Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201211_120636.jpg
Прегледи:296
Размер:1.11 МБ
ID:6682308
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Оказва се че е много важно теглича да е с правилната дължина

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Браво!
      Правилната дължина иска и правилен влекач!

  • То влекача си е ок, ама задкормилното устройство подцени баира, нямаше достатъчно инерция и малко преди края стана на два тона и кусур шейна
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Ебати лъзгавата иловица ....щети ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Не.
        Ъъъ, освен два водни маркуча, ама те явно си бяха тръгнали

    • Петре, малко късно, но все пак да си кажа-каквото съм чел за ремаркета и влекачи(колите де)-на теглича натоварването не трябва да превишава 90 кг. Това като максимум. За минимално не съм чел, но според мен е важно да не е отрицателн. Т.е-да повдига задницата на влекача. Това се регулира с товаренето де.
      Аз го разбрах по трудния начин, бях още млад шофьор, и ремаркето натоварено отзад. Така започна да ми върти задницата на москвича при едно по-рязко спиране, че вече започнах да се прощавам с живота...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        То от теглича няма никакво значение. Всичко е къде си сложил моста и къде си сложил товара.
        200 кила са ми малко множко, ама все пак това е 2 тона джип а не 1 тон кола, може да не вреди.
        Идеята на това ограничение е да не се товари излишно задницата на колата, за да не се вдигне предницата-за да се запази управляемост.
        То идеалния случай е ремаркето само да си носи товара без да го предава на влекача, ама това ако живеем в Утопия. В нашия свят или товариш задницата, или я облекчаваш, според мястото на товара.
        В масовия случай се натоварва, ама има и обратните случаи.

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Начи на моето кош оригинално се слагат три различни теглича, макс вертикално натоварване според зависи е 150, 200 и 250 (или триста, не запомних) килограма.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ами не си я казал тази информация бе пич.
        Казвайте ги Овреме тези неща, да не стават обърквации.

        И верно-снимки. Да намираме кусури еша ни няма...

    • Боята кефи, но дай снимки в профил , анфас та да намерим кусури

      Коментар


      • Не се подигравай за боята. Напролет ще е нещо нормално че сега не става.
        имам само още една снимка
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201211_120617.jpg
Прегледи:291
Размер:1.12 МБ
ID:6682364
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • За боята не се подигравам!. Не можеш да го загубиш в гората - вижда се. Тук ремаркето с колко товар е?

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Един тон или там някъде

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              ...........

          • Добре стои. А амортисьори?

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Да, диагонално към централната ос.

          • Пирфектно така е най добре. Не злоупотребявай с тегловните и скоростни възможности. Резервна гума! Със здраве. Борето

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Е, резервна гума нали има на джипа. Иначе за какво беше целия филм с търсене на 5/130, рязане и заваряване на моста от бус.

          • Като каза резервна гума, тя последно задължителна ли е?
            за отделен триъгълник за ремаркето разбрах.

            Кольо, за съжаление не е 5х130 главината на ремаркето.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Това с отделния триъгълник от къде излезе? В КАТ при регистрацията никой не ми е търсил нито гума, нито нищо. А в нашия КАТ определено обичат да се заяждат.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Асене, от ппздвп

              Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности

              6. по рамата, кабината, каросерията и допълнителното оборудване

              с) няма светлоотразителен триъгълник или е неизправен;

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Демек, или не обичат чак толкова да се заяждат, или не са чели, но по скоро са били в настроение. )

          • Джантата с гумата са повече от пожелателни за твоята експлоатация.. Може сега да звъннеш на Ричито - мой съсед 0898446213 и да разбереш какво предлага. Борето

            Коментар


            • Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
              Джантата с гумата са повече от пожелателни за твоята експлоатация.. Може сега да звъннеш на Ричито - мой съсед 0898446213 и да разбереш какво предлага. Борето
              Аз лесно ще звънна, ама какво предлага все пак
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Звънни ме на мен де .

              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Петьо, аз с ремарке с товар преди да имам поне 2 резервни гуми + джанта + компресор + кит за спукани гуми НЕ тръгвам, вече. Ако искаш да ти обяснявам от къде и как съм научил този урок, слагай резервни гуми да има, тежат не много но спасяват толкова много положения, че не си струва да се замисляш, моите две стинки. Последния път от Англия до БГ тръгнах с три резервни гуми/джанти + кит + компресор, щото с 2 тона на теглича някъде по Европата не ми се мисли за какви хорър филми може да ми се случат, особено на тежко ремарке, което може да спука гуми дори само от тежеста си(и прегряване на гумата).

            • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Оппаа, това 40 на 40 дето го повтаряш, Хер, ме кара да си мисля че си си взел продукт на "Карло Луканов"?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200901_142947[1].jpg
Прегледи:582
Размер:718.2 КБ
ID:6640523
              Здравейте, имам същото ремарке Карло Луканов и съм тръгнал да го възстановявам. Някой знае ли от каква кола стават джанти и капачки за главините? Също така имам счупен лист на единия ресор и изпуснал амортисьор, от какво са заводските ресори и амортисьори? Като цяло ще го тегля с кола и не ми трябва да го вдигам, но ако реша да го усиля до към 500кг от какво да взема ресори и амортисьори?

              Коментар


              • Аз си закупих от морга заден мост от фиат баничарка . Ресьори с един лист и амортисьори комплект . Джанти 15 ки .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X