Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Здравейте, изчетох мисля почти всичко написано за гумите във форума! Проблемът в момента е точно в парите/и то е инфарктен, а идва вече снегът/. Нещо не мога да намеря и добри зимни 2ра употреба. Поради тази причина моля, който е карал ниско бюджетни всесезонни или зимни гуми да сподели впечатления. Знам какво трябва да очаквам при ниска цена. Опит със зимно шофиране имам голям.
    За сега се чудя за следните гуми:
    1. Insa Turbo Mountain
    2. Malatesta Koala
    3.Goodride SU 307
    4.Предложиха ми и китайчета копия на BFG AT, но не им помня марката
    Размера е 235/70/16. Реално исках 235/75/16, но този размер тук в Бг е неоткриваем, а в Европа мноого рядък. Джипът ОФБ ДБ 2,2 бензин, карането 95% шосе - зимата много сняг - Североизточна България, около 2 000 км до март прогнозни.
    Идеята е да успея финансово да обуя Фронти и 'со кротце, со благо' да изкарам тази зима. Освен на мнения за карани подобни гуми ще се радвам и за насоки за евтини китайски, корейски и прочие алтернативи. Пък били те и топъл рециклат като първите два модела, които съм написал по-горе.
    Благодаря на всички!

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от boikoniki Преглед на мнение
      Здравейте, изчетох мисля почти всичко написано за гумите във форума! Проблемът в момента е точно в парите/и то е инфарктен, а идва вече снегът/. Нещо не мога да намеря и добри зимни 2ра употреба. Поради тази причина моля, който е карал ниско бюджетни всесезонни или зимни гуми да сподели впечатления. Знам какво трябва да очаквам при ниска цена. Опит със зимно шофиране имам голям.
      За сега се чудя за следните гуми:
      1. Insa Turbo Mountain
      2. Malatesta Koala
      3.Goodride SU 307
      4.Предложиха ми и китайчета копия на BFG AT, но не им помня марката
      Размера е 235/70/16. Реално исках 235/75/16, но този размер тук в Бг е неоткриваем, а в Европа мноого рядък. Джипът ОФБ ДБ 2,2 бензин, карането 95% шосе - зимата много сняг - Североизточна България, около 2 000 км до март прогнозни.
      Идеята е да успея финансово да обуя Фронти и 'со кротце, со благо' да изкарам тази зима. Освен на мнения за карани подобни гуми ще се радвам и за насоки за евтини китайски, корейски и прочие алтернативи. Пък били те и топъл рециклат като първите два модела, които съм написал по-горе.
      Благодаря на всички!
      Колега оригиналния размер не е ли 245/75 R16? такива се намират по 160 - 180 лв нови гуми. Аз миналата година купих една за резервна Nitto точно за 160 кинта нова!
      кажи все пак какъв ти е бюджета!
      Последно редактирано от bushiDO; 16-11-12, 22:08.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Здравейте,колеги!Нов съм във форума и искам да попитам хора с опит-какви гуми са най-подходящи за Ланд ровър Дефендър-2.5 TDI,113 к.с,къса база,модел 1991 г.Наскоро си купих този джип специално,за да ходя на лов с него.Джипът го купих с нови гуми Малатеста Кайман-235/85/16,които обаче са подходящи само за кал.На утъпкан сняг са като шейна-много носят и не правят никакво сцепление.Искам да попитам какви гуми са най-подходящи за този джип.Искам да съм стабилен на мокър асфалт,на утъпкан сняг и на недълбок сняг в гората-за лек офроуд.За тежък ще си ползвам Каймана.Ориентирал съм се към гуми А/Т ,които са 50 % асфалт и 50% офроуд,но ако имате впечатления от някоя марка,ще съм благодарен за съветите.До мястото,където ловувам са около 50 км асфалт,след това идва офроуд,но както казах-лек офроуд,тъй като не влизам на опасни места.Моля някой с опит да ми препоръча добра гума,ако може да е същият размер-235/85/16,тъй като съм доволен от височината.Цената няма значение.Благодаря предварително.

