Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от milenjs Преглед на мнение

    Чашки съм си купил, имам и прецизна везна. Днес взех друг разтворител за проба, може и малко да ми е гъста боята. Булката в магазина каза че тези дупки без боя може да са от недостатъчно обезмасляване. Което не ми се вярва де ама ще пробвам на следващия детайл - по яко обезмаслване и по рядка боя.
    Става дума за такава чашка за мерене гъстотата на боята

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-98.jpg Прегледи:0 Размер:158.9 КБ ID:6642924

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-098.jpg Прегледи:0 Размер:81.8 КБ ID:6642925

    П.П. Обърни внимание на упътванията които са по кутиите за боя. Там са посочени секунди при дадена дюза и околна температура на въздуха.
    Последно редактирано от коко келеша; 09-09-20, 04:27.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Дайте инфо,относно един спор,който имаме с един приятел.Аз имам пистолет LVLP-доколкото знам при него трябва най малко въздух за работа.Той има HVLP-той твърди че за неговия трябва най малко въздух и че моя с тези отвори отпред харчел повече.
      На моя,пише че оптималното налягане е 1,5 бара.Сложих на входа един измислен регулатор,но мисля да го махам,защото при промяна на налягането в бутилката при работа и същото на входа постоянно играе,а врътката е малка и неудобна.Мисля да регулирам на око с врътката отдолу на пистолета.Какво става ако налягането на входа е над 1,5 бара както е препоръчително?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Дайте инфо,относно един спор,който имаме с един приятел.Аз имам пистолет LVLP-доколкото знам при него трябва най малко въздух за работа.Той има HVLP-той твърди че за неговия трябва най малко въздух и че моя с тези отвори отпред харчел повече.
        На моя,пише че оптималното налягане е 1,5 бара.Сложих на входа един измислен регулатор,но мисля да го махам,защото при промяна на налягането в бутилката при работа и същото на входа постоянно играе,а врътката е малка и неудобна.Мисля да регулирам на око с врътката отдолу на пистолета.Какво става ако налягането на входа е над 1,5 бара както е препоръчително?
        Грубо, HVLP-то харчи 2-3 пъти повече въздух от LVLP-то. Налягането се регулира най-добре на входа на пистолета. Иначе имаш разлики най-малко от дължината на маркуча. Просто си купи не съвсем измислен регулатор. Регулирането се прави при стиснат до край спусък на пистолета. Трябва в процеса на работа да имаш 1.5 атмосфери ПОСТОЯННО налягане. Малки разлики в налягането не са фатални, но големи, особено повишеното налягане, вадят пистолета от нормален режим и качеството на покритието не може да се гарантира. После тръгват легендите за това какъв боклучав пистолет си си купил. Може регулатора да не е виновен за нищо. Просто е напълно възможно компресора да не наваксва на пистолета.

        П.П. Казано в цифри - ХВЛП-то харчи 5-600 литра въздух за минута а ЛВЛП-то около 200. Аз имам конвенционална САТА от 90-те години на миналия век, която харчи около 180 литра въздух без да има никакви гръмки съкращения в името
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Благодаря за инфото-явно наистина трябва да си взема по качествен регулатор.Този като го завъртам и вътре е като сферичен кран само че без ограничител на въртенето,като се върти и се намалява сечението през което минава въздуха.Относно компресора,наистина не смогва напълно,иска да се чака малко.Забелязах като шприцвах черокито,че ако на манометъра на компресора показва 5 атм. и съм нагласил регулатора на 1.5атм,и да кажем манометъра на компресора показва 2.5 атм,този на регулатора показва 1 атм.Това ме наведе на мисълта да сменям регулатора.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Сигурно съм го писал вече няколко пъти, но ще го напиша още един път. Ако маркуча за пистолета е дълъг и достатъчно дебел, може да имаш спадане на налягането до 1 атмосфера от компресора до пистолета. Например за ХВЛП-то маркуча трябва да е минимум 8мм вътрешно, за да мине необходимия дебит По-добре 10мм. Та на 10 метра 10мм-ров маркуч налягането пада точно с 1 атмосфера. Това съм го виждал онагледено, понеже и аз не вярвах, че може да се получи такава разлика.

