Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Продължавам отчета за Cooper Discoverer ST Maxx.Вече имах шанс да карам в реални и истински зимни условия и реално градско и и извънградско при всякакви ситуации,а не само на уличката пред къщи.
    Утъпкан сняг-учудващо добро сцепление-както при тръгване,така и при спиране.При нормално боравене с педала на газта и спирачката(а не скачане със всичка сила),не се задействат нито тракшън,нито АБС.Гумите се чистят отлично.Карал съм със скорост до 80км/ч.
    Дълбок степан,тежък сняг-минавах нарочно през 80см камари,които са образувани от почистването-отлично поведение.
    Разкашкан сняг-такъв след сипване на гадории против замръзване и пясък-то е почти като на пясък-отлично поведение.
    Неутъпкан сняг-за съжаление успях да тествам само на непочистен път и 30тина см пухкав сняг-никакви проблеми.
    Накратко,гумите имат проблеми само на лед и на "излъскан" леденясал сняг.
    Струва си да се отбележи,че при минус 10,са все така меки-по-меки от новите зимни гуми на леката кола.
    Сега остана да изляза в полето в истински дълбокия сняг.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
      Някой има ли наблюдение над Малатеста Коала, че съм се ориентирал към тях?
      Не знам на каква цена ги намираш, но това е регенерат. Т.е. тежички и може да имаш проблем с балансирането. И по спомен не са особено евтини. Мисля че на почти същата цена можеш да вземеш Silverstone AT-117, които не са регенерат и са с подобна шарка.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
        Някой има ли наблюдение над Малатеста Коала, че съм се ориентирал към тях?
        Колега, какъв регенерат през 2017 ?!
        И подарък да ти е, далече от него !
        Има нормални гуми на по-добри цени от регенерат.
        ...

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        ...
        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
        ...
        Може ли да помоля и двама ви за някоя реална снимка на гумите,
        и ако може Младен да каже с какъв размер е ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Размера е 265/75/16.Снимки от сега ли искаш или може от лятото?
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            Размера е 265/75/16.Снимки от сега ли искаш или може от лятото?
            Както ти е удобно. Ако може пресни, по-добре.

            Интересни са ми, щото ако взимам гуми сега, ще са два броя KL78 (за които насочих темата, щото отдавна ги намирам като най-добрият компромис), но ако избутам зимата, има вероятност пак да ориентирам джипа по към гората, и тогава Купъра ми е един от вариантите.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-01-17, 16:13.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Не знаех, че са регенерат. От по - малко от 10 дни съм собственик на джипа и тепърва се запознавам с гуми и т.н.
              Благодаря !
              Suzuki Samurai SJ80
              Suzuki Samurai SJ80
              Toyota LC 70

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Дал съм вече снимки: http://www.offroad-bulgaria.com/show...59#post3054459
                И тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post3053001

                Ако ще го караш повече горско си вземи 4 купъра ст макс. Борда на купърите е по-стабилен от този на кумхотата(то и сеочаква предвид разликата в цената)
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                  по - малко от 10 дни съм собственик на джипа и тепърва се запознава
                  Дори спешно да си за гуми, не бързай! Помисли, запознай се какви ти трябват, за какво ще ги ползваш, и чак тогава скачай! Иначе ако ще караш асфалт 99% от времето, зимни и летни и си свиркай!

                  Темата тук е за потребители като мен дето искат да съчетаят компромиси, и все пак да останат доволни. Също участват хора който имат вземане даване с оффроуд пътувания

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    Дал съм вече снимки: http://www.offroad-bulgaria.com/show...59#post3054459
                    И тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post3053001

                    Ако ще го караш повече горско си вземи 4 купъра ст макс. Борда на купърите е по-стабилен от този на кумхотата(то и сеочаква предвид разликата в цената)
                    Тия снимки ги знам, а и тези с протектора не са на монтирани гуми.

                    В момента джипа ми е за всичко и Купъри не ме устройват, а как ще се развият нещата до няколко месеца, само Той знае.

                    Гуми имам, само че задните са малко дърти, а за евридейка, и за зимата, си трябват по-нови, та Кумхото ми е тамън.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                      Дори спешно да си за гуми, не бързай! Помисли, запознай се какви ти трябват, за какво ще ги ползваш, и чак тогава скачай! Иначе ако ще караш асфалт 99% от времето, зимни и летни и си свиркай!

                      Темата тук е за потребители като мен дето искат да съчетаят компромиси, и все пак да останат доволни. Също участват хора който имат вземане даване с оффроуд пътувания
                      По - скоро и аз търся компромис, понеже ще се използва за ходене до вилата, на риба и много лек оф роуд. За това търся АТ гума, за да не си играя - още един чифт джанти и други гуми. Набелязах няколко модела, но човек, който кара Самурай ми препоръча Гуд Еър Вранглер АТ/АС. Има и всесезонни, което ме устройва.
                      Поздрви !
                      Suzuki Samurai SJ80
                      Suzuki Samurai SJ80
                      Toyota LC 70

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Мнение на IvanVG
                        Не съм чел цялата тема скоро затова приемам и линк за отговор.

                        Конкретно ме интересува марката COOPER и модела DISCOVERER AT3

                        Въпроса ми е здрава ли е тая гума като борд? Пробива ли се лесно, и гърми ли при по-силен удар? Как се държи зимата?

                        Питам защото карах А6 с гуми Малоя и тогава се видя как в началния бюджет на гумите в онзи размер, като качества са хубави, но като здравина не! Искам да не сгреша защото мисля да ги карам 2,5г и след това кофата. А реално през 20-30лв има предложения които ме разколебават. COOPER-а го купувам за целогодишно каране, както за лек офроуд(друсни полянка), така за 140км/ч по магистралата. Какво мислите при тия условия и тая цена най-вече?



