Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Една гума никога не може да бъде еднакво симетрична като материал, забелязъл ли си че точно гумаджия при лепене за да не балансира отново,драска с тебешир джанта и гума за да ги монтира на белега,според теб се балансира джантата а не гумата,така ли? Помисли къде има повече възможност за контрол и корекция по време на производството, в джантата или в гумата,която даже ако е мека или обратно може да мята грозно,а ежедневното износване как го смяташ ,в джантата или в гумата, колко да бъдат вариянтите
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      При износване на гумите също е хубаво да им се прави баланс, преди да балансират гумите ми аз ги карам да ги проверяват с тежестите си дали имат отклонения, и после за сравнение с новия баланс виждам че не е било напразно

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Според мен се балансира комбинацията от гума и джанта. В някой край гумата тежи повече - просто тя не е идеално еднаква като окръжност и като дебелина. Същото важи и за джантата. Балансиращите тежести се слагат, за да компенсират аномалиите и при гумата и при джантата.
        Като завъртиш гумата спрямо джантата тежкия край на гумата се измества спрямо тежкия край на джантата и съответно гумо-джантата (нарочно го пиша така) се разбалансира.
        Този трик с белега го знам: Ако се слага лепенка, той е неприложим - лепенката също тежи и съответно променя баланса. Но ако само трябва да се почисти борда на гумата и джантата и да се презалепи, става. Разбира се без да се провери баланса, няма начин да се каже със сигурност, че гумата е балансирана.
        Според мен ежедневното износване влияе пренебрежимо малко на баланса на гумата.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Естествено, че при нужда ги балансирам... Като спукам, също ходя на гумаджия... Като сложих новите зимни гуми на волвото и след седмица убодох едната... направо умрях от яд - 2-см винтче ми излезе 20лв, ама какво да се прави...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            ...
            Защото (според мен), ако не изгубиш нито една балансираща тежест, какво би разбалансирало гумо-джантата?
            Износването на гумата я дебалансира (никога не е равномерно) което зависи и от стила шофиране

            На токущо балансирани и нови гуми е достатъчно да ти изсвирят веднъж гумите и вече са дебалансирани
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              ... На токущо балансирани и нови гуми е достатъчно да ти изсвирят веднъж гумите и вече са дебалансирани
              От което следва ... ? Всяка седмица на баланс на гуми?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                И всеки ден, щом свиркат гумите па караме с над 130 На една държавна служба шефчето сменяше с нови гуми ако е буксувал 2 пъти или са свирили спирачките - често караше с 200
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  .......Гума се балансира само при монтаж на джанта. След това си е балансирана колкото и пъти да я качваш/сваляш на/от колата. Може да се разбалансира, само ако изпадне тежест, което не е толкова вероятно.
                  И аз съм с два комплекта гуми на джанти и си ги сменям сам. ......
                  Е аз съм с 3 комплекта гуми и пак си ги сменям сам Това щото съм патил с гумаджии. Но това е друга тема.

                  Обаче : ако ти се разправя , може да си направиш следния експеримент : балансирай един комплект гуми и иди в съседна гумаджийница и пак ги качи на стенда .Ако и четирите гуми не дадат отклонение спрямо предишния стенд , аз официално заявявам , че разходите по монтажа , демонтажа и баланса ще са за моя сметка !

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  ....От което следва ... ? Всяка седмица на баланс на гуми? ...
                  Е не , разбира се
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ...

                    Обаче : ако ти се разправя , може да си направиш следния експеримент : балансирай един комплект гуми и иди в съседна гумаджийница и пак ги качи на стенда .Ако и четирите гуми не дадат отклонение спрямо предишния стенд , аз официално заявявам , че разходите по монтажа , демонтажа и баланса ще са за моя сметка ! ..
                    Я, дежаву
                    но все пак рискуваш де.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      ....
                      но все пак рискуваш де.

                      Нищо де , аз си държа на думата
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        на голяма джипова гума, която се балансира с по 100-ина гр. на гума, със сигурност ще дава по 30-40гр разлика не в 2, а в 5 различни гумаджийници да отидеш...

                        На качествена гума за лека кола рядко дава повече от 20гр тежест на гума, та разликата в 5 гумаджийници надали ще е повече от 5гр /почти невъзможно да ги усетиш на волана/

                        За "разбалансирането" - съвременните автомобили с АБС доста "щадят" гумите - едно едно време при първото "аварийно" спиране по протектора се образуваше "петно" с износване в пъти по-голяма от останалата част...
                        На служебната и30-ка лятото тръгвам за Аерогарата и на 90-ина кмч тресе като луда... Викам си 4 години не са й проверявали баланса на гумите - сигурно е избягал (пробег 23000км до тази зима и имаше само летни гуми - оригиналните)... Отивам при "моя" гумаджия... Качваме първата гума 0:0... втората гума 0:10, третата 5:10... и четвъртата... качествено изкривена джанта... Та така с "разбалансирането от износване"
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Е забележи, че дори при 20км/ден, пак са се получили разлики.
                          Но тези дисбаланси се усещат чак над 140км/ч.
                          за ABS-а си прав
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Е аз съм с 3 комплекта гуми и пак си ги сменям сам Това щото съм патил с гумаджии. Но това е друга тема.

                            Обаче : ако ти се разправя , може да си направиш следния експеримент : балансирай един комплект гуми и иди в съседна гумаджийница и пак ги качи на стенда .Ако и четирите гуми не дадат отклонение спрямо предишния стенд , аз официално заявявам , че разходите по монтажа , демонтажа и баланса ще са за моя сметка !



                            Е не , разбира се
                            Това много ми хареса, защото ако няма разлика в баланса няма да се дължи нищо...и колегата ще плати това нищо...

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Алекс, като чета пост 163 и 168 си мисля че или имам температура,или съм злоупотребил с алкохола.:beer:
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                а има ли въобще всесезонни гуми на джантите ви..?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X