        • Маркуча ми е 10мм,и е дълъг 10м.Като се замисля точно една атмосфера даде разлика между манометъра на компресора и манометъра на регулатора на пистолета.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Маркуча ми е 10мм,и е дълъг 10м.Като се замисля точно една атмосфера даде разлика между манометъра на компресора и манометъра на регулатора на пистолета.
            Какъв е извода? Ползвай компресор с достатъчен дебит, за да не се чудиш за какво става дума

            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Я кажете, какъв кит за броня? Полипропилен е бронята и е желателно да не се напука още преди да съм я сложил. BODY не ме интересува. Трябва да е специално за това (със съответната еластичност и адхезия към PP).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                Какъв е извода? Ползвай компресор с достатъчен дебит, за да не се чудиш за какво става дума
                Ами боядисах целия XJ с компресор който аз съм правил-зилов компресор и 80 литрова бутилка.Получи се доста добре,не се занимавам с боядисване,просто ми е интересно кое как става.Ако се занимавам с боядисване,със сигурност ще си взема хубав компресор,да не се налага да чакам като сега.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Я кажете, какъв кит за броня? Полипропилен е бронята и е желателно да не се напука още преди да съм я сложил. BODY не ме интересува. Трябва да е специално за това (със съответната еластичност и адхезия към PP).
                  Аз съм работил с Боди, Новол и Мипа. Не си спомням да сме имали някакви трагични проблеми. В интерес на истината, естеството на материала ни интересуваше до толкова, че да успеем да намерим подходящи пръчки за залепването. Копнах с помощта на чичо Гошо и се оказа, че и 3М имат нещо за пластмаса - https://www.vinnybyrne.com/body-shop...ic-filler.html

                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Става дума за такава чашка за мерене гъстотата на боята
                    Натиснете снимката за да я уголемите Име:Untitled-98.jpg Прегледи:0 Размер:158.9 КБ ID:6642924
                    От къде да купя такава чашка? Търсих доста ама в БГ няма май. От Англия мога да поръчам, FordCup се водят ама с гъбко 10 дена път с камила за една чашка...

                    Коментар


                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Обикновено е 5 дена. Няма начин и тук да ги няма, обаче. Вчера ходих да ми бъркат метлик в един доста зареден магазин, ама забравих да питам имат ли и такова. И аз все се каня да се сдобия, и все като отида забравям да питам.
                      Последно редактирано от sparkybg; 11-09-20, 22:59.

                  • Те:
                    https://www.olx.bg/ad/viskozitetna-c...2-ID7yO8E.html

                    https://makehome.bg/produkt/%D1%87%D...2%D0%B0-bosch/

                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Имам питане... купил съм си пистолет за шегре/кухини като този: https://avtomateriali.com/pistoleti-...egre-ps-6.html
                      С него искам да пръскам по кухините, но искам да пръскам ръждопреобразувател и епокси грунд, чак после парафин (предполагам ще трябва да взема 2 или 3бр - за всяко нещо отделно).
                      Въпросът е, че отворите на дюзата са големички и се чудя дали ръждопреобразувателя и грунда ще се разпръскват добре?Ако не - какъв трябва да ползвам с маркуч с дюза, за да ги нанеса добре в кухина без достъп?
                      Също - ако този става, то в какъв съд мога да пълня грунда/вюрта, че да съвпадне с резбата му? Някаква бутилка пластмасова?
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • Хубаво, но.
                        1. Няма ли подготовка на повърностите, вюрта няма да хване и няма да свърши почти нищо.
                        2. Същото за грунда.
                        3. Ще стане пълно мазало с МНОГО фира.
                        4. След няколко месеца ще си имаш юфка, под която пак ще работи.

                        Затова:
                        1. Измий.
                        2. Напръскай с Fertan (още докато е мокро даже, само изчакай да се отцеди)
                        3. Пак измий
                        4. Ако искаш повтори 2 и 3 още един път.
                        5. Изчакай да изсъхне
                        6. Напръскай с парафин (лично харесвам Novol за пистолет, защото е рядък и тече - не можеш да прекалиш със слоя, прониква добре и не запушва нищо).

                        Защото:
                        1. Fertan-ът атакува само ръждата, навсякъде, където прониква вода
                        2. Не го е страх от малко остатъчни мазньочи или боклуци - има спирт и друг разтворител и напоява всичко (вюрта при най-малката мазньоч бяга от нея)
                        3. Не е покритие - после се измива.
                        4. Бидейки не-покритие, не изисква подготовка
                        5. Бидейки не-покритие, не пречи на парафина да проникне после, включително там, където е подействал и е направил ръждата на тъмно син прах - ще я напои и съответно ще си свърши работата,
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Купуваш си една консерва шагрен на Боди или на Новол, че са по-здрави, изсипваш съдържанието в походящ за съхраняването му съд, почистваш хубаво с кореселин и ползваш за каквото се сетиш със съответното измиване.

                          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-545.jpg Прегледи:0 Размер:36.6 КБ ID:6646857

                          П.П. Всъщност, Спарки ме подсети, че това може да свършиш направо с едно от шишетата с парафин, които така и така ще купиш.Добре ще е да загрееш бутилката след отварянето и на водна баня до 50-60 градуса. Парафина става почти на мочка и ще изтече до капка. Ако се налага може да повториш подгряването.
                          Последно редактирано от коко келеша; 17-09-20, 22:46.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • Новолския си е течен (като диференциално масло примерно) и няма нужда от нагряване.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X