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Аз от личен опит се убедих , че такова животно всесезонна гума нема!
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от ivanivanov888 Преглед на мнение
            Здравейте,колеги!Нов съм във форума и искам да попитам хора с опит-какви гуми са най-подходящи за Ланд ровър Дефендър-2.5 TDI,113 к.с,къса база,модел 1991 г.Наскоро си купих този джип специално,за да ходя на лов с него.Джипът го купих с нови гуми Малатеста Кайман-235/85/16,които обаче са подходящи само за кал.На утъпкан сняг са като шейна-много носят и не правят никакво сцепление.Искам да попитам какви гуми са най-подходящи за този джип.Искам да съм стабилен на мокър асфалт,на утъпкан сняг и на недълбок сняг в гората-за лек офроуд.За тежък ще си ползвам Каймана.Ориентирал съм се към гуми А/Т ,които са 50 % асфалт и 50% офроуд,но ако имате впечатления от някоя марка,ще съм благодарен за съветите.До мястото,където ловувам са около 50 км асфалт,след това идва офроуд,но както казах-лек офроуд,тъй като не влизам на опасни места.Моля някой с опит да ми препоръча добра гума,ако може да е същият размер-235/85/16,тъй като съм доволен от височината.Цената няма значение.Благодаря предварително.
            В момента карам с Гудиър дуратрак , доволен съм ,ловец съм и аз .

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Загледай БФГ АТ.

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от ivanivanov888 Преглед на мнение
                Здравейте,колеги!Нов съм във форума и искам да попитам хора с опит-какви гуми са най-подходящи за Ланд ровър Дефендър-2.5 TDI,113 к.с,къса база,модел 1991 г.Наскоро си купих този джип специално,за да ходя на лов с него.Джипът го купих с нови гуми Малатеста Кайман-235/85/16,които обаче са подходящи само за кал.На утъпкан сняг са като шейна-много носят и не правят никакво сцепление.Искам да попитам какви гуми са най-подходящи за този джип.Искам да съм стабилен на мокър асфалт,на утъпкан сняг и на недълбок сняг в гората-за лек офроуд.За тежък ще си ползвам Каймана.Ориентирал съм се към гуми А/Т ,които са 50 % асфалт и 50% офроуд,но ако имате впечатления от някоя марка,ще съм благодарен за съветите.До мястото,където ловувам са около 50 км асфалт,след това идва офроуд,но както казах-лек офроуд,тъй като не влизам на опасни места.Моля някой с опит да ми препоръча добра гума,ако може да е същият размер-235/85/16,тъй като съм доволен от височината.Цената няма значение.Благодаря предварително.
                Щом ще има и леки забежки извън асфалтО, разгледай А/Т гумите, има и тема в раздела.
                Тази е за всесезонни гуми шосейни
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Втората зима на моите Пирели Скорпион СТР е в разгара си - Много съм доволен и все още нямам наблюдения да се държат по-зле от миналата година - колата минава отвсякъде (в градски условия). Толкова ми харесаха тези гуми, че взех същите и на Жената - и там се държат Прекрасно!
                  Така, че за мен максимата е - Има все сезонни гуми и това е моят избор (за лека кола.СУВ, за "Джипка" все пак е по-добре МТ)

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Здравейте колеги за това кои гуми ще са по добри зависи от климатичните условия в които живеем и ползваме автомобила. Аз лично живея в Бургас ловец съм и ловувам всеки уикенд почти не ми се налага да пътувам на повече от 50- 60 км от града .Тази зима до момента е паднал 2 пъти сняг в региона които се задържа по 2-3 дена. освен по асвалт колата се кара и малко по черно кални пътища затова мисля че за мен зимни гуми, всесезонни (заради калта )са неудачни .Гумите които ползвам са Kumho KL78 at road venture 195/R/15 автомобила е Сузуки витара къса база.Това за гумите е мое мнение което се определя от вида на автомобила и за какво ще се ползва.Компромис винаги има

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Да докладвам за нова всесезонна гума от която съм много доволен за автомобил

                      KLEBER QUADRAXER
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Quadraxer.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5499538


                      определено е по-добра на вода от Vredestein Quatrac 3
                      а мисля че и на сняг ще е по-добра. още е рано да се каже как е откъм износване.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Колеги, моля за съвет насочил съм се към два модела гуми, подходящи за условията в които карам :
                        И двата модела гуми са в един ценови диапазон, джипа е Витара и се ползва за лов, пътувам по около 160км. на уикенд по асвалт и около 70км. off, така че АТ - гумите ми вършат идеялна работа. Въпросът ми е кой от двата модела да избера, за японеца има доста в нета, но и Купъра ми харесва като шарка, а пък за него не успях да събера мнения. Цените към момента в дадените търговци за размер 195/80/15 са Купър - 148лв, Йокохама - 163лв.

