Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Правилното въже.

    targa
    Закачи едно Жигули, отпусни 2 метра слабо и дай газ. Ще го видиш колко е здраво.
    Колега точно така ме измъкнаха веднъж. Със лашкане, иначе нямаше мърдане. Аз съм си доволен от въжето, е вярно че е твърдо и неудобно за сгъване, но върши добра работа.

    Коментар


    • #77
      До: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
      Колега точно така ме измъкнаха веднъж. Със лашкане, иначе нямаше мърдане ...

      С твърдо въже и лашкане някой път може да те извадят на части ...



      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        До: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        http://www.sailingusa.info/sailing_knots.htm

        Е тука една таблица кое колко се разпьва на опьн 50% от теста на вьжето.

        Проволките и те имат статична и динамична,но там разликата е малка.Найлоновото вьже е като ластик ако го сравняваме с динамична проволка
        Колега, я да те питам кото морско лице, какво ще кажеш за въжетата Hercules. До тук разбрах само, че са скъпи и че се ползват по корабите. Представляват стоманени жила с оплетка от капрон( или нещо подобно) и накрая усукани.В центъра върви нормално въженце с дебелина колкото едното жило. Ясно ми е, че ще има повече еластичност от обикновен сапан, но ако кажеш къде точно ги използват ще се ориентирам най-добре?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #79
          До: Правилното въже.

          Чавдар (V93)
          С твърдо въже и лашкане някой път може да те извадят на части ...
          Всяко нещо си има своите рискове. Или оставаш в калта, или те вадят на части...

          Коментар


          • #80
            До: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
            Чавдар (V93)
            Всяко нещо си има своите рискове. Или оставаш в калта, или те вадят на части...
            Или оставаш ЦЯЛ ЖИВОТ без глава ....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #81
              До: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
              ... Всяко нещо си има своите рискове ...
              Според тебе струва ли си риска това парче желязо от снимката да пробие нечия глава?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                До: Правилното въже.

                +1 за въжето от МиГ-21.
                Имаме по едно във всеки автомобил. Да е жив и здрав баща ми, че навремето е прибрал повечко за синовете си. Не заемат място и лесно се снаждат според изискуемата дължина.
                Ако има останала някъде още някоя бройка веднага я отнасям за поколенията
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #83
                  До: Правилното въже.

                  Прави сте колеги, че може да станат неприятни инциденти с този тип въжета. Но ако сте в гората, доста далеч от асвалта, как бихте постъпили ако другите въжета са се скъсали? Аз съм от град Лъки, на 30км от Пампорово и имаме хубави терени за оффроуд. Вярно е че нямаме оборудването което имате вие, но все пак си прекарваме добре и най-весело се получава когато някой като мен закъса. Ще Ви поканя на гости да си "разкършите" джиповете из Родопите!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Колега, я да те питам кото морско лице, какво ще кажеш за въжетата Hercules. До тук разбрах само, че са скъпи и че се ползват по корабите. Представляват стоманени жила с оплетка от капрон( или нещо подобно) и накрая усукани.В центъра върви нормално въженце с дебелина колкото едното жило. Ясно ми е, че ще има повече еластичност от обикновен сапан, но ако кажеш къде точно ги използват ще се ориентирам най-добре?

                    Е такова не сьм виждал.Може и да сьм виждал,но да не сьм му обьрнал внимание.За да има метална нишка вьтре обаче няма да е много добро за "лашкане"

                    http://www.herculeswirerope.com/products/

                    Ето страничката на фирмата.Тия са по тежките товари.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #85
                      До: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
                      Прави сте колеги, че може да станат неприятни инциденти с този тип въжета. Но ако сте в гората, доста далеч от асвалта, как бихте постъпили ако другите въжета са се скъсали? Аз съм от град Лъки, на 30км от Пампорово и имаме хубави терени за оффроуд. Вярно е че нямаме оборудването което имате вие, но все пак си прекарваме добре и най-весело се получава когато някой като мен закъса. Ще Ви поканя на гости да си "разкършите" джиповете из Родопите!

                      Ако нямаш подходящо си теглиш с каквото има,то това е ясно.
                      Ако трябва да избирам обаче какво вьже да взема ще си избера лесно за врьзване,лесно за работа,тьнко,леко,еластично и най-важното СТАТИЧНО вьже.Ако ми трябва да го сецам или знам,че има такава вяроятност ще си взема и "сецалото" което струва 2-30 кинта.Ако ми липсва това мога да пробвам с вьншна автомобилна гума в средата на вьжето,като сецам да обира сецанията

                      Другото което е,че не го ли виждам не му вярвам.Оплетката е добре,но и на МИГ21 вьжето е в един бризентов капут под който няма как да видиш и е плетено2 педи от края,че май и халка имаше.На повечето нормални коли няма как да му вкарам халката на теглича и няма врьзване.
                      Аз обичам да си виждам вьжето,да си го вьрзвам как аз си знам и на всяко пето теглене да речем да му режа 4-5 прьста от края така,че следващия вьзел да е пак на "сурово месо".

                      Вьжета има колко искате,тия дни проверявах в ИБЕЙ какви спектри има за лебедка и видях АМСТИИЛ на сьвсем нормални пари.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #86
                        До: Правилното въже.

                        Някой не е ли виждал някъде да продават два пръста дебели капронени въжета.Трябва ми към трийсетина метра да си нарежа за всичката техника.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #87
                          До: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Някой не е ли виждал някъде да продават два пръста дебели капронени въжета.Трябва ми към трийсетина метра да си нарежа за всичката техника.

                          Продават колкото искаш, ама цената няма да ти хареса.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Е такова не сьм виждал.Може и да сьм виждал,но да не сьм му обьрнал внимание.За да има метална нишка вьтре обаче няма да е много добро за "лашкане"

                            http://www.herculeswirerope.com/products/

                            Ето страничката на фирмата.Тия са по тежките товари.
                            За лашкане е изключено. Просто заради конструкцията си мисля, че ще издържи на удар една идея повче от обикновенно стоманено.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Правилното въже.

                              Капроненото е хубаво за "ластик" ама.................
                              Още ми е пред очите как се скъса и проби на Геро на дългия патрул ламаринения таван ! А наоколо бяхме поне 4-5 кибика !
                              От тогава само колан за дърпане ! Еластични са колкото трябва зада няма тъп удър а ако случайно се скъса то или някой шегел или ухо за дърпане да не фръкне !
                              А със сертификат са ~100 лева ! Риска е безмислен !
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #90
                                До: Правилното въже.

                                Ето го правилното въже. И цената му е правилна. Мисля скоро да си поръчам няколко.

                                Kinetic towing strap.
                                Width: 2" (50mm)
                                Length: 10mtr
                                Breakstrain: 8 Ton

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X