакащи, ама от първите (като на старото терано от оная тема), и нещо не ме влече да ги слагам точно тях. Тежички са си.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                              Аз съм се замислил на моята да слагам лупи, та може и аз да се наредя на опашката да ги взема ако се продават. При мен фара е с фабричен ксенон на рефлектор, но нищо от него не ми харесва - нито как отсича, нито как разпръсква, нищо...
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Помощта, дето ми трябва, е лични впечатления от работата им от хора, които познавам поне виртуално и съм си изградил някаква представа какво стои зад оценката им. И ти вече помогна, за което благодаря.

                                Една голяма червена точка за асеновградския до тук.

                                Утре и ще ги прозвъня.

                                Фаровете са разхвърляни и почистени (Господ да убие непрокопсаника, дето е решил да ги лепи с нещо, мязащо на твърда дъвка, дето нито ги лепи като хората но за сметка на това е най-голямата и лепкава гнус, която съм чистил) и ще се изпращат само рефлекторите и блендите.
                                Аз ползвах услугите на тези в Стрелча за рефлекторите.
                                Доста време отне, доколкото си спомням 2-3 седмици.
                                Резултатът видимо беше впечатляващ.
                                Не мога обаче да кажа доколко ще бъде траен.
                                Сглобих фаровете, смених ги но колата все още не я карам.

                                Иначе тази гняс с която лепят фаровете се води битумно лепило.
                                Намира се и тук, аз взех и една ролка китайско.
                                Тук едното е "корекомското", това без опаковката е китаеца.
                                Китаеца като цяло е ОК но дойде леко слепено поради кофти опаковка и търговеца ми върна парите.
                                Иначе става за употреба и то.

                                Накрая му хванах цаката - целият фар във фурната за десетина минути на около 70 градуса.
                                Стъклото излиза с лекота.
                                Изстъргването на остатъците от старото лепило обаче е отвратителна играчка и става по-добре на студено.
                                Но да - бог да убие трехнолога!!!!!!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X