Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
    Привет Колега,
    Въпреки, че под поста ми друг колега е споделил че съм взел най "гадните" гуми, аз ги препоръчвам защото именно на сняг са много добри. Освен това преди да ги купя доста четох чужди форуми и не намерих негативни мнения за тази гума. Единствения и минус е, че се износва по бързо в сравнение с гудрич а/т примерно, но това е нормално тъй като е доста мек материала. Прилагам една снимка с графика в която вярвам защото усетих качествата на гумите вече имам 800-1000км с тях тествах ги и на Витоша. Предишната ми кола съм я карал със летни и зимни гуми. Но тази мисля че ще я карам с един чифт целогодишно.

    [ATTACH=CONFIG]848598[/ATTACH]
    ПРОБИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
    Chevrolet Tahoe C / K Series; Dodge Durango Ram Series; Ford Expedition F Series; Isuzu Rodeo; Jeep Cherokee; Nissan Pathfinder; Toyota 4 Runner

    Дано да съм бил полезен!
    А колега - неще не сме се разбрали! Аз нямам претенции към гумите ти - със здраве и кеф да си ги караш! Това което цитираш беше насочено към това:
    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    като гледам цените в сайта за "гуми със 7"...нещо не мога да се включа в бюджета с тези всесезонни гуми,харесах Toyo Open Country AT+ то пък няма наличност....
    следващата е Good Year Wrangler AT/SA+ и Cooper Dicoverer AT3 OWL...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Ооо колега bushiDO, много се извинявам, наистина беше насочено към колегата kalinntv.
      А колегата I.ivanov сигурно има други наблюдения над кумхото, нека сподели.
      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Колегата I.ivanov по вратите на джипа е с лого на фирмата която внася Toyo, и предполагам за това е и с Тоуо MT, та не очаквай да ти препоръча и Hankook, също не го предлагат.

        Kumho KL78 е и моят избор за универсална гума, в размера който ми трябва, за четири сезона и разходки.

        Ще следя отзивите с интерес.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Сравнението е между Kumho i Goodyear! И все пак мисля че са гадни. Няма значение кой какво вкарва!
          А аз с какво карам мога да ти кажа че не е само Тойо. За различните условия ползваш различни гуми.
          Имам и Тойо и Гудиър и Сълвърстоун и Гудрич!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
            ...
            А колегата I.ivanov сигурно има други наблюдения над кумхото, нека сподели.
            +1

            Темата е за това, да обсъдим и сравним.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
              Привет Колега,
              Въпреки, че под поста ми друг колега е споделил че съм взел най "гадните" гуми, аз ги препоръчвам защото именно на сняг са много добри. Освен това преди да ги купя доста четох чужди форуми и не намерих негативни мнения за тази гума. Единствения и минус е, че се износва по бързо в сравнение с гудрич а/т примерно, но това е нормално тъй като е доста мек материала. Прилагам една снимка с графика в която вярвам защото усетих качествата на гумите вече имам 800-1000км с тях тествах ги и на Витоша. Предишната ми кола съм я карал със летни и зимни гуми. Но тази мисля че ще я карам с един чифт целогодишно. ...
              Общо взето, преди да препоръчваш гумите за сняг, ще е добре да навъртиш малко повече километри и да изчакаш следващата и по-следващата зима. Защото сега гуменетките ти са чисто новички и напълно ти вярвам, че се представят добре.

              Въпросът е как ще са догодина по това време, след като си ги потъркалял някоя и друга хилядарка километри по горещия асфалт през лятото? А по-догодина?

              Казвам ти горното, защото до последната есен бях с предшестващия модел на Кумхо-то - АТ-825

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kumho_AT825.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5699807

              Много добре бяха на сняг, ама само първата зима. После ...

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ... До последната есен карах с едни АТ-на на Кумхо, които взех именно заради повечето ламели. Да, ама не. Представиха се добре, дори прилично добре, на утъпкан сняг и леко заледено само през първата зима. Още на следващата взеха да стават зле, а на четвъртата година вече бяха гола вода дори на мокър асфалт (случвало ми се е да включвам 4х4 за да мога да тръгна бързо на кръгово кръстовище на "разлигавена" настилка“). Ламелите пак си ги имаше, и дълбочина на грайфера си имаше предостатъчно, ама гумата се беше одървила ...

              Не че не е възможно твоят модел да е със съществено по-различна смес, която да не се опече и одърви с времето и навъртяните километри, ама това подлежи на проверка и доказване.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Привет.Искам да попитам каква е разликата междуНатиснете снимката за да я уголемите

Име:AT117.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5699819 и Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-allko2.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5699820

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Шарката на протектора, цепките в краищата, страничният протектор. Вероятно твърдостта на гумата. И цената.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    След като няма Дуратрак(то като гледам по сайтовете май никакви офроуд Гуудиър няма налични),и аз почнах да се оглеждам за АТ алтернатива.Гоодрича е ясен,но ако някой има опит със Силвърстона АТ117 от снимката долу,да споделя.Аз се зачетох и за Cooper Discoverer S/T,и отатък голямата вода има много добри отзиви за тях.Тук не съм ги виждал на нито един джип до сега....Дали някой има опит с такива или аз трябва да съм първия?:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:discovererst.png
Прегледи:1
Размер:336.9 КБ
ID:5699844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:discovererst1.png
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5699845
                    Последно редактирано от Младен Стоянов; 26-01-16, 19:56.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Незнам нищо и аз за тия Cooper и аз ги загледах преди 2-3 седмици като сменях гумите но накрая купих 31' BFGoodrich AT и мисля че не съм сгрешил...дадоха ми цена от 220 лв. с монтажа./DOT 14/

