Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Верно е , ма си представих некво Диско на 30 и ми спре часовникът на LG-то.
    Що пък трябва да си ги представяш.По Америка се намират с разликата че не са 20ц. ами на горе.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Що пък трябва да си ги представяш.По Америка се намират с разликата че не са 20ц. ами на горе.
      М'да... С въртящи се наобратно капаци на джантите
      И в КМБ има такива:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021020172998.jpg
Прегледи:1
Размер:414.8 КБ
ID:5784740
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        М'да... С въртящи се наобратно капаци на джантите
        И в КМБ има такива:

        [ATTACH=CONFIG]952468[/ATTACH]
        Ся се сетих че по Слънчев бряг разхождаха един Хамър с такива въртящи се капаци в джантите
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          За бай Боголюб, Джоу и другите, искащи линкове,едно сравнение на цените от 2016 и наши дни.В линка цената на същата гума, същия размер е...261,99 лв.Да се види,че не ме е срам да покажа,че съм балък. А със здраве...
          https://www.pazaruvaj.com/avtomobiln...UaAgmPEALw_wcB

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5784752
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Какво се заяждате с Марто не знам - преди 4г на новата джипка щях да слагам зимни гуми... 265/50/20... Премиум класа стигаха до 980лв. в интернет сайтовете.
            Теглих една майна и си взех 265/60/18 заедно с джантите за почти същата цена, барабар със сензорите.
            Сега си взех летните 265/50/20 за под 400лв/бр (да, не върхов клас) - разликата е МНОГО осезаема... А гледам зимните трудно мога да намеря размера ми над 600лв... Явно ценовата динамика е голяма
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Малко информация от Стрингметео
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stringmeteo.jpg
Прегледи:1
Размер:313.1 КБ
ID:5784756

              п.п. Аз мойте съм ги сменил още 7-8 март и под едногодишната шофиорка си кара с летни.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                ...рЕзко (видимо) заминаха последните ДЕСЕТИНА дена...От къде знам ли? Ами канех се да ги сменям,но ми излезе пътуване в чужбина.Отиване и връщане-на нищо не приличаха.Спирам...
                Да съм честен, съсипах едни АТ-та за около 300-400км и аз преди време. Оказа се, че гумаджията ги е надул вместо на 1.8 на 1.0(явно кофти манометър). Поведението малко странно, ама докато се усетя какво става и не усетих как ме греят като фурна в професионална кухня като минах покрай колата след пореден по-дълъг асфалтов преход, но беше късно. Та... има си причина за тия работи да се случват, тва ми беше идеята. Претоварена кола на нормално надути гуми също води до тия неща... Спирам и аз, че почнахме да се отклоняваме в грешни насоки.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  ... Спирам и аз, че почнахме да се отклоняваме...
                  Споко , темата е забавна

                  ПС. ...иначе не че нещо, ама ... бат`Марто разбира от гума , повярвай ми
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    ...рЕзко (видимо) заминаха последните ДЕСЕТИНА дена...От къде знам ли? Ами канех се да ги сменям,но ми излезе пътуване в чужбина.Отиване и връщане-на нищо не приличаха.Спирам...
                    Марто не се впрягай ,който не е сърбал тази "попара" няма да ВИ повярва.По добре е на собствен гръб да се научат.
                    (зимни гуми за 3-4хл. км останаха на 4мм )

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe)
                      ...ама дано е и образователна, или поне поучителна.... .
                      Ами явно не е . При положение , че в този форум е писано , писано .... и въпреки това съществуват повидимо шофьори , които смятат , че със зимни гуми непременно требе да се кара в сняг и лед , а щом е сух хасФалта - кво пречи да са с летни . Та ако ще температурата му да е само +5 градуса . Примерно .

                      Да не говорим , че съществуват зимни и зимни гуми . Зависи кой х@й ги е правил и кво е слагано в тях . А от там и разликата в интензивността им на износване при топъл асфалт.

                      ..и отделно практиката де . Както колегата petkov_bb отбеляза : зависи кой колко и как е патил .
                      Народът е казал : "Парен-каша духа".
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Поне пишете марка и модел на тези бързоизносващите гуми че да знаем.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ами явно не е . При положение , че в този форум е писано , писано .... и въпреки това съществуват повидимо шофьори , които смятат , че със зимни гуми непременно требе да се кара в сняг и лед , а щом е сух хасФалта - кво пречи да са с летни . Та ако ще температурата му да е само +5 градуса . Примерно .

                          Да не говорим , че съществуват зимни и зимни гуми . Зависи кой х@й ги е правил и кво е слагано в тях . А от там и разликата в интензивността им на износване при топъл асфалт.

                          ..и отделно практиката де . Както колегата petkov_bb отбеляза : зависи кой колко и как е патил .
                          Народът е казал : "Парен-каша духа".
                          Както е и пълно с такива, дето като са дали ХХХ лв. за зимни гуми, и си мислят че ще спрат на лед като през Август.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Поне пишете марка и модел на тези бързоизносващите гуми че да знаем.
                            За да няма "подхвърляния" и да има място за размисъл- гумите със силно ламелизирани и еластични блокчета в протектора.

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Както е и пълно с такива, дето като са дали ХХХ лв. за зимни гуми, и си мислят че ще спрат на лед като през Август.
                              Моят опит пък показва, че на лед почти 101% от водачите са хрисими като агънца, независимо от гумите и возилата.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ами явно не е . При положение , че в този форум е писано , писано .... и въпреки това съществуват повидимо шофьори , които смятат , че със зимни гуми непременно требе да се кара в сняг и лед , а щом е сух хасФалта - кво пречи да са с летни . Та ако ще температурата му да е само +5 градуса . Примерно .

                                Да не говорим , че съществуват зимни и зимни гуми . Зависи кой х@й ги е правил и кво е слагано в тях . А от там и разликата в интензивността им на износване при топъл асфалт.

                                ..и отделно практиката де . Както колегата petkov_bb отбеляза : зависи кой колко и как е патил .
                                Народът е казал : "Парен-каша духа".
                                Явно, ама тва е щото всички почват да четат от последната страница, а и заради още нещо.


                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Моят опит пък показва, че на лед почти 101% от водачите са хрисими като агънца, независимо от гумите и возилата.
                                Коко, или си объркАл %-та, или нямаш телевизор !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X