Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Мога да направя сравнение между B.F. GOODRICH AT KO2 и TOYO OPEN COUNTRY A/T OWL 111H RF OWL. Първите са чисто нови ДОТ 2016, купени тази есен, вторите купени средата 2014, с ДОТ края на 2013. Не знам заради шарката ли, но старите TOYO се държат по-добре на отъпкан сняг и лед?! Но вече им е трета зима и не са така "меки" и стабилни, както преди. TOYO-то са на жипката от подписа - личен, а GOODRICH-а на Фронтера В - служебен. За лек офроуд и двете са съпоставими, като GOODRICH изглежда доста по-добре заради страничната допълнителна шарка при KO2.
    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
      Мога да направя сравнение между B.F. GOODRICH AT KO2 и TOYO OPEN COUNTRY A/T OWL 111H RF OWL. Първите са чисто нови ДОТ 2016, купени тази есен, вторите купени средата 2014, с ДОТ края на 2013. Не знам заради шарката ли, но старите TOYO се държат по-добре на отъпкан сняг и лед?! ...
      Аз пък имам обратните наблюдения за сняг и лед между BFG AT 1 и по-нови с около година от тях Toyo AT.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Хъ, де - мистика!?
        Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
        Toyota RAV4 XA10 3S-FE
        Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
          Хъ, де - мистика!?
          А може би зависи от конкретния терен, на който са пробвани? Щото вчера закъсах на равно място, с читави зимни гуми на един сезон. 20 минути по-късно, на същото място, си маневрирах като пич със същата кола. Разлика в температурата - 1-2 градуса, нищо друго...
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ами, тук:


            сравнено с тук (и на други места):
            Ноември 2015 КО2 ги купих по 305 лв парчето за р-р 265*75/R16, а дуратраците бяха на горе като цена и в същото време ги нямаше.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Пичове... един въпрос, който ме вълнува тия дни. Може и да е тъп, но както и да е.
              Признавам си, никога до сега не съм карал на сериозно с АТ гуми. В смисъл, че по снежец, на който се минава с Витара само на задно или кал, по която спокойно се минава и с прежалена лека кола - наистина не ги броя за каране.
              Та на въпроса: скоро ще трябва да взимам някакви гуми, които да ме изкарат до следващата зима. Колицата е 2 тона празна, кара се рядко, примерно 75% асфалт и останалите 25 - както дойде. В смисъл, че с конкретната машина в никакъв случай няма да тръгна да си търся белята без нужда, но ... всичко се случва. Я сме ниско долу до язовира и вземе, че завали мъжката, я на иначе нормалния черен път се изтипосала 10 метра хубава, мазна локва... обичайното. А, да, и доста чекнене по камънаци, без екстреми разбира се, но все пак.
              Не карам бързо, защото най-често и детенце е в колата, но тъкмо затова ми се ще да не се моля преди всяка калчица и затова чисто асфалтовите гуми отпадат директно. Не ми е ежедневна кола, по-скоро семейно комби с офроуд уклон.

              При така зададените условия - АТ с уклон към асфалтова гума (Грабер АТ примерно или Тойо ОпънКънтри АТ), 'нормално' АТ (Същия Грабер, но АТ2 или БФГ и прочее) или някоя не чак толкова шумна МТ гума, например пак ОпънКънтри, но МТ? Суперсуомпъри и прочее крайности е ясно, че в случая не се разглеждат изобщо.

              P.P. Зимната експлоатация също не ме вълнува в конкретния случай - има си зимни гуми за целта.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                При така зададените условия всякакви АТ гуми те устройват. За ходене по язовири МТ гуми не са ти наложителни, само ще си намалиш комфорта на асфалт. Прегледай и Silverstone АТ-117 Special. Представят се добре. Шарката им е като на BFG AT.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Пичове... един въпрос, който ме вълнува тия дни. Може и да е тъп, но както и да е.
                  Признавам си, никога до сега не съм карал на сериозно с АТ гуми. В смисъл, че по снежец, на който се минава с Витара само на задно или кал, по която спокойно се минава и с прежалена лека кола - наистина не ги броя за каране.
                  Та на въпроса: скоро ще трябва да взимам някакви гуми, които да ме изкарат до следващата зима. Колицата е 2 тона празна, кара се рядко, примерно 75% асфалт и останалите 25 - както дойде. В смисъл, че с конкретната машина в никакъв случай няма да тръгна да си търся белята без нужда, но ... всичко се случва. Я сме ниско долу до язовира и вземе, че завали мъжката, я на иначе нормалния черен път се изтипосала 10 метра хубава, мазна локва... обичайното. А, да, и доста чекнене по камънаци, без екстреми разбира се, но все пак.
                  Не карам бързо, защото най-често и детенце е в колата, но тъкмо затова ми се ще да не се моля преди всяка калчица и затова чисто асфалтовите гуми отпадат директно. Не ми е ежедневна кола, по-скоро семейно комби с офроуд уклон.

                  При така зададените условия - АТ с уклон към асфалтова гума (Грабер АТ примерно или Тойо ОпънКънтри АТ), 'нормално' АТ (Същия Грабер, но АТ2 или БФГ и прочее) или някоя не чак толкова шумна МТ гума, например пак ОпънКънтри, но МТ? Суперсуомпъри и прочее крайности е ясно, че в случая не се разглеждат изобщо.

