Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Пък аз си мисля, март , декември или януари... снегът и ледът са си същите... Нищо не печелят тези, които половината зима на сухо карат със зимни гуми, но от мерак да дойде лятото слагат летните преди последния голям сняг!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Усет, усет, ама софийските джигити много обичат следния номер: Светофарът е червен спираш бавно и от по-далече - има две коли разстояние до предния. Внезапно през съседната лента се стрелва Голф/БМВ и с ловка маневра се навира пред теб и заковава спирачки. Спирачният ти път резко се скъсява от 10 на 2 метра. Сега си представи настилката да е мокра, а ти си с неподходящите за каране по мокър асфалт МТ гуми. Казвам само, че избягването на инцидент може да бъде и въпрос на късмет.
      Ако зависеше от мен - бих забранил използването на МТ гуми по републиканските и общински пътища.

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        То хубаво, че не зависи от теб, че иначе една разходка няма да можем да направим. Да не би да предлагаш със зимни/летни/всесезонни гуми да стигнем до черния път, където да спрем, да извадим от багажника 4 МТ гуми, монтирани на джанти, да прекараме 1-2 часа в смяна на гуми и тогава да започнем разходката? А след разходката - още 1-2 часа обратната операция?
        А ако по средата на разходката има 1 км общински път, който не може да се обиколи по черно? Пак сменяме 2 пъти гуми или просто нарушаваме закона?
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          То ако зависеше от Пенча, щеше да направи БФГ АТ задължителни.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Няма ли мисъл - гумите не са спасение... Преди 3 дни сложих летните гуми. Днес за втори път ми се случи да ми сработи късметът - на голямо варненско кръстовище след двоумене в коя лента да спра, избирам бързата лента и се нареждам на червения светофар до едно СУВ-че (май бе CRV)... Стоим си кротко на дългия светофар навярно вече 20-30 сек и от унеса ме изкарва трясък на трошаща се пласмаса и огъвана ламарина - някакъв юнак се нацели в сувчето до мен.... Не го видях с какви гуми беше, ама асфалта бе сух, а температурата - положителна...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Няма ли мисъл - гумите не са спасение... Преди 3 дни сложих летните гуми. Днес за втори път ми се случи да ми сработи късметът - на голямо варненско кръстовище след двоумене в коя лента да спра, избирам бързата лента и се нареждам на червения светофар до едно СУВ-че (май бе CRV)... Стоим си кротко на дългия светофар навярно вече 20-30 сек и от унеса ме изкарва трясък на трошаща се пласмаса и огъвана ламарина - някакъв юнак се нацели в сувчето до мен.... Не го видях с какви гуми беше, ама асфалта бе сух, а температурата - положителна...
              Абе друго си е да те ударят май месец със зимни гуми, не е същото ...
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                То хубаво, че не зависи от теб, че иначе една разходка няма да можем да направим. Да не би да предлагаш със зимни/летни/всесезонни гуми да стигнем до черния път, където да спрем, да извадим от багажника 4 МТ гуми, монтирани на джанти, да прекараме 1-2 часа в смяна на гуми и тогава да започнем разходката? А след разходката - още 1-2 часа обратната операция?
                А ако по средата на разходката има 1 км общински път, който не може да се обиколи по черно? Пак сменяме 2 пъти гуми или просто нарушаваме закона?
                Ами в цивилизования свят има платформи за тая работа!
                Пак да кажа - МТ гумите на са хасфалт по никакъв начин. Това,че тук това е още допустимо, не значи че винаги ще е така.
                Само се замисли каква кал се изкарва на пътя.
                Ама що ли пиша, като още си паркирваме в тревните площи и после се чудим що е мръсен въздуха.

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Ами в цивилизования свят МТ гумите са разрешени за употреба по общинските и републиканските пътища (или както и да се казват там).
                  Не се изказвай неподготвен.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170425_182904.jpg
Прегледи:1
Размер:318.2 КБ
ID:5784580
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Ами в цивилизования свят МТ гумите са разрешени за употреба по общинските и републиканските пътища (или както и да се казват там).
                    Не се изказвай неподготвен.
                    [ATTACH=CONFIG]952214[/ATTACH]
                    Може ли снимка от някоя магистрала?

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Аре, стига сте се дЪрляли!

                      Чичко Айнщайн отдавна е открил, че всичко е относително!

                      Масквич с видинки спира по-добре от опел с димитровки.
                      Некой те е лъгал как спират автомобилите!Ако ще го ковеш - мооже и да имаш малко правинка.Ако ще спираш с автомобил ( москала го не броим за такъв , та примерът ти не важи!) тогава почват да важат едни инженерни решения , нямащи нищо общо с лаладжийскоадвокатските!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Интересно тъпия ГТП как ще го правят на колите с ел. ръчна спирачка...
                        Както и с механичната ръчага.Само дето не моеш си игра помалко да подаваш , докато , ако поизравни.Натискаш бутона , извърля те от валовете и ако няма разлика в стрелките , повече от 20% си минал.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Аз и с по-плитката шарка на БФГ АТ фрълям кал събрана от някои супер улици образувана от фини прахови частици ,ма във формата на калище.На дъщерята Полото зимните и те гледам тенденциозно и интензивно събират кал от сума ти кални квартални преки .Е кво да си носиме водоструйки с генетор и бидон с вода .Всяка гума хвърля кал,една повече една по-малко.Не е нужно да караш в гората за да качиш кал на натрошените ни супер улици,става и от кварталните преки ,пълни с дупки и непочистени прахови частици,банкетите не ги коментирам.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Усет, усет, ама софийските джигити много обичат следния номер: Светофарът е червен спираш бавно и от по-далече - има две коли разстояние до предния. Внезапно през съседната лента се стрелва Голф/БМВ и с ловка маневра се навира пред теб и заковава спирачки. Спирачният ти път резко се скъсява от 10 на 2 метра. Сега си представи настилката да е мокра, а ти си с неподходящите за каране по мокър асфалт МТ гуми. Казвам само, че избягването на инцидент може да бъде и въпрос на късмет.
                            Е тоа с голфа/БМВ не разбрах с кви гуми го закова Всички други се пързалят по7-8 метра , а тоа се навре и закова в същото пространство.
                            Такива гуми да си слагате!Нема значение от сезона!
                            Ебати примера!Може , ма на сухо!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Може ли снимка от някоя магистрала?
                              Нямам. Но съм виждал нови Вранглери с МТ гуми да си джиткат по пътищата. Напълно съм убеден, че се качват и на магистралата.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161023_132948.jpg
Прегледи:1
Размер:291.1 КБ
ID:5784591
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Нямам. Но съм виждал нови Вранглери с МТ гуми да си джиткат по пътищата. Напълно съм убеден, че се качват и на магистралата.
                                [ATTACH=CONFIG]952225[/ATTACH]

                                А ти къде си базиран към момента?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X