Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Абсолютно

    Обърнете внимание колко е голяма Тойотата ако е оборудвана с подходящо въже (като на barzashki). Тревата беше хлъзгава и дърпа по баира.

    http://www.youtube.com/watch?v=GZEwCT6U2is
    А така

    На клипа перфектно се вижда какви са предимствата на ластичното въже пред обикновенното.
    Закачаш и газ колко може.Не се страхуваш от удар или че ше изкубеш нещо или въжето ше те спре и ше забоксуваш и ти.Докато те спре въжето и закъсалия е изваден.

    Много поучителна тема защото много хора си мислят че дърпането е нещо обикновенно и лесно а то не е така
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Е ГО НА, моят избор...
      Незнам колко е дължината, но е към 15 метра май...
      Седи все едно е тъчено от нишки наподобяващи "Сезал"
      Хиляди Благодарности, на Колегата Жоро( G_P_S )
      Имаше малко стърчащи въженца и ги драснах с запалката..То пък зе, че почерня
      Ето го и него:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2728.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5353755
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2729.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5353756
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2730.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5353757
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2732.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5353758
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_2733.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5353759
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        И аз имам такова. Не мога да кажа, че е правилното(за което е темата), но бих го сложил в графа "върши работа" за витара
        Някъде имах и клип, ако го намеря ще покажа.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Това прилича на фитил за ламБи

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Това прилича на фитил за ламБи
            Вярно, че е малко тънко, но пък ще го изпробвам, веднага, щом мога, пък да видим, дали ще си дърпам и джипа и дърва или само дърва
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Няма универсално въже.
              Затова аз в колата си карам:
              1. Въжето от пост #282
              2. Стоманено въже с куки, купено от бензиностанция.
              3. Четириметров колан с куки, купен от бензиностанция, но презашит лично от мен на семеен Singer от 19-ти век.
              4. Стандартно синтетично въже с куки, отново купено от бензиностанция.
              Отделно имам шегели и куки, които са част от комплектацията на джека.
              Не че ги ползвам, но присъствието им, ми дава леко чувство на спокойствие и хъс за експерименти.
              Георги Тонев

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                Няма универсално въже.
                Затова аз в колата си карам:
                1. Въжето от пост #282
                2. Стоманено въже с куки, купено от бензиностанция.
                3. Четириметров колан с куки, купен от бензиностанция, но презашит лично от мен на семеен Singer от 19-ти век.
                4. Стандартно синтетично въже с куки, отново купено от бензиностанция.
                Отделно имам шегели и куки, които са част от комплектацията на джека.
                Не че ги ползвам, но присъствието им, ми дава леко чувство на спокойствие и хъс за експерименти.
                Така е. Няма универсално решение. Темата обаче е за въже с което да те извадят или да помогнеш на някой колега. Динамичното 25-30 мм въже е най-доброто за теглене и извличане. Някой да пробва да направи това със сапан или колан. http://www.youtube.com/watch?v=GZEwCT6U2is Не става обаче за удължител на лебедката. Трябва си стоманено. Колана пък е незаменим когато няма дебели дървета, а се наблюдават разни рехави храсталаци. Също и за удължител на динамичното. Тънките въженца са за привързване на туй онуй. Незаменими при къмпингуване. Шегели и карабини-колкото повече, по-добре.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                  Няма универсално въже.
                  Затова аз в колата си карам:
                  1. Въжето от пост #282
                  2. Стоманено въже с куки, купено от бензиностанция.
                  3. Четириметров колан с куки, купен от бензиностанция, но презашит лично от мен на семеен Singer от 19-ти век.
                  4. Стандартно синтетично въже с куки, отново купено от бензиностанция.
                  Отделно имам шегели и куки, които са част от комплектацията на джека.
                  Не че ги ползвам, но присъствието им, ми дава леко чувство на спокойствие и хъс за експерименти.
                  Ще коментирам личен опит по точки.
                  1. Това въже, ако е поддържано, може да бъде заменено само с оригинален динамичен колан на цена........
                  2. Крайщата на това въже са направени неграмотно (еФтино). Клупа не е заплетен а само обикаля тенекиения накрайник и е запресован в парче Халумин. Аз лично съм скъсал 2 такива запресовки. Ако минаваш през Пловдив звънни един тел. да ти го поправия. Става за 15 мин. с преса за кабели. Перфектен удължител за лебедка.
                  3. Тоя колан се къса на куките ако не му е подложено допълнително парче плат на самото ухо на куката. Слаб е за изваждане на закъсал (закопан) джип. Става перфектно за теглене по асвалт.
                  4. Ако е от оранжевите, става само за подарък на някой гаден комшия. Старее и се къса като конец. Крайшата са заплетени по-неграмотно даже и от стоманените. Дори не са заплетени а само са напъхани един в друг.


                  Като изключим въжето по точка 1, всичко останало може да се замени с плосък колан и шегели.
                  По разходки за вадене ползваме 2тонни китайски колани за вдигане. До сега не сме успяли да скъсаме нито един, макар, че има много износени и протрити екземпляри. В Пловдив се продават на смешни цени. Далеч по-калпави са от истинските колани, но при нашия начин на експлоатация истинските ни идват солени.


                  ПП Колега, ако я имаш още тая машина от 19ти век, мога да ти подаря няколко истински 5тонни ленти. Зашити без икономия на конец ще станат прекрасни колани.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Колеги как стои въпроса с поръчка на въже от "Бай Станьо" от друг град ? Дали биха се ангажирали с направа на въже и изпращане с куриер тъй като съм се решил на такава покупка и от снимките на колегите ми хареса изработката ...

                    Поздрави
                    YAMAHA RAPTOR 700R

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от Петков(Sidekick) Преглед на мнение
                      Колеги как стои въпроса с поръчка на въже от "Бай Станьо" от друг град ? Дали биха се ангажирали с направа на въже и изпращане с куриер тъй като съм се решил на такава покупка и от снимките на колегите ми хареса изработката ...

                      Поздрави
                      BaiLamarin
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Да работят и по поръчка по телефон, имейл и пращат по куриер до всяка точка на България.

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Искам да попитам какви трябва да са параметрите/тонаж на който да издържи щегел за дърпане на лек автомобил и откъде може да се закупят такива.

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Фи 10 е достатъчен. В яхтения магазин на пл. Възраждане.

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от Кирил Здравков /cirilz/ Преглед на мнение
                              Искам да попитам какви трябва да са параметрите/тонаж на който да издържи щегел за дърпане на лек автомобил и откъде може да се закупят такива.
                              Както е писал Пенчо ф10 е ок. Можеш да си купиш и от Ташев - Галвинг на Бистришко шосе. По няколко лева са.
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                                Както е писал Пенчо ф10 е ок. Можеш да си купиш и от Ташев - Галвинг на Бистришко шосе. По няколко лева са.
                                Благодаря за бързите отговори още днес ще ги посетя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X