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                        След като няма Дуратрак(то като гледам по сайтовете май никакви офроуд Гуудиър няма налични),и аз почнах да се оглеждам за АТ алтернатива.Гоодрича е ясен,но ако някой има опит със Силвърстона АТ117 от снимката долу,да споделя.Аз се зачетох и за Cooper Discoverer S/T,и отатък голямата вода има много добри отзиви за тях.Тук не съм ги виждал на нито един джип до сега....Дали някой има опит с такива или аз трябва да съм първия?:
                        [ATTACH=CONFIG]848687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]848688[/ATTACH]
                        Австралийците нещо не ги долюбваха, много оплаквания за безпричинно гръмнали и.т.н.....

                        Аз лично от опит бих те посъветвал за S/T Maxx, страхотна "агресивна" АТ гума. Единствения минус (ако може да се нарече така) е че няма много размери и е малко по тежка. В сняг е добре като за АТ даже много добре. в кал определено иска по-ниско налягане за да се чисти лесно, на 2,25 лепкавата глина остава по нея сравнително дълго на 1,4 за половин оборот я няма. И най-големия плюс е че е ТИХА... на асфалт.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          В началото на зимата купих Hankook ATM RF10 (235/70/16).Мека гума,еластична,до 80км тиха нагоре се усеща шума.На асфалт топъл/студен спира отлично.На сняг има добро сцепление.Пробвах и на наклони няма проблеми с тръгването/спирането,зацепва добре.На кал се справя добре.Пробвано диагонално изкачване на кален и хлъзгав терен със около 15-20 градуса наклон.Аз карам на цяла шарка,с леко меки гуми ( 1,9-2 атмосфери) и страничните ламели/нарези помагат много в кал.На бавните трупат ,така че искат обороти за да си изхвърлят калата .
                          Use since:
                          OpenBSD 3.x
                          FreeBSD 4.x
                          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                            Австралийците нещо не ги долюбваха, много оплаквания за безпричинно гръмнали и.т.н.....

                            Аз лично от опит бих те посъветвал за S/T Maxx, страхотна "агресивна" АТ гума. Единствения минус (ако може да се нарече така) е че няма много размери и е малко по тежка. В сняг е добре като за АТ даже много добре. в кал определено иска по-ниско налягане за да се чисти лесно, на 2,25 лепкавата глина остава по нея сравнително дълго на 1,4 за половин оборот я няма. И най-големия плюс е че е ТИХА... на асфалт.
                            И на австралийците им четох коментарите...Явно са имали проблем с качеството.И st maxx гледах също и е още в кюпа.S/T за първи път я виждам и чувам.За разлика от другите колеги аз не искам гума,която да ме кара и зиме и лете и много километри-определено си търся здрава лятна гума,която да има много добри качества на кал и пясък и в същото време да не карам с макс.60км/ч на шосето при дъжд(както правя с гуудрича МТ) за да не се претрепя някъде(не говоря за аквапланинг,а за липса на сцепление най-вече при спиране).А това май най-много си зависи от състава на гумата-т.е би трябвало да е мека.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              И на австралийците им четох коментарите...Явно са имали проблем с качеството.И st maxx гледах също и е още в кюпа.S/T за първи път я виждам и чувам.За разлика от другите колеги аз не искам гума,която да ме кара и зиме и лете и много километри-определено си търся здрава лятна гума,която да има много добри качества на кал и пясък и в същото време да не карам с макс.60км/ч на шосето при дъжд(както правя с гуудрича МТ) за да не претрепя някъде.
                              имам сравнение със м/т на гудрич точно, определено S/T MAXX е класи над нея на сух асфалт, на мокър също, лети си редовно по "магистрала" Хемус със разрешените 140 и се чуства много добре Рейнджа. Лятото обаче от Сливен до Бургас и около мен имаше миризма на каучук но се държаха супер коректно. На пясък не съм имал късмета да ги заровя в дълбок но съм скептичен предвид грайфера че ще се вкопават бързо но има един клип във нета на пясък от близък план на 1 бар и се вижда че стават, но аз нямам наблюдения.

                              на макадам сух съм УДИВЕН колко чисто ме водят при висока скорост. Никакъв аквапланинг и пълна тишина на асфалт. Зимата ....... ако се движиш нормално за пътната обстановка са супер по РПМ, извън пътя доста прилично на сняг се движат.

                              Ако имаш път около моя вилает (В.Т.) и имаш време обади се да врътнеш едно две кръгчета. като цяло не са лоши за компромисни "всеможещи" гуми. Aз мисля догодина да мина на STT Pro.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                                Незнам нищо и аз за тия Cooper и аз ги загледах преди 2-3 седмици като сменях гумите но накрая купих 31' BFGoodrich AT и мисля че не съм сгрешил...дадоха ми цена от 220 лв. с монтажа./DOT 14/
                                То и цената на силвърстоуна е същата , но без монтажа.Досега мнения за него почти липсват.Да перифразирам фразата от един български филм:"За нашите пътища москвич и само москвич".За АТ гума бф гудрич и само бф гудрич.Щом са на една цена бф гудрич.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X