Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    И какво сега стопи се 3 дневният сняг, сега да слагаме ли летните гуми

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Айде, айде за 10 дена да си изтъркаш гумите и то през март... От дъвка ли са направени или имаш единственото диско, което си пали 4те гуми на всеки светофар или правиш по 1000км на ден?

      Друг е въпроса, че реално караш лятото с гуми, които другите карат зимата.
      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Аз щях да те попитам дали са от някакъв скъп кашкавал, ама Нико ме е изпреварил.




      ... и ей така, информативно, какъв размер са тия зимни Бриджстоуни по 700лв/бр ?
      Алоу, форумните професори, аз съм успявал да съсипя гуми за 10 дена. Дали са от кашкавал или от дъвка, вие ще кажете.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Алоу, форумните професори...
        Искам да се включа в групата на форумните пУрфесориЙ, повтаряйки въпроса: "Какви са тия гуми по 700 лв. бройката?" - ако може линк към някой сайт за продажба, както и да добавя въпрос: "Всяка година ли ги сменяш (същите тия гуми по 700 лв. бройката)?"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          По мои наблюдения зимни гуми се разсипват при целогодишна употреба за около 20000 км./толкова въртя на година/. На следващата зима си имат приличен грайфер, но са компромис за зимни условия.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Искам да се включа в групата на форумните пУрфесориЙ, повтаряйки въпроса: "Какви са тия гуми по 700 лв. бройката?" - ако може линк към някой сайт за продажба, както и да добавя въпрос: "Всяка година ли ги сменяш (същите тия гуми по 700 лв. бройката)?"
            Аре и следващия...Нали се сещаш, че става дума за порядък. Сега ще питаш и как отчетох 864000 секунди (10 дни). Само за протокола, едина и съща гума съм купувал с разлика в цената от 150лв/бр. От хора, продаващи гуми тук , във Форума. Ха със здраве.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Нали се сещаш, че става дума за порядък.
              Щото нЕма такъв порядък, освен ако не става дума за внесени 39"-ки некви бутикови от ФАЩ. Пък тия за "ФормУла Уно" съм чел некъде, че са по 5-6000 долАреса бройката.
              И-и-и-и, всяка година ги фъргаш, налЕ ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Щото нЕма такъв порядък, освен ако не става дума за внесени 39"-ки некви бутикови от ФАЩ. Пък тия за "ФормУла Уно" съм чел некъде, че са по 5-6000 долАреса бройката.
                И-и-и-и, всяка година ги фъргаш, налЕ ?
                Ово е стандарт, друже Боголюбе, jeбеш и фъргаш...Писах защо ги сменям рано, ма няма кой да чете.Явно защото не ги фъргам и не искам да ги фъргам. Догодина есента, като излязат нови модели на топ марките, може и линк да ти пусна.
                Става въпрос за далечната 2012, ако я намеря, утре ще ти снимам фактурата. То и телевизор София 84 нема как да струва 1550 каймета,ама на факт...Абе що ли ти се връзвам...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  То не знам ние дали сме професори, ама ти си талант явно.... То с мерак и аз мога да съсипя чифт гуми от магазина за по-малко от ден. Ама верно кашкавал ли, дъвка ли е тва, щото явно не е каучук тва дето го караш. Междувременно не ядем доматите с колците, карали сме зимни гуми лятото и колкото и да са меки, не можеш да ги съсипеш за 10дни нормално каране, освен ако не ги караш меки или не правиш 1000км на ден. То реално и за месец не може, ама тва е друга тема...

                  Колегата горе е прав за живота на зимната гума лятото в километри.

                  П. С. Така или иначе слагаш читави гуми за през лятото, хич не е проблем това. Дуратраците са си кадърни и на кофти време. Въпроса е принципен, зачудих се на тия 10 дни просто....
                  Последно редактирано от McNicko; 26-03-18, 21:31.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni..._season=winter

                    Намират се и по скъпи.
                    Човека който има кола за тия гуми сме приятели.
                    Последно редактирано от Даниел Чобанов; 26-03-18, 21:31.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Ово е стандарт, друже Боголюбе, jeбеш и фъргаш...
                      Става въпрос за далечната 2012...
                      Аха, балъците да ги фъргат сека гОдина, най-късно на пЕтата, според твоите указания, па ти си караш ДОТ 2012:

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      От 90 мнения по темата,много малко истина.Ще ви споделя информация от ,,кухнята''... А за един разумен експлоатационен срок от 5 години гумите сами ще ,,свършат''.А противостарителите са едни от най-скъпите химикали в каучуковата смес-някои са в пъти по-скъпи от каучука.Отделно никой няма интерес да произвежда вечни гуми...Дано съм ви бил полезен

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni..._season=winter

                      Намират се и по скъпи.
                      Човека който има кола за тия гуми сме приятели.
                      бат'Марто явно кара с такива пистарки 245/30/20
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                        То не знам ние дали сме професори, ама ти си талант явно.... То с мерак и аз мога да съсипя чифт гуми от магазина за по-малко от ден. Ама верно кашкавал ли, дъвка ли е тва, щото явно не е каучук тва дето го караш. Междувременно не ядем доматите с колците, карали сме зимни гуми лятото и колкото и да са меки, не можеш да ги съсипеш за 10дни нормално каране, освен ако не ги караш меки или не правиш 1000км на ден. То реално и за месец не може, ама тва е друга тема...

                        Колегата горе е прав за живота на зимната гума лятото в километри.
                        Яжте си доматите с каквото искате. Преди да попадне в мен, колата е изкарала 4 години(целогодишно) със зимни-Гудиър Ултра грип-60 000 км. Имаха си грайфер колкото искаш, ма не спираха зимата.

                        Явно съм талант, ама ей го на, факт.Наистина успях да съсипя гуми от висок клас за отрицателно време. Карах ги точно един сезон и заминаха .От тогава минах на Дуратрак, целогодишно. Но тази зима прецених, че ще карам със зимни.Така вече по-добре ли звучи ?

                        Боголюбе, ти къде видя да пиша,че карам с ДОТ 2012
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          То 1 сезон си е 10 дена нали...
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            То 1 сезон си е 10 дена нали...
                            ...рЕзко (видимо) заминаха последните ДЕСЕТИНА дена...От къде знам ли? Ами канех се да ги сменям,но ми излезе пътуване в чужбина.Отиване и връщане-на нищо не приличаха.Спирам...
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni..._season=winter

                              Намират се и по скъпи.
                              Човека който има кола за тия гуми сме приятели.
                              Верно е , ма си представих некво Диско на 30 и ми спре часовникът на LG-то.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение





                                бат'Марто явно кара с такива пистарки 245/30/20

                                Е аз карам 275/45/20 цената на марковите 6-700лв.Но държат на бой.
                                Един летен сезон се подлъгах да си купя бюджетни Федерал пр.в Тайланд летни ми едвам изкарах сезона.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X