Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    От по-офроуд АТ гумите на българският паза, когато аз избирах ме вчепатлиха 3: Goodyear Duratrac (отпaдна поради липса на наличности), Cooper S/T Maxx и BF Goodrich All terrain T/A KO2, като се спрях на KO2, заради предполагаемото по-добро поведение при зимни условия. Към момента съм много доволен, но то си проличава втората зима!

    М/у другото хвърлих един поглед какво се предлага в момента по сайтовете в р-р 265/75 R16 и е пълна скръб - никакъв избор!?!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от toon4o Преглед на мнение
      Привет.Искам да попитам каква е разликата между[ATTACH=CONFIG]848641[/ATTACH] и [ATTACH=CONFIG]848642[/ATTACH]
      Само от снимката - Силвърстоуна има предпазващ джантата борд а Гудрича не. Ако се потърсят останалите характеристики, които са задължителни за продаваните в Евросъюза гуми, може да се открият и още неща като сцепление на мокро, икономия на гориво, шум и т.н. Дочух, че нормите за шум щели да паднат под 70 Дб, та май и за тази "характеристика" ще трябва да се ослушваме вече.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Само от снимката - Силвърстоуна има предпазващ джантата борд а Гудрича не. Ако се потърсят останалите характеристики, които са задължителни за продаваните в Евросъюза гуми, може да се открият и още неща като сцепление на мокро, икономия на гориво, шум и т.н. Дочух, че нормите за шум щели да паднат под 70 Дб, та май и за тази "характеристика" ще трябва да се ослушваме вече.
        Тези предпазващи джантата бордове са "мИжи да те лАжем". А за нормите за шум ние няма да се ослушваме, защото никой няма да тръгне да ти мери нивото на шум от вече закупени гуми. Но определено все повече ще се ослушваме за гуми с по-офроуд шарка ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ... Но определено все повече ще се ослушваме за гуми с по-офроуд шарка ...
          Тъй де, като почнат да не внасят агресивни гуми, защото не са от безшумните и воала! Вчера пред нас мина една Тойота тундра и звуците бяха като от Т-72 - едно шляпане и скърцане като от вериги. Е, може да е бил и с шипове.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Общо взето, преди да препоръчваш гумите за сняг, ще е добре да навъртиш малко повече километри и да изчакаш следващата и по-следващата зима. Защото сега гуменетките ти са чисто новички и напълно ти вярвам, че се представят добре.

            Въпросът е как ще са догодина по това време, след като си ги потъркалял някоя и друга хилядарка километри по горещия асфалт през лятото? А по-догодина?

            Казвам ти горното, защото до последната есен бях с предшестващия модел на Кумхо-то - АТ-825

            Много добре бяха на сняг, ама само първата зима. После ...

            Не че не е възможно твоят модел да е със съществено по-различна смес, която да не се опече и одърви с времето и навъртяните километри, ама това подлежи на проверка и доказване.
            Привет Колега Чавдар, принципно си прав, че гумите ми са нови и не са търкаляне още на топличко. Това съм го изпитвал със зимни гуми без да ги карам лятно време /менках летни и зимни/. Първата година бяха супер втората зле третата нямах гуми въпреки че имаха грайфер и то не малак. Гумите бяха Корморан, не знам защо се излъгах изобщо тогава да ги купя. Но, от тогава си имам обица на ушите и преди да купя гуми чета, много чета. Както писах и по-горе четох много форуми от въд нашия континет и отзивите бяха повече от разкошни за тази гума /говоря за КL78/ и хората пишат, че карат целогодишно с тях и до последно са добри. Като минуси описват нестабилност на лед и бързо износване за 30-40 000км., немога да знам това за тях дали са 4 години... то след 4 години каквато и да е гума си отива ако се търкаля целогодишно. За това си позволих да препоръчвам, все пак не зле колегата да си прочете и други мнения.
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Предвид посоката в темата, някой има ли впечатления за Kumho AT51 https://tiresize.com/tires/Kumho/Road-Venture-AT51.htm
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Предвид посоката в темата, някой има ли впечатления за Kumho AT51 https://tiresize.com/tires/Kumho/Road-Venture-AT51.htm
                Това дали го има в Европа? За първи път я виждам тази гума, а на европейски сайтове на Кумхо не я намирам.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-01-16, 19:03.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  И аз. Точно за това попитах.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    Aз мисля догодина да мина на STT Pro.
                    И тези не ги бях виждал и ако има кой да ги достави,аз още от тази година минавам на тях.Шарката са я докарали почти като на дуратрака,ако са улучили и сместа та да се държат прилично на мокър асфалт,нищо друго не ми трябва.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Поради липса на фирма доставчик и на Дуратрак и на STT PRO ,аз казвам не на дефицита и минавам на ST MAXX.Ще пиша отзиви,когато се сетя.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Както се казва "доволна ще останеш".

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                          S/T MAXX На пясък не съм имал късмета да ги заровя в дълбок но съм скептичен предвид грайфера че ще се вкопават бързо но има един клип във нета на пясък от близък план на 1 бар и се вижда че стават, но аз нямам наблюдения.
                          https://www.youtube.com/watch?v=DD5_...xcjgE6i5r_iueg
                          На мен от това повече не ми трябва.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            На клипа е пясък. За там ти трябва възможно най-широка гума без грайфер - пистарка.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              На клипа е пясък. За там ти трябва възможно най-широка гума без грайфер - пистарка.
                              Що не ме питаш как всяка година се движа по пясъците с БФГ МТ,а последната се пуснах с пистарките и стана пълно шоу-т.е. до първата дюна?!Освен да не копат,гумите трябва и да се придвижват по пясъка.За това тия дето разправят,че с пистарка е най-добре на пясък,първо да казват колко години са карали на пясък и с какви конкретни гуми с какво налягане и да опишат подробно какъв опит на какъв пясък имат за да е полезно за всички,които четат.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Днес сложих Купър SТ МАХХ 265/75/16.Първите ми впечатления:
                                -ужасно мек протектор-по мек от на зимните ми гуми-дано да се запази така поне 3 години
                                -мнооого тежки-в сравнение със зимните-дано да са и толкова по-здрави,колкото са по-тежки
                                -тихи,тихи,учудващо тихи
                                -височина напомпани на 2.5 -80см-абсолютно точно отговарят на 265/75/16
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X