Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Елементарно! Ако боядисваш таксита може и без лак. При тях е важно да е бързо и за без пари. Ако боядисваш S-класи последен модел, може и три ръце лак, за да има какво да полираш после. Марки - харесваш си една марка (пак според клиентурата) и ползваш само нея. За разреждане и други подробности има указания на кутията. Освен това има мерни канчета и мерни линии. Останалото е читав пистолет, читав компресор, мерак и тренировки.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • П.П. Ето ти марка и модел за гаражна употреба - https://chromoline.com/bg/AKRILEN_LA..._C85_1LT-p2079
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Истина е, че тази тема ме запали да боядисвам като хоби. Лака на Мипа е добър, все нещо не ми стига да го направя ок без портокалова кора. Все нещо ми отбягва, малко тренировки​​​​​​. Попадна ми един пистолет Девилбис GTI Ppro lite с дюза Т10. Незнам дали се води хубав, вие ще кажете. Но лака ме тормозиии . Та за това питам по опитните за някакви тънкости, ако има де.Поздрави на всички

        Коментар


        • Дюзата е под тая капачка Т10. Кажи тя колко е и дали компресора наваксва дебита. Тънкостите са в стриктното спазване на фабричното упътване, най-вече на гъстотата. Ако дърпаш бързо, става портокал. Ако е гъст лака, става портокал. Ако е ниско налягането, става портокал. Възможна е и произволна комбинация.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i-system-pro-air-cap-fluid-tip-needle-kit.jpg
Прегледи:458
Размер:32.4 КБ
ID:6791851
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Пистолета е с две дюзи 1.3 и 1.4 на капачката пише Т10. Т10 гълта 275 литра. С 1.4 пръскам базата,с 1.3 лака. Мисля, че дърпам бърза от страх да не разлея лака и гледам, че в характеристиките на лака Мипа пише 15 до 20%.Аз го разреждам 10%до 15%, а дори в началото ми казаха,че не е нужно да се разрежда и стана една бозааа . ​​​​

              Коментар


              • Пак не казваш дали компресора осигурява необходимия дебит за пистолета и къде мериш подаденото налягане (в случая 2 атмосфери).
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Преди пистолета имам манометър,при натиснат до край спусък се гледа атм.доколко съм запознат. Компресора е 150 литра, но май там ще е проблема. Благодаря, че ми обърна внимание Коко... Нататък съм аз с пробите, интересно ми беше също какво е мнението на хората за този пистолет на Девилбис GTI pro lite, дали е стока. Лека

                  Коментар


                  • Девилбис е реномирана стара фирма и няма как пистолетите им да са гола вода. Просто трябва да осигуриш необходимото количество въздух. Иначе почва да шари, да плюва и ти си викаш е@ати дървото, а вината обикновено не е в самото дърво а в градинаря
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Преди години в едно авто предаване споменаха, че детайл се боядисва така, както е разположен в автомобила, т.е капак-легнал, врата-изправена... Доста клипове гледам, в които правят ударени коли(от Копарт) и ми е много интересно.
                        Paint Society-разгледайте този канал в тубата
                        Наскоро един младеж в клип съветваше ВСЕКИ ден да се източва компресора, дори и при наличието на влагоуловител.
                        Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 12-02-22, 12:04. Причина: Допълване
                        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
                          ...Наскоро един младеж в клип съветваше ВСЕКИ ден да се източва компресора, дори и при наличието на влагоуловител.
                          Преди ВСЯКО пръскане се точи всичко а преди ВСЯКА РЪКА се точи филтърчето на пистолета

                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • Всичко това е относително... ако имаш изсушител,не виждам причинар да източваш компресора преди всяко пръскани.
                            За детайлите .... с конвенционалната база,сребристото ми си получаваше най-добре,при вертикални детайли.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              ...За детайлите .... с конвенционалната база,сребристото ми си получаваше най-добре,при вертикални детайли.
                              Хоризонтално само таван, защото трудно се сваля от колата

                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • taran
                                taran коментира
                                Редактиране на коментар
                                Нещо такова...пък и да остане малко петнист,по- трудно се забелязва

                            • Преди лака, изчаква ли се боята да изсъхне напълно? Знам, че е лаишки въпрос.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • TigerHunter
                                TigerHunter коментира
                                Редактиране на коментар
                                Привет, Илияне! Искам да си пръсна някои неща по стария АХ. Имам олюпен лак. Смятам да ползвам спрей, който да ми направят по номер. Нямам пистолети, компресори и прочее, а и не държа на някакво супер качество. Все пак , ще освежавам дърта каляска. На тавана ще лепя карбоново фолио. Не от гъзария, а щото не ми се разправя. Но преден капак ще ми дойде нов (втора употреба). Както и други като решетка. Обелени са ми горните арки на вратите, плоската част на задното капаче. Такива дреболии. Въобще намачкани ламаринки искам да сменя. Драскотони се оправят и с пасти, пък и аз, не е като да не я надраскам.

                              • taran
                                taran коментира
                                Редактиране на коментар
                                Със спрейчетата ме хващаш не подготвен... Нормалният металик се чака да изсъхне,но е добре да се лакира същият ден,ако трябва да престой повечи, се добява втвърдител.При спрейчетата, проблема е,че са обратноразтворими... тоест, разтворителя от следващият продукт, ги разтваря.
                                Та ми е трудно, да ти дам адекватен съвет.
                                Освен това,лакирането на цял капак със спрей,ми се струва трудна работа. Съхнат, относително бързо и можи, да не "разлее+ добре.

                              • TigerHunter
                                TigerHunter коментира
                                Редактиране на коментар
                                Абе, ще се пробвам. Както казах, не държа на безупречен резултат. Съветите ти са ми ценни. Ще пробвам лака от по-близо да няма време да прави облаци. Пък и може да се мине с полир евентуално.

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X