Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    И аз се бях притеснил така, но след 10к.км са си все така хубави меки и не износени

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Я пусни снимки да видим как изглеждат на колата.
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Младене, по-нагоре в темата бях писал впечатленията си от Cooper S/T(без MAXX).
        Една година ги търкалях на Дискавърито и в сравнение с Гудрич и Дженерал АТ-тата имат само предимства. На сухо, на мокро, на сняг, на кал са по-добри. Всъщност на сухо и на мокро няма разлика в поведението, аквапланинга е изключен, влизам със скорост в огромна локва и волана не олеква.
        На кал са си АТ, но са доста по-добре от другите и се доближават до някои не толкова агресивни МТта.
        Пробвал съм да тръгна по наклон с топящ се лед, тръгна без да пробуксува.
        Като недостатъци мога да спомена, че е малко по-шумна от горните две и борда е по-мек от Гудрича.
        Яд ме е, че ги продадох с Диското, сега се оглеждам за размер като за Витарата, но ще трябва да сменям и джанти.
        МАХХ ми изглеждат с по-малки разстояния между грайферите и имат по-малък избор на размери и никакъв за малки гуми. Явно са правени за американски пикапи.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Днес сложих Купър SТ МАХХ 265/75/16.Първите ми впечатления:
          -ужасно мек протектор-по мек от на зимните ми гуми-дано да се запази така поне 3 години
          -мнооого тежки-в сравнение със зимните-дано да са и толкова по-здрави,колкото са по-тежки
          -тихи,тихи,учудващо тихи
          -височина напомпани на 2.5 -80см-абсолютно точно отговарят на 265/75/16
          Пробвах ги и на дъжд.Както каза и Иван-прекрасни са.
          Сега малко негативи:
          -Малко по-бавно спира,но това се очаква с по-големите гуми.Странното е,че мноооого по-трудно мога да задействам ABS-а в сравнение със зимните гуми.Дори и на мокро-скачам със всичка сила на спирачките и докато ми пририта,колата е спряла.Със зимните започва да рита по-рано и го прави по-дълго.Как сложно го казах само.С тези гуми времето докато блокира колело е доста по-дълго и от там по-късно се задейства ABS-а.
          -Балансирането беше направо бедствие-по 100-120гр/гума,а на едната 200!!!Гледаха,мериха гумите,въртяха ги-не са криви.Джантите също.

          Как изглежда?Ами супер грозно със сиви джанти 16ки в сравнение с черните 18ки!!!И големи груби гуми,които пълнят калниците...въобще не ми харесва вида с тях,но и въобще не ме интересува това.Ако имам време тия дни ще щракна 1 снимка.
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Вчера и днес имаше първа кал.Нарочно се старах да мина по всякакви възможни терени за да усетя представянето на гумата.Както се сещате времето в момента е супер подходящо за това-всичко е дълбочинно прогизнало.Ще правя паралел само с гумите,с които съм карал и имам натрупан солиден опит-Goodyear Wrangler AT(GYW AT),BFGoodrich MT(BFG MT),бутонки,Silverstone 117-MT Extreme(SX3M).Тестовете са правени с налягане 2.2 бара,че не ми се каляше да отдувам.
            1.Утъпкан черен път(със стара здрава основа-лятото е като асфалт),но страшно разлигавен.Перфектно поведение-тръгване с пълна газ без дори да сработи тракшъна.Карах до 60км/ч-стабилно държи курса,на завоите поднася приятно,но напълно контролируемо с волана и газта.Много по добре от GYW AT(Goodyear Wrangler),по-добре от BFG MT(Goodrich),може би на същото ниво със бутонки и SX3M(Silverstone 117-MT Extreme),като имам чувството,че управляемостта е с 1 идея по-добра от последните2.
            2.Мека почва със сравнително дълбока и тежка кал,но диференциалите не опират-т.е. при бавно движение гумите стават огромни кални валяци.Нарочно ги окалях и пробвах да тръгна-1 бавна-никакъв шанс-придвижва се едва,едва с много буксуване.Нещата драстично с подобриха на 3та бавна и 1ва бърза-превърта за секунда и стремглаво се втурва напред-усеща се кога гумата се почиства.Това пробвано на равно и на наклон нагоре-резултата е същия.Много по-добри от GYW AT,една идея по-добри от BFG MT,защото се самопочистват по-добре и много по-зле от бутонки,SX3M.
            3.Дълбоки коловози,с мазна тежка кал-движи се уверено,но в обороти.Спре ли се,тръгването трябва да стане с добро развъртане,при което обаче шанса да се закопаят е огромен.Е аз ги закопах здраво,защото първо пробвах на бавни,направих си хубави прагове отпред и отзад и после минах на бързите-те тогава вместо напред назад,тръгнах надолу...Много по-добри от GYW AT,идентични с BFG MT,и много по-зле от бутонки,SX3M.Редно е да отбележа,че смело и безотговорно мачках нападалите клони в гората без да се притеснявам от спукване или пробиване.Имах късмет-няма щета.
            Толкова за сега.
            Последно редактирано от Младен Стоянов; 21-02-16, 17:07.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Пробвай ги на 1.2, ужясяващо голяма разлика в почистването, нямам обяснение защо. Чисти се за оборот и не се налага по агресивно превъртане.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                Пробвай ги на 1.2, ужясяващо голяма разлика в почистването, нямам обяснение защо. Чисти се за оборот и не се налага по агресивно превъртане.
                Помня ти коментара още от преди и го имам наум.Точно така пишат и Американците,но в случая целта ми не беше точно тест на гумите и нямах никаква готовност,а и бях и с 2те деца,та всичко стана съвсем спонтанно и случайно се озовахме извън пътя,а аз като стъпя там ми идва музата.Ще има време и за това.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  А дали Купърите стават и за зимни, т.е. като алтернатива на Дуратрак? То на това време може и да не си имал възможност да ги тестваш...

