Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор 12V...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор 12V...

    Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
    Ще си взимам компресор, но си търся нещо, което да помпа малко по-бързичко.
    Харесал съм си ARB CKMA12 - с маркучи и доставка ще ми излезне 540лв.
    Има ли някакви алтернативи, които да са надеждни и здрави - да го завинтя някъде и да забравя за него, освен да го включвам за помпане - и да помпат бързо - ARB-ът помпа 33" от 1.0 до 2.1 бара за около 2 минути. Искам да мога да напомпам 4те гуми за десетина минути и да си ходя, а не за 20-30-40, колкото изглежда ще излезне с повечето компресори по 50-80лв дискутирани по-рано в темата. Иска ми се също, ако може да не давам 500лв (: Въздушен локър не мисля че ще слагам, така че не ми е приоритет.

    Здрасти,
    Тази седмица купих същият компресор за 100 паунда втора употреба. От същият web магазин купих същият компресор за себе си. Помпи достатъчно добре 33''гуми, няма да сбъркаш. Предлагат се и резервни части.
    „глупава глава на краката почивка не дава”

    Коментар


    • Най-после, покрай блокажите си взех и ARB-ския компресор. Бърз тест сутринта - 32" гума на 18" джанта помпа от 1.1 на 2.2 за 1:30.

      Коментар


      • Предвид непредвидени забави, от месец ми се налага да ползвам компресор почти ежедневно, и в бързината взех китаец от приятел който винаги има 10÷15 под ръка.
        Компресорите му са читави, освен че той ги прави на парчета и доработва, но са 35L/min, което за неговите нужди е перфектно защото му трябва налягане.
        Викам си, малък, малък, но е по-добре да имаш някакъв ако се наложи, а и ще се разглоби и събере наново, та да знам, че има нещо работещо в багажника.
        Да, ама си скъсах нервите с това компресорче, а ако трябваше да се ползва и за гума/и, ситуацията щеше да е плачевна.
        От доста време се мотая с покупката, и съм си се ядосал, та от няколко дни коментирам с приятели двубутални модели за нормални пари, но които са им били в ръцете, и един пич каза, че му карат постоянно читави за 75÷80лв, та докато му поръчвах един за тази седмица, стана въпрос, че имал един-два прецакани, щото клиентите са му от двете най-кисели марки и не щЪт ремонтирани неща.
        Викам му, я да видя какво и с какви проблеми е, че така или иначе всичко ревизирам.
        Двубуталният не го намериха в купчината със скрапа, но пък изпадна коментираният малко по-назад еднобутален със 60mm бутало.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200322-120958~2.png Прегледи:0 Размер:822.5 КБ ID:6575878


        ​​​​​​А ето и каква комбинация с 8л бутилка намерих:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20200322-121038~2.png Прегледи:0 Размер:718.4 КБ ID:6575880


        Имал проблем с ключа, но какво е ще стане ясно като го разкостя, а и ще видим дали това което е вътре е адекватно на цената.

        До момента единственото ми впечатление е, че е около 10 кила, което е едно добро начало.
        Прикачени файлове
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • 10 кила ...много бе , и какви пари е това чудо ?
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            10 кила ...много бе , и какви пари е това чудо ?
            При това, този при мен е без нищо по него, включително и тавичката отдолу.

            Ами снощи порових да видя цени, и го намерих на 115€ и 79£.

            Надявам се да го оправя, а и наистина да излезе нещо добро.

            P.S. Потърси компресор и 160L/min, и ще ти излезе.

            P.P.S. Тези 160L/min са при 0bar, като при натоварване дават да пада, но и 120÷130 ще е добре, да не казвам, че и 100L/min, стига да са реални, а и му дават нещо 25÷30min да работи без да го спираш.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              От: Компресор 12V...

              Китайците избухват от време на време с по някой мощен модел попаднах на 2 броя с добри характеристики. :
              https://www.aliexpress.com/item/3261...chweb201603_53
              60мм цилиндър ми се струва добре.
              Този е малко по-скъп но неговите 90 ампера консумация ми се струват ту мъч.:




              Ето, колегата го е показал тук, като отдолу е и двуцилиндровият вариант:

              https://www.aliexpress.com/item/3302...d-9f054bb66e31
              Този при мен е точно като сивият който съм показал в предният ми пост.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Аз съм помпил 5-6 пъти 35ци с него и за сега съм доволен. Помпи по- бързо от еднобуталния на АРБ. Интересно е да видим как е направен.

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_896984.jpg
Прегледи:389
Размер:147.8 КБ
ID:6576009 Някой нещо за това
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • За колело или айде за някоя моторетка виждам смисъла ма за джипка какъв е като имаш батерия,поне една батерия която да ползваш?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • Цял ден мòтане с лафче, кафета и пици по сервизите и с други скучаещи, та за компресора време не останà !
                      В следващите няколко дни няма да сколасам, та четвъртък, петък, може би, но поне го щракнах:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200322_175927558_HDR.jpg
Прегледи:309
Размер:349.8 КБ
ID:6576208
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • Както се вижда от снимката, главата му е пластмасова, а цилиндъра не го разгледах, че едвам успях да го щракна в краката на кибиците дето се мотаха с мен, без да им презентирам краката.
                        Утре поне това ще погледна.

                        P.S. Ако тръгне и работи добре, ще му направя контакт около акумулатора с бушон 50А, като ще му пусна жици поне 2.5mm²

                        P.P.S. Пиша нов пост, щото за пореден път бèра ядове с редакция на пост след снимка !
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 22-03-20, 22:11.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • Аз съм с двубутален за 60лв.с отстъпка .Ползвам го стабилно,за сега слабото място виждам че са кабелите,аз ги и удължих ,та май ще трябват по дебели .При 2×0.75 има как да греят при 4 метра дължина.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Дори и да не правиш друго, задължително трябва да смениш кабелите с поне 1.5mm², като при 4m може и по-дебели.
                            Точно си мислех, ако моят компресор тръгне, какви да му слагам за 4÷5m кабел, или пък да помисля за по-дълъг маркуч и 2÷3m жици.

                        • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...Както се вижда от снимката, главата му е пластмасова...
                          Бе точно от снимката ми изглежда, че е метална с някакво покритие отгоре

                          Любопитно ми е този тип компресори наистина ли са maintenance free?
                          Аз ползвам от години Viair 85p и съм много доволен от машинката.
                          В инструкцията направо се забранява да се сервизира и смазва с каквото и да било.
                          Аз обаче съм малко подозрителен като става въпрос за "необслужваем" агрегат.
                          Спомням си, че имаше и АСК за които се твърдеше същото...
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Днес още не съм се качвал в жипката, но като стигна до там, специално ше го надера.

                        • Джоуи,според мене1.5- 2квадрата на 4-5метра за по- дълга работа.Аз спадам гуми понякога в разни калища и при 0,5 помпане на 4 гуми ,тоя 0.75 е на ръба.Става на кашкавал.Все не стигам да го сменя,сега май му е ред .
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • travelling
                            travelling коментира
                            Редактиране на коментар
                            Поне 2.5мм !



                        • Ей тука е скрито кучето.Старо мнение ми е ама до сега няма отказ.Четири квадрата негорим многожилен кабел,щипки истински и изолирано копче.Кабелите са директно запоени.
                          Помпи яко,загрява яко.Ама до сега нито съм го чакал да изстива нито е умрял когато съм го ползвал.Сега нямам и джип ама последно помпах на кайен 21ца и си си справяше безпроблемно.
                          Не съм решил да го уморя не съм го закачил на някой от камионите,ама нямам с какво да го заменя към момента...
                          Прикачени файлове
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X