                        Търкалям такова "Дискавъри" за втора година. Монтирах ги през м.ноември 2015г. Първата зима - на практика нямам забележки. Добро поведение и на отъпкан сняг. В 30-40 см. сняг , включително на места навявания - без проблем. В "хубава" кал (гъста , "мазна" ) на практика , не съм ги пробвал. В друга , сравнително "лека" издрапах , дори и след опиране "по корем" . Здравина - не съм имал проблеми , но и не съм се катерил по скалите. След няколко изненадващи влизания в пътни дупки (при дъжд , "маскирани" като локви) - без видими проблеми.
                        Забележки: При движение в дъждовно време и навлизане в локви има осезаемо "дърпане" във волана. Пак при дъжд , по мокра настилка се усеща проблем със сцеплението при по-резки маневри (напр. при завиване с по-висока скорост) - това след пробег от около 20 000 км , през септември 2016г.
                        При първите леко "снежни" дни , сега - не виждам някаква негативна промяна , ама и снега при е все още символичен при мен. Имам планове за следващите дни да се разходя в посока в."Чумерна" и ако се осъществят и има някакви забележки , ще ги споделя.
                        Използвам ги на "Форд Маверик" (1994г.) , размер 235/75 r15.







                        Копирам мнението си от съседна тема , т.к. там колега се интересуваше от тези гуми.
                        След снега от последните дни и няколко "разходки" - няма осезаема разлика от поведението на гумите като нови. Никакви проблеми в сняг , включително и на отъпкан.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          В продължение на поста ми от миналата година относно Кумхо роад вентура А/Т KL 78.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=55066&page=11
                          След като ги покарах вече 10к километра, от които окол 5к са от лятото зимата отново дойде. Витоша много сняг - перфктно поведение. Мальовица, още повече сняг - гумита са стабилни на пътя и извън него в снега. Имах и въже което вадих двапъти за да помогна на разни хорица из преспите. И двата случая бяха на сериозни баири, еданта кола беше доста тежичък мерцедес автомат, но го дръпнах по баира без колебание. Ако гумите бяха лоши дали щеше да се получи?
                          В заключение мога да кажа, че гумите са добри за сняг!
                          Минуси: леко хлъзгане на влажен асфалт (точно когато завали дъждец); леко хлъзгави в киша, и на лед.
                          Плюсове: Много добри извън пътя на сняг, на прах, на кал, в трева; добри на мокро и на асфалт.
                          Пак бих си купил тази гума!
                          Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
                            В продължение на поста ми от миналата година относно Кумхо роад вентура А/Т KL 78.
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...=55066&page=11
                            След като ги покарах вече 10к километра, от които окол 5к са от лятото зимата отново дойде. Витоша много сняг - перфктно поведение. Мальовица, още повече сняг - гумита са стабилни на пътя и извън него в снега. Имах и въже което вадих двапъти за да помогна на разни хорица из преспите. И двата случая бяха на сериозни баири, еданта кола беше доста тежичък мерцедес автомат, но го дръпнах по баира без колебание. Ако гумите бяха лоши дали щеше да се получи?
                            В заключение мога да кажа, че гумите са добри за сняг!
                            Минуси: леко хлъзгане на влажен асфалт (точно когато завали дъждец); леко хлъзгави в киша, и на лед.
                            Плюсове: Много добри извън пътя на сняг, на прах, на кал, в трева; добри на мокро и на асфалт.
                            Пак бих си купил тази гума!
                            Здравей колега, доста рових и четох из форума, и накрая и аз си поръчах за витарата Кумхо роад вентура А/Т KL 78 195/80/15, днес са пристигнали в спиди и ще ходя да ги вземам. Ще ги ползвам предимно за зимни / от Октомври до Март /, да ходим на лов, терените не са ни трудни и АТ гуми ми вършат работа, за лятото си оставям старите на 50% износени ЛАСА КОМПЕТУС, както и да е . Основният въпрос който искам да си уточня е на какво налягане да ги карам . Реших да те попитам , като човек който ги е карал и има практически опит на пътя и извън него , благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Когато даваме мнение за сняг според мен е редно да кажем какъв е снега? Аз закъсах на сериозно изкачване на сух, пухкав сняг. На същия път сега след като вече започна да се топи и снега стана мокър, тежък, и лепкав мога да спирам и тръгвам от всяко място.

                              Та мисълта ми е че гумите се дънят винаги и най-много на сухия, неотъпкан, пухкав сняг! А на мен ми е ясно че ако ще давам 800лв+ за гумета искам точно на него да са по-добри, защото скапани си имам

                              С най-добри чувства го пиша, не да се заяждам.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                                Когато даваме мнение за сняг според мен е редно да кажем какъв е снега? Аз закъсах на сериозно изкачване на сух, пухкав сняг. На същия път сега след като вече започна да се топи и снега стана мокър, тежък, и лепкав мога да спирам и тръгвам от всяко място.

                                Та мисълта ми е че гумите се дънят винаги и най-много на сухия, неотъпкан, пухкав сняг! А на мен ми е ясно че ако ще давам 800лв+ за гумета искам точно на него да са по-добри, защото скапани си имам

                                С най-добри чувства го пиша, не да се заяждам.
                                Аз пък съм на обратното мнение.Докато снега беше сух и пухкав,никакви проблеми.Вчера,в дълбок и мокър сняг,колата си ходи на където иска,все едно си в рядка кал.Става дума за Дуратраци .
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X