Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    знам, че заместиха STR... непременно се огледайте и за Continental CrossContact LX
    още нещо да напомня: Четете внимателно.
    "Според мен All Terrain гумите са опасни за всекидневно шофиране, на сняг са много зле (по-добри са само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните), на суха и мокра настилка имат катастрофално лошо сцепление и т.н.(виж данните от тестовете). Този тип гуми са добри само и единствено на кал - ама аз за две години изобщо не съм карал по кал."
    И аз от 2 две години изобщо не съм карал по кал...
    и "Когато човек няма база за сравнение, обикновено не се оплаква. Когато след гуми за мъгла си монтираш BF Goodrich A/T, сигурно ще ти се сторят феноменално добри.
    Но когато на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер, веднага ще направиш разликата. Аз поне редовно участвам в тези тестове и ЛИЧНО съм усетил ОГРОМНИТЕ недостатъци на А/Т гумите при всички други настилки освен кал."

    Цитат: "БФГ АТ който е най-масово разпространен, е прекрасна гума за смесено асфалтово каране и леки черни шътища."
    не искам ALL TERRAIN, сега съм с такива GENERAL TR на Субаруто и не съм доволен как се държат на сняг въпреки че изкарах предишната зима с тях, с БФГ АТ бях на джипа и там не бях доволен на утъпкан сняг. Карам много малко, под 10 000 на година и предимно в София и като чета Алекс Марков какво пише за Скорпион СТР, ще търся такива.
    Последно редактирано от IvanIvanovi; 01-12-13, 20:28.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      непременно се огледайте и за Continental CrossContact LX
      по-скоро Continental CrossContact LX Sport

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        по-скоро Continental CrossContact LX Sport
        добре де, ти толкова хвалеше Pirelli STR че се навих за тях, сега ми препоръчваш съвсем друго?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          За какъв размер гуми иде реч? Пирели имат един доста як модел (Scorpion ZERO) обаче почва от 17", въпреки, че срещу този континентал бих заложил на STR...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Тази зима заложих на Бриджстоун Близак 4x4 DM-V1 в сравнение със старите Континентал 4х4 LM25 забелязох,че имат повече ламели и по рязък кант. Все още край Варна няма сняг ,така че нямам отзиви как работят. Мнението ми за всесезонна гума е отрицателно. Пожелавам на всички безавариино зимно каране!

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              по-скоро Continental CrossContact LX Sport
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              добре де, ти толкова хвалеше Pirelli STR че се навих за тях, сега ми препоръчваш съвсем друго?
              Continental CrossContact LX Sport отпадат за мен, няма 15" - сега се колебая между PIRELLI SCORPION VERDE ALL SEASON и SCORPION STR
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                добре де, ти толкова хвалеше Pirelli STR че се навих за тях, сега ми препоръчваш съвсем друго?
                Чакам да видя резултатите от тестове специално за тези гуми... За мен професионалното тестване е важно.
                Факт е, че Continental поне в последните 20 г. които съм гледал,
                са били в 90-95% от случаите в тройката, а със сигурност над 50% - и първи -
                във всевъзможни тестове, на всевъзможни размери - на списания, ТВ предавания и т.н.
                За разлика от някои други производители, които я карат на стара слава.
                Освен това, вижте дали ще ги има във вашия размер- а и не на последно място, често избора е ? и на цена...
                Ако STR се намират с пресен DOT и на добра цена, въобще не се замисляйте - тях ги водеха летни в БГ,
                така, че сега сезона е подходящ...

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Continental CrossContact LX Sport отпадат за мен, няма 15" - сега се колебая между PIRELLI SCORPION VERDE ALL SEASON и SCORPION STR
                да, някои модели премиум гуми ги няма в "малките" размери... - то малолитражките вече излизат от завода с 15-16 цола...
                каква е цената, ДОТ-а, аз съм ползвал и 2 БГ интернет сайта и бях много доволен...
                ще се огледам и за повече инфо за VERDE ALL SEASON
                за CrossContact LX Sport - имах някъде - ще поразровя в архивите.
                Последно редактирано от alex_markov; 03-12-13, 17:02.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от ivied
                  да, някои модели премиум гуми ги няма в "малките" размери... - то малолитражките вече излизат от завода с 15-16 цола...
                  каква е цената, ДОТ-а, аз съм ползвал и 2 БГ интернет сайта и бях много доволен...
                  ще се огледам и за повече инфо за VERDE ALL SEASON
                  за CrossContact LX Sport - имах някъде - ще поразровя в архивите.
                  намерих налични 205/70/15 Vredestein Quatrac 3и довечера ще ги взема, ако са с тазгодишен ДОТ и не ме превари някой, че са само 4
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    намерих налични 205/70/15 Vredestein Quatrac 3и довечера ще ги взема, ако са с тазгодишен ДОТ и не ме превари някой, че са само 4
                    Добри са! за ориентиране твоя размер
                    205/70R15 96 T VREDESTEIN QUATRAC 3 CC 68 - 86,60 €

