Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Твойта е лесна.Като видиш щрък (щъркел) след две седмици си сложи спокойно летните.
    ...
    Не знам дали разбра, ама и щръковете ударИха греда тоа път !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Не знам дали разбра, ама и щръковете ударИха греда тоа път !
      Не им е за първи път. Затова рекох две седмици след това.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Не им е за първи път. Затова рекох две седмици след това.
        А тавА видЕ ли ?!

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        О Дио мио. Чудо неземно, сняг през март.

        Я да видим:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...89#post1815889

        Докато има "Р" в месеца, къв е зора да се махат зимните гуми ?!
        Дори през деня да става 25°С, нощно време става хладно щото земята още не се е стоплила и, освен ако не си в Атина, не виждам нищо страшно за гумите, само дето по обед ще си по-музикален по завоите или при спиране ако караш по-динамично.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Не че нещо, ама този ежегодишен спор се заражда основно поради различните условия из различните градове и паланки на нашата голяма Родина
          Онзи ден в 'големия сняг' когато сложих летните гуми, пътя във Варна бе мокър (въпреки, че снега се задържаше по тревите)... Заледявания в моя район нямаше... Ама хич...
          След това явно земята се загря още повече, защото дори и при отрицателни нощни температури асфалта в района си бе мокър или съхнеше бързо, но не замръзваше...
          Ако бях в Балкана дали щях да съм махнал зимните по това време - абсурд
          Но тук си ми е съвсем удобно с летните гуми
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не че нещо, ама този ежегодишен спор се заражда основно поради различните условия из различните градове и паланки на нашата голяма Родина
            Онзи ден в 'големия сняг' когато сложих летните гуми, пътя във Варна бе мокър (въпреки, че снега се задържаше по тревите)... Заледявания в моя район нямаше... Ама хич...
            След това явно земята се загря още повече, защото дори и при отрицателни нощни температури асфалта в района си бе мокър или съхнеше бързо, но не замръзваше...
            Ако бях в Балкана дали щях да съм махнал зимните по това време - абсурд
            Но тук си ми е съвсем удобно с летните гуми
            А в Петрич е още по зле
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Не че нещо, ама този ежегодишен спор се заражда основно поради различните условия из различните градове и паланки на нашата голяма Родина
              Онзи ден в 'големия сняг' когато сложих летните гуми, пътя във Варна бе мокър (въпреки, че снега се задържаше по тревите)... Заледявания в моя район нямаше... Ама хич...
              След това явно земята се загря още повече, защото дори и при отрицателни нощни температури асфалта в района си бе мокър или съхнеше бързо, но не замръзваше...
              Ако бях в Балкана дали щях да съм махнал зимните по това време - абсурд
              Но тук си ми е съвсем удобно с летните гуми
              Добре.
              Но ти си от хората претендиращи със знания.Няма смисъл тогава да ти се обеснява температурния диапазон на летните гуми .