                  P.P. Зимната експлоатация също не ме вълнува в конкретния случай - има си зимни гуми за целта.
                  Kumho KL78, а и цената в момента е много добра.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    При така зададените условия всякакви АТ гуми те устройват. За ходене по язовири МТ гуми не са ти наложителни, само ще си намалиш комфорта на асфалт. Прегледай и Silverstone АТ-117 Special. Представят се добре. Шарката им е като на BFG AT.
                    Тоест, препоръката е за 'нормално' АТ?

                    Силвърстоун определено няма да е - след като се 'наядохме' с великите MT117 Extreme, имам сериозни предубеждения към марката. След известни ядове с една от машините, състезаваща се в офроуд шампионата и след предупреждение от друг състезател за възможен проблем с гумите, измерихме 5 броя от споменатите гуменетки. Купени за 33ки, с абсолютно еднакви надписи на самите гуми, на практика имаше 2 31ци и 3 32ки. Говоря за чисто нови гуми от магазина.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Kumho KL78, а и цената в момента е много добра.
                    Това няма ли да мре като види локва?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Аз да кажа за АТ на БФ Гудрич.
                      Дорд нисана го взех с тях, почти нови, преди 4-5 години. Вече са на 50%, че и по-малко може да са, може и да се "удървили", не знам, мен това не ме интересува, и не съм ги пипал.

                      Та тази зима, с доста сняг-само два пъти не можах данаправя каквото исках, а джипа тръгна накъдето си иска. И двата пъти от келешлък-на задно, и с газ, за да завърти гъза... При 4х4 няма грижи, в града излизаше където му покажа, без изобщо да даде признак за буксуване.
                      За извън пътя не бих се пробвал, особено при дебел сняг, че за там се иска по-агресивен и рядък грайфер.

                      По въпроса на Стефчо-щом гумите ще са някакви АТ, и ще ги караш в кал, или каквото там се изпречи отпред-почти няма значение каква шарка ще са. Много по от значение е КАК ще караш джипа.
                      Ся, ако става въпрос за кални и АТ гуми-има сериозна разлика. Но за различни марки и шарки, що са все АТ-все тая.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Това няма ли да мре като види локва?
                        Мре. Утрепах се да вадя един орязан и направен патрол, първото му каране от Гемакса(после го купи Борко от Русе) на една сериозно кална разходка. Това се пързаляше напред-назад, настрани, и беше много ясно видимо, че е от гумите.
                        После като му сложиха по-правилни гуми-машината вървеше съвсем прилично.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Kumho KL78, а и цената в момента е много добра.
                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          ...
                          Това няма ли да мре като види локва?
                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Мре. Утрепах се да вадя един орязан и направен патрол, първото му каране от Гемакса(после го купи Борко от Русе) на една сериозно кална разходка. Това се пързаляше напред-назад, настрани, и беше много ясно видимо, че е от гумите.
                          После като му сложиха по-правилни гуми-машината вървеше съвсем прилично.
                          Колеее, май не си видял това:

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          ...
                          Колицата е 2 тона празна, кара се рядко, примерно 75% асфалт и останалите 25 - както дойде. В смисъл, че с конкретната машина в никакъв случай няма да тръгна да си търся белята без нужда, но ... всичко се случва. Я сме ниско долу до язовира и вземе, че завали мъжката, я на иначе нормалния черен път се изтипосала 10 метра хубава, мазна локва... обичайното. А, да, и доста чекнене по камънаци, без екстреми разбира се, но все пак.
                          Не карам бързо, защото най-често и детенце е в колата, но тъкмо затова ми се ще да не се моля преди всяка калчица и затова чисто асфалтовите гуми отпадат директно. Не ми е ежедневна кола, по-скоро семейно комби с офроуд уклон.

                          При така зададените условия - АТ с уклон към асфалтова гума (Грабер АТ примерно или Тойо ОпънКънтри АТ), 'нормално' АТ (Същия Грабер, но АТ2 или БФГ и прочее) или някоя не чак толкова шумна МТ гума, например пак ОпънКънтри, но МТ? Суперсуомпъри и прочее крайности е ясно, че в случая не се разглеждат изобщо.

                          P.P. Зимната експлоатация също не ме вълнува в конкретния случай - има си зимни гуми за целта.
                          Ся, верно, че е малко противоречиво по-надолу в поста, нооо ...
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Дуратрак, бре. Супер АТ, че и на кал минава. А освен това не е шумна. Според мен за сняг не става, всички други се кълнат в нея.
                            Общо погледнато, съм супер доволен - драпа като неагресивна кална, а си е перфектна за евридейка. Тъй де, само едно четириколесно имам и то е жипка, изискванията са противоречиви.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Колеее, май не си видял това:
                              Аз просто казах, че мре, и дадох пример за да не съм голословен.

                              За мен теи гуми си имат предназначение-за пред кафето. Широки валяци, изглеждат зловещо, и до там.
                              Блоковете са много големи, а разстоянията между тях-малки. Та не става и за кал или неутъпкан сняг. Няма ламели, та не става и за утъпкан.
                              За мен е пълна загадка какво са искали да постигнат конструкторите с тази гума, освен фасон.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Аз просто казах, че мре, и дадох пример за да не съм голословен.

                                За мен теи гуми си имат предназначение-за пред кафето. Широки валяци, изглеждат зловещо, и до там.
                                Блоковете са много големи, а разстоянията между тях-малки. Та не става и за кал или неутъпкан сняг. Няма ламели, та не става и за утъпкан.
                                За мен е пълна загадка какво са искали да постигнат конструкторите с тази гума, освен фасон.
                                На мокра трева да ги видиш ... [emoji1]

                                Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X