                        Благодаря предварително !

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          темата е за всесезони - за АТ и МТ - в други теми

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            GTU: всесезонни гуми тест в сравнение с регенерирани зимни гуми, зимни гуми и летни гуми

                            GTU (дружество за технически надзор) и ACE (Auto Club Europa), са тествали четири различни типове гуми по всички възможни повърхности за сравнение. Това са: The Four Seasons Goodyear всесезонни гуми, зимни гуми Goodyear Ultra Grip 8, регенерирани гуми Зимни Econ M & S RESPA и летни гуми Dunlop Fast Response

                            В първата дисциплина тест на сняг ясен победител са истинските зимни гуми. Лятната гума е провал, както се и очаквало. "Вълнуващo" e сравнението между всесезонните и регенерираните. В сумата от четири отделни тестове на сняг според GTU, всесезонните гуми на Goodyear побеждават рециклираните. Това се дължало на факта, че "рециклираната е снабдена с протектора Conti, с протектор, който вече не е върха на технологията, а от друга страна, всесезонната гума е от пресен каучук и не и се е отразило стареенето и притежава все още напълно нов по размер и дълбочина профил."

                            На мокро при спиране лятните гуми се представят най-добре, но губят точки в аквапланинга. Рециклираната и зимната гума са най-бързи при спиране през локвите, но не и в криви.

                            На суха настилка в пълната си стихия са летните гуми, както може и да се очаква. До десет метра по-къс спирачен път от 100 km/h има в сравнение с рециклираната гума. Нещо изненадващо : чистите зимни гуми спират за 41,5 метра в теста, дори по-добре от всесезонните гуми с 43,8 м.

                            Заключение на GTU: Със зимни гуми на топло и сухо е под съмнение по-безопасно, отколкото в снежна буря с летни гуми.
                            Едно нещо е сигурно: всесезонната гума сега е жизнеспособна алтернатива за шофьори с нисък пробег.
                            Също така, рециклираната зимна гума има своето основание за съществуване: ловците на промоции получават на половин цена най-малко три четвърти от постиженията на новата зимна гума.
                            А за градския транспорт, според GTU, това винаги е достатъчно.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от ivied; 13-10-13, 14:38. Причина: за градския транспорт

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              A новите всесезонни гуми на Pirreli за Crossover & SUV са SCORPION VERDE ALL SEASON
                              някой има ли впечатления от новия модел или да взимам изпитаното STR ?
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                някой има ли впечатления от новия модел или да взимам изпитаното STR ?
                                знам, че заместиха STR... непременно се огледайте и за Continental CrossContact LX
                                още нещо да напомня: Четете внимателно.
                                "Според мен All Terrain гумите са опасни за всекидневно шофиране, на сняг са много зле (по-добри са само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните), на суха и мокра настилка имат катастрофално лошо сцепление и т.н.(виж данните от тестовете). Този тип гуми са добри само и единствено на кал - ама аз за две години изобщо не съм карал по кал."
                                И аз от 2 две години изобщо не съм карал по кал...
                                и "Когато човек няма база за сравнение, обикновено не се оплаква. Когато след гуми за мъгла си монтираш BF Goodrich A/T, сигурно ще ти се сторят феноменално добри.
                                Но когато на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер, веднага ще направиш разликата. Аз поне редовно участвам в тези тестове и ЛИЧНО съм усетил ОГРОМНИТЕ недостатъци на А/Т гумите при всички други настилки освен кал."

                                Цитат: "БФГ АТ който е най-масово разпространен, е прекрасна гума за смесено асфалтово каране и леки черни шътища."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X