Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    И аз мисля, че трябва да могат да направят всеки цвят, все пак и тези цветове за забъркани някак, но в магазина бяха категорични. Друг въпрос е дали ще бъде трайна тази база и дали ще е устойчива на избеляване, защото доколкото знам тези спрейове не се използват в автобоядисването ?

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Вчера късно се сетих и немога да редактирам горният пост...
      За да избегнеш грешки,пръсни нещо дребно със спрей и го лакирай ще видиш как се получава.Някой спрейове са обратно разтворими и при лакирането се разтварят.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Здравей,ако имаш възможност бих искал да получа малко отговори относно боядисването на еспейса.Ще започна с това,че нищо не разбирам,но този път твърдо съм решен аз да си направя колата.Става въпрос за врата и странично огледало.И двата детайла са надрани и на 2-3 места по вратата има паднала боя до бяло.Големината на липсващата боя е с големината на монета/прим.20ст./.Елементите са напълно "обезкостени",махнал съм всички стъкла,гумички,дръжки,машинки,кабели и т.н.И въпросите ми са: До какво ниво трябва да изшкуря елементите?Да сваля лака,да сваля боята до нула?С кой номер шкурка да работя първо?После на кой номер да премина?След като изшкуря какво се полага преди кита/грунд за пластмаса/?След като прикитя където е необходимо с кои номера да изшкуря?След това пак ли се слага грунд?От прочетеното във форума разбирам,че преди боядисването трябва да сложа нещо наречено "филер",пак заглаждам вече с много финна шкурка и следва първа ръка боя.След колко време се нанася втората ръка?После се оставя да изсъхне нацяло/1-2 дни/ и се лакирва 2 ръце.Колко се чака между лакирванията.Въпросите са много,но ще съм благодарен и на малко отговори.От форума не става ясна точната последователност на операциите.Само да уточня ще разполагам с виброшлайф и от онези кръглите машинки за полиране.Боядисването и лакирането ще става със спрей,боята е бордо-перлен металик.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Не е необходимо да сваляш цялата боя,само матирай детаила с 320-400 едрина.Където е паднала боята трябва да я занулиш-т.е да няма ръбчета между боята и оголеното място.Това можеш да направиш с 180-240.Ако е необходимо китвай и шприцвай.Филер,фюлер и шприц са наименования на акрилния грунд.След грунда шлайфаш финно-400,600,1000.После обезмасляваш,пръскаш първа ръка боя,след като "дръпне",втора ръка.Ако е нужно и трета.След като базата изсъхне(25-30мин.) лакираш.Успех.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Хиляди благодарности за отзивчивостта.Ако не е нахално от моя страна да поразпитам още малко.Финното шлайфане с водна шкурка ли или просто спазвам последователноста 400,600,1000?"Дърпането" на първата ръка колко е,около 15-20 минути?При условие,че става въпрос за НЕ метална кола /еспейс/ и за капак на всичко иде реч за задна врата /хлапетата и създават много тежък режим/ трябва ли да ползвам "пластификатор" и ако да между кои операции.Иначе за кита и грунда е ясно,че ще са специално за материята.Грунд след китосването ще сложа,а преди това необходимо ли е?

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Със суха шкурка над 400 ще ти бъде трудно до невъзможно. Така че - вода. Дърпането на първа ръка зависи и от дебелината на слоя и от околната температура..... малко е въпрос на усет. Ще пипаш някъде където не се вижда /по облепването например/ и като спре да се отбелязва пръста си ти. За оголена пластмаса на елемент с "тежък" режим е хубаво първо да нанесеш и праймер за пластмаси и после да не наслагваш много кит и всичките материали да са "меки". Дано съм помогнал.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Еспейса не е пластмасов,по-скоро е композит,някакво смола+ пълнител и нишки за свързване и здравина.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Имам един въпрос, но ще започна по-отдалеко... Наложи ми се смяна на калник. Купих си втора ръка от автоморгата, беше пребоядисван, но добре направен. Като го погледнеш под малък ъгъл беше почти огледало. Казах си "идеално, няма да имам много подготовка". Прибрах се, китнах на 1-2 места имаше много леко хлътнало като от градушка. След това матирах целия калник с някаква водна 600 или 1000 беше... Пръснах две ръце база и после лак. Като за първи път работа с такава боя се получи задоволително разливане на лака, но сега като погледна калника под ъгъл изглежда набръчкан... на вълнички. Та на въпроса - Къде бъркам ?

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    И на мен ми се случва така,ако боята е гъста или е силно налагането на пистолета или двете едновременно,на мен ми се е случвало така Може да не е във теб проблема
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                      Та на въпроса - Къде бъркам ?
                      Ако говориш за ефекта "портокалова кора" ... те и в завода Мерцедес бъркат така. Гледах наскоро една "ЕС" класа . За да го направиш наистина перфектен ще трябва да продължиш с обработките. Шкурене с 2000 водна шкурка до пълно изглаждане. Ако се налага допълнителни ръце лак .... и пак шкурене, полиране, пастиране и ще стане.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Портокаловата кора е ясна... за нея или трябва да свикнеш да разливаш лака без да го отичаш или пръскаш повече ръце лак и след това, както каза, шкурене и полиране. Аз имам предвид, че се получава все едно изчукан детайл и направо пръснат, естествено сравнението ми е преувеличено, но за да стане ясно какво искам да кажа...Изглежда сякаш самия детайл не е изпънат добре, но при положение, че само съм го матирал и боядисал, не разбирам какво става... При страничен поглед ако всичко е наред отразения образ трябва да си запази цялостта независимо от портокаловата кора( от нея се губи "фокуса" и "контраста" ), а при мен това не се случва и образа се "разкъсва"...

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Ами на мене ми звучи като не съвсем успешен опит за стичане. По-опитните да кажат .
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Здравейте да попитам за пистолет Devilbiss GTI Pro Clear 1.4mm добър ли е, става ли за масовите авто (акрилни) бои, а за пръскане с лак?
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Здравейте да попитам за пистолет Devilbiss GTI Pro Clear 1.4mm добър ли е, става ли за масовите авто (акрилни) бои, а за пръскане с лак?
                              Става,хубав е пистолета,стреляй смело
                              878940653

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Здравейте да попитам за пистолет Devilbiss GTI Pro Clear 1.4mm добър ли е, става ли за масовите авто (акрилни) бои, а за пръскане с лак?
                                Еми ,колега то си го пише в името ,че е за лак.Девилбиса е един от най добрите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X