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Не съм имал възможност на сняг и лед.Взех ги когато вече нямаше сняг.Ще видим следващата зима,хем ще ги опека малко лятото.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Никой не сподели отзиви за Силвърстона А/Т 117 специал. Ако има някой с такива нека каже как се държат на различните терени и атмосферни условия. В момента ми предстои покупка на А/Т гуми за Черока,а тези ги намирам в нета на добра цена за размера 235/75/15. И аз като повечето писали в темата се триумя между няколко марки : Кумхо КЛ-78;Силвърстон специал 117 А/Т;Тойо опен кънтри А/Т+.Джипа го карам 60/40 асфалт-офф.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Здравейте колеги. Някой да има преки впечатления от марката Gripmax. Имат доста атрактивни цени, предлагат се от доста онлайн фирми тук в БГ. До колкото разбирам се произвеждат някъде в Южна Африка, но ще е добре някой вещ да сподели повече.Ето един пример за АТ 17" за ххх лв:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_25417.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5716595

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Тук има малко информация за гумата, но хората повече се вълнуват от състоянието и боята на надписите ... май ...
                          http://baustralianxtrail.runboard.com/t132217

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            В търсене на пълното on/off щастие стигнах до Kumho KL-78, а и го има в моят размер, но не мога да ги намеря в реален магазин за да ги видя на живо.
                            Колега от Форума продаваше чисто нови, та го помолих да измери широчината на грайфера и фугите.
                            Искам да си сменя гумите заради ЕГН-то, но мисля да го направя преди зимата,
                            та ако се случат нещата ще споделям лично впечатление.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              В търсене на пълното on/off щастие стигнах до Kumho KL-78, а и го има в моят размер, но не мога да ги намеря в реален магазин за да ги видя на живо.
                              Колега от Форума продаваше чисто нови, та го помолих да измери широчината на грайфера и фугите.
                              Искам да си сменя гумите заради ЕГН-то, но мисля да го направя преди зимата,
                              та ако се случат нещата ще споделям лично впечатление.
                              В това кумхо няма нищо off! По-добре нещо като Duratrac, BFG AT, General AT....
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                В това кумхо няма нищо off! По-добре нещо като Duratrac, BFG AT, General AT....
                                На мен не ми и трябва.
                                Става въпрос за отношение on/off и пълното щастие, което няма как да го има.
                                В момента съм с FULDA TRAMP MIX, които са с тесни канали м/у грайферите, и се справят перфектно за моите нужди.
                                KL78 би трябвало да са една идея по-рошави, и да се чистят по-добре в кал, където, по чисто лични причини, работа нямам.
                                По-скоро ме притеснява зимното им представяне, но и с дъртите Фулди на задно се справих добре тази зима (доколкото имаше такава), та се надявам с нови да е още по-добре.

                                ... а и за размера, който ми трябва, нямам много алтернативи.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X