Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    а има ли въобще всесезонни гуми на джантите ви..?
    Ти ако мислиш,че има Те дали зимни имат ти за всесезонни ги питаш. Не виждаш ли,че ти коментират по памент
    Те ако имат/са имали/ читави всесезоннки никога повече няма си сложат зимни. То на времето си спомням москвича на село с едни гуми си караше цяла година, а да не говорим ,че зимите бяха в пъти по тежки. Но последните години стана модерно за всякакви гуми с които фирмите печелят пари... кеф ти Летни, Зимни,АТ ,За дъжд за незнам си какво. При положение ,че водещи фирми са ти направили идеални гуми за климата в който сме а именно: Goodyear vector 4seasons и Verdestein Quatrac 3

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Разликата в спирането с всесезонна и зимна е от няколко метра до няколко десетки метра винаги в полза на зимната гума,разликата между спасения живот и от там дето връщане няма често е под метър...

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Така е, оценката на пътя обаче е ключовото нещо.
        А на аквапланинг зимните как са,
        защото точно аквапланинга е най-честата причина за инциденти по магистралите, а и с Вредещайна и с Клебера 130км./ч и 3см воден слой не са проблем.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Вредещайна и с Клебера 130км./ч и 3см воден слой не са проблем.

          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
            ..... Те дали зимни имат ти за всесезонни ги питаш. ....
            Те ако имат/са имали/ читави всесезоннки никога повече няма си сложат зимни. ....
            Абе остави ги бе , колега . Те тия нищо не разбират . Зимата карат със зимни , лятото със летни . Че съм виждал и през лятото ( хем сухо) да си купуват гуми с нарисуван на тях чадър . Да им се чуди човек ! Те просто нищо не разбират от всесезонки .


            Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
            ...... То на времето си спомням москвича на село с едни гуми си караше цяла година......
            Ма какво ти "на село" , аз с Москвича и в градо съм ходил даже с руските оргинални ! И то помня , че една зима ходих даже 2-3 пъти . А по пътя : сняг !
            Обаче : какво те кара да мислиш , че това са лоши гуми ?! Те си бяха чисти всесезонки , само дето руснака умишлено не го е написал на гумата .

            ...а па да не отварям дума за "Виденките" ! Това по време на Соц-а беше най-търсената гума в Италия ! Продаваха ги само под щанда , щот нали ...дефицит ...


            Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
            .... Но последните години стана модерно за всякакви гуми с които фирмите печелят пари... кеф ти Летни, Зимни,АТ ,За дъжд за незнам си какво. .....
            Прав си . Чиста реклама ! Нищо друго!

            Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
            ...... При положение ,че водещи фирми са ти направили идеални гуми за климата в който сме а именно: Goodyear vector 4seasons и Verdestein Quatrac 3.....
            И за това си прав . Те това са водещите фирми ! Полезна информация ! Тя не е реклама .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Москвич-Копач,с дьлга трета,а не глезотии разни като джипки па окачване па гуми па блокажи...........та чак Австралийците се лигавят вместо да си сковат по един Копач.Аз от кога си тьрся една Волга,черна с еленче на муцИната,прогрес да го еВа,шги сьсипя на магистралата,Брежнев все у Мерцедес се е возил.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Абе остави ги бе , колега . Те тия нищо не разбират . Зимата карат със зимни , лятото със летни . Че съм виждал и през лятото ( хем сухо) да си купуват гуми с нарисуван на тях чадър . Да им се чуди човек ! Те просто нищо не разбират от всесезонки .
                На всичкото отгоре ги хвърлят след два сезона. Щото с гума на три години е опасно да се кара.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  мога те повозя и със 150 в хубав дъжд, ама трябва пробега на гумите да е малко над 200км.

                  Аз за мен стигнах до извода, че за нашите условия зимни гуми са нужни единствено ако си го търсиш.
                  Единствения път когато не съм тръгвал на път заради гуми, просто изчаках една нощ.
                  Вериги досега(пу-пу) не съм слагал никога

                  пп
                  всесезонни гуми се правят най-трудно и отговорността за тях е най-тежка
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Аз бях забравил как се държат зимно време гумите с шипове на пътя, /спомена ми е от "видинките" с шипове/, които ни спасяваха в лютата соц. зима, сега с Фулда Кристал-Иглу с шипове, разбрах че нищо старо не бива да се игнорира, защото МБ с тях се държи като кола с леко повишена проходимост....

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Абе о....
                      Иронията е хубаво нещо. Не съм разбирач. Дори от скоро карам с всесезонни. Еми специално Quatrac3 е по-добър на условията в момента от евтина зимна гума. Не компромис , а по-добър. Така ,че не виждам смисъл от зимна в моя случай.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        А какво ще рече - 3 см. воден слой?

                        За возенето сьм навит ма ако ти се возиш,а аз карам.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          А какво ще рече - 3 см. воден слой?

                          За возенето сьм навит ма ако ти се возиш,а аз карам.
                          3см.дебелина на филма вода върху асфалта(асфалт не виждаш), при такива условия А8-та се отказа над 120 поради врътливост, BMW-то 7-ма и то.(и двете със супер-дупер екстра хайтек зимните галоши)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            @DBRS

                            Имам молба,напълно сериозна.Ако ще се правят такива експерименти,моля ме уведомете.Бих искал да заснема всичко.Как се минава със скорост над 120км/час над поне 2см и повече воден филм.Ако има и завои,ще е по ефектно.
                            Напълно сериозен съм.
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              наистина е ефектно,
                              но пък чак и завои, не е добре.
                              има един участък по тракия който на як дъжд в лява лента винаги има 5-10см. вода, пред мен съм виждал Порше като жабка отскочи директно в мантинелата.(пътната помощ винаги стои там по време на дъжд)
                              на същото място BMW се беше качило върху двете мантинели (това и досега нямам обяснение как е станало)

                              та затова и казах че точната преценка с какво си и върху какво си е най-важна.

                              2-3 см. вода по летището на Цалапица се случва в годината поне 3-4 пъти - никакъв проблем и за Quatraca и за Klebera
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                                @DBRS

                                Имам молба,напълно сериозна.Ако ще се правят такива експерименти,моля ме уведомете.Бих искал да заснема всичко.Как се минава със скорост над 120км/час над поне 2см и повече воден филм.Ако има и завои,ще е по ефектно.
                                Напълно сериозен съм.
                                Аз па и залагам вече нещо само измислете какво,че изясних за себе си и какво е водния филм над асфалта или по нашенски плитка локва 3 см дьлбока я минава сьс 130 километра в час без аквапланинг,колата без значение,завоя и той,локвата само колко е дьлга и бия на масата каквото трябва.

                                Баси гумата баси чудото,да няма 5 см грайфер това с 2 см шипове?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X