                    Continental ContiCrossContact LX 2


                    205/70 R15 96H mit Felgenrippe

                    Auf Lager
                    Reifenlabel / Effizienzklassen: E C 71 dB

                    DEX: (3.1
                    Kundenbewertungen:

                    Listenpreis* 126,00 €

                    nur 88,60

                    PIRELLI SCORPION STR FC 71 - 81,71 €
                    Pirelli SCORPION VERDE All-Season 205/70 R15 96H ECOIMPACT asymmetric
                    Auf Lager
                    Reifenlabel / Effizienzklassen: C C 71 dB

                    DEX: (3.52)
                    Kundenbewertungen:

                    Listenpreis* 166,50 €

                    102,50

                    Много по-нови тестове намерих, ама ми трябва време за четене и превод:
                    http://www.testberichte.de/t/1/2590/0/1.html
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-12-13, 19:36. Причина: тестове

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      намерих налични 205/70/15 Vredestein Quatrac 3и довечера ще ги взема, ако са с тазгодишен ДОТ и не ме превари някой, че са само 4
                      DOT-a беше 2312, а отстъпката само 20% и не ги взех, почвам търсене по сайтовете за доставка, абе някой форумец не внася ли гуми?

                      ivied, това заради цените ли го пускаш, има ли доставка до БГ, аз миналата седмица бях в немачко, ама нямаше как да натоваря 4 гуми в куфара
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        правилно, гуми на 1 г и половина - 20% ми се виждат малко...
                        за ориентировка - има 2 сайта в БГ, ще ти ги пусна на лични
                        - виж там цените, (като гледам са съпоставими) имат от гумите, които търсиш
                        би следвало да те информират за DOT-a... - преди го правеха.
                        тези цени в D, бяха за сверяване на часовницитe...
                        Последно редактирано от ivied; 03-12-13, 22:22. Причина: сверяване на часовницитe

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                          След едни тестове на гуми много силно впечатление ми направиха шосейните всесезонните гуми от ново поколение - по-специално Continental CrossContact LX Sport и Vredestein Quatrac 3. Те са интересни с разделения на две части протектор - зимна и лятна.

                          На практика на средно дълбок сняг теглителната сила на тестовите автомобили (BMW X5) достигаше 5200 Нютона при Goodyear Vector 4 Seasons и повечето чисто зимни гуми, Quatrac 3 дръпна с 5030 Нютона, а CrossContact LX Sport с 4970 Нютона. За сравнение - General Grabber AT (4570), а летните гуми (Conti CrossContact UHP) - само около 1800-1900 Нютона.

                          На мокро 4 Seasons (53,2 метра) спира дори по-добре от летните гуми (55,1 м), на мокро лятната гума спира след ~37 метра, а повечето All Season - около 42-43 метра, а General Grabber AT – около 46 метра.

                          Лично аз много си харесах как се държат CrossContact LX Sport - много балансирано на сухо и мокро, много добро сцепление на сняг, изплуване при 86 км/ч спрямо 91 км/ч за летните, незначително по-дълъг спирачен път на суха и почти идентичен на мокра настилка, като в същото време за разлика от Vector 4 Seasons имат много по-добра управляемост и усещането във волана при мокра настилка не е толкова "лигаво" - това най-много не ми хареса при 4 Seasons и Quatrac 3 - вероятно защото имат по-силно изразена зимна насоченост. В това отношение най-зле е Grabber-а, ама той си е класически А/Т.

                          Проблема бе, че в България просто не можах да намеря нито една от тези гуми в моя размер 235/65 17 (както и любимите ми Pirelli Scorpion STR – те вече не се произвеждат в този размер), та почти се бях примирил с Goodyear Wrangler All Weather - но те наистина са компромис - и като сцепление на сняг, и като поведение на сухо и мокро.

                          И днес най-сетне успях да договоря с една фирма да ми внесе CrossContact LX Sport - и то на чудесна цена. За съжаление ще трябва да чакам около 3 седмици. Но като дойдат, ги монтирам на Волвото и ще докладвам.

                          Ето как изглеждат протекторите на гумите, които най-много ми харесаха като възможности. Много добре се вижда разделението на протектора на лятна и зимна част.








                          препоръка

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Всеки си има лично мнение и избор!Дори и да са всесезонни ги карам само през лятото -опит,дори и само за асфалт да е зимната гума си е зимна и няма сравнение с друга!Лично!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              @IVIED- какво работиш в момента, ако не е тайна. Просто от последните постове ми се струва че може да се"отпуснеш" и да поразкажеш малко интересни неща.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                намерих налични 205/70/15 Vredestein Quatrac 3и довечера ще ги взема, ако са с тазгодишен ДОТ и не ме превари някой, че са само 4
                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                DOT-a беше 2312, а отстъпката само 20% и не ги взех, почвам търсене по сайтовете за доставка, абе някой форумец не внася ли гуми?
                                поръчах на 4.12 в един от сайтовете и вчера дойдоха /ДОТ 4513/ , а днес вече са и монтирани и Грабера отива в Продавам


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0020.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5547105

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0024.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5547106
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X