              Другото което ме озадачава как като пекне и бързат да си свалят зимните че сакън за два три дни топло 15-20градуса и ще се опечат ще се изронат и няма да стават за догодина.Чак пък толкова.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                Добре.
                Но ти си от хората претендиращи със знания.Няма смисъл тогава да ти се обеснява температурния диапазон на летните гуми ...
                И това сме го дъвкали Дори и бях пускал една табличка с резултати от реални тестове на летни и зимни гуми при температури май от +20С до -5С (май бе на ЗаРулем)...
                При сухо и мокро - лятната гума няма конкуренция без значение от температурата (да, и при -5С е по-добре от зимната на сухо)...Въпреки, че параметрите на лятната деградират доста по-активно при спадане на температурата отколкото на зимната гума..
                Разбира се - лятната губи отчайващо при сняг и лед. Затова и има ли шанс за сняг и лед - зимна гума... Ама тоя шанс в нашия край май отпадна
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Думах ви за щръковете.На същата логика са.Нема да дойдат , ако ще има нещо различно от щръков снег.
                  А , и не са големи любители на планинските райони.Само да си не помислите , шот дека орлите ги биат.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Не че нещо, ама този ежегодишен спор се заражда основно поради различните условия из различните градове и паланки на нашата голяма Родина
                    Онзи ден в 'големия сняг' когато сложих летните гуми, пътя във Варна бе мокър (въпреки, че снега се задържаше по тревите)... Заледявания в моя район нямаше... Ама хич...
                    След това явно земята се загря още повече, защото дори и при отрицателни нощни температури асфалта в района си бе мокър или съхнеше бързо, но не замръзваше...
                    Ако бях в Балкана дали щях да съм махнал зимните по това време - абсурд
                    Но тук си ми е съвсем удобно с летните гуми
                    Тия ги разправяй на тия дето се натръшкаха по заледеното между Варна и Добрич, щото всички бързат като видят слънце за 2 дни и да тръгват по джапанки.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      За 2 дена, в СФ, две коли на колеги: Едната спря в друга на светофар, отнето дясно предимство поради удължен спираен път и колата на колегата е тоталка.Двете събития са сутрин 08-08.30.
                      Гумите на неспрялите навреме коли, бяха....анатема, летни.

                      Пита се:ако на някой му пострада детето заради някой творец с летни гуми през зимата,какво точно ще се случи?
                      Щото много ми харесва идеята да караме коли за по 20+ лева/евро, ама пък гуми за 600-1200лв, как бе, да ми се смеят комшиите...
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение



                        Докато има "Р" в месеца, къв е зора да се махат зимните гуми ?!
                        Дори през деня да става 25°С, нощно време става хладно щото земята още не се е стоплила и, освен ако не си в Атина, не виждам нищо страшно за гумите, само дето по обед ще си по-музикален по завоите или при спиране ако караш по-динамично.
                        Зора е, кат дадеш 700 лв/брой и ги изтъркаш за 10 дена...Това от моята камбанария. Зимните са ми супер меки Бриджстоуни, а ,,летните" са Дуратраци
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Айде, айде за 10 дена да си изтъркаш гумите и то през март... От дъвка ли са направени или имаш единственото диско, което си пали 4те гуми на всеки светофар или правиш по 1000км на ден?

                          Друг е въпроса, че реално караш лятото с гуми, които другите карат зимата.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            Айде, айде за 10 дена да си изтъркаш гумите и то през март...
                            Защо точно 10 дена и с какво март е различен от април?
                            Вероятността за сняг и ниски температури април наистина намаля но далеч не клони към 0, както след май.
                            Тези имагинерни вероятности за повечето, които не живеем в планината или поне отонъд балкана не са основателна причина да държим зимна гума до лятото.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Тия ги разправяй на тия дето се натръшкаха по заледеното между Варна и Добрич, щото всички бързат като видят слънце за 2 дни и да тръгват по джапанки.
                              Май не четеш
                              Мога да ги разправям и на приятелите в Балкана - като ходя за мечки си вземам пушката...
                              Когато планирам пътувания за по-дълго време или по-надалеч - не сменям рано гумите.
                              Когато шансът да попадна по моя маршрут на лед и сняг е пренебрежимо малък (невероятен) до настъпване на уверено лято - сменям гумите..
                              Има ли шанс да се стъпи на лед и сняг - се чака
                              Тъй-като не смятам, че имам шанс да стъпя на лед и сняг- смених гумите... И досега не съм стъпил на лед и сняг, а вече е над +6С...
                              Което не попречи преди 3 дни един със зимни гуми да надъни съседната кола, чакаща на светофара... При сух асфалт..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                                ..
                                Гумите на неспрялите навреме коли, бяха....анатема, летни......
                                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                                Тия ги разправяй на тия дето се натръшкаха по заледеното между Варна и Добрич, щото всички бързат като видят слънце за 2 дни и да тръгват по джапанки.
                                НимоЙдабъди ВиЙ сти провукатУри
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X