Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Стъпки при боядисване

    Изборът на втвърдител и разредител може да варира според температурата в помещението. Важно е да се знае, че температурата на дадения детаил и тази в помещението трябва да са сходни. Пример- ако си изкарал бронята на слънце да съхне и я вкараш в гаража, не изчакаш да се изравни температурата между двете- много е възможно да има проблем. Има различни видове втвърдител и разредител- бърз, бавен, нормален. Нормалната темп. в помещението 20-25 градуса, ползваш нормален втвърдител. От 15 до 20 градуса бърз и за температури надвишаващи 25 до 30 бавен. Разбира се всеки има различен начин на работа и усет за пръскане и е намерил златната среда
    За да се спасиш от хвъркати гадинки- мухи и комари, ти препоръчвам да пръскаш рано сутрин- още спят
    Поздрави!

    Коментар


    • #62
      До: Стъпки при боядисване

      И понеже не написано никъде в темата , а е важно - докато се пръска задължително се облича гащеризон от тези белите с качулките. От нормалните дрехи се сипят власинки. За да не се надишам , като няма вентилация слагам маска с филтри от активен въглен /и още нещо/. А като приключа пръскането излизам от помещението , хем да не вдигам прах хем да не дишам и да не проветрявам веднага. Хубаво е ако позволяват условията , преди пръскане помещението да се намокри /измие/ цялото , или поне пода с вода.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #63
        До: Стъпки при боядисване

        малко помощ от приятелски форум....:








        Ако вие си подготвите автомобила за нова боя, ще ви излезе по-евтино и ще имате повече опит в това отношение.
        1. Демонтират се: фарове, решетка, мигачи, стопове, лайсни и т.н. външни части по автомобила, оглежда се автомобила за напукан кит, ако има такъв с отверка или шпакла се отстранява, ако не става на места, ще използвате шлайф!
        2. Ако има ръжда на места, задължително се отстранява! Това става с телена четка и ръждопреобразувател, след като сте отстранили ръждата и е останал чист метал, го намазвате или го пръскате с грунд-основа, най-добре за чист метал е епоксидния-сив грунд. Може да го намажете с четка или да го пръскате с пистолет, но също така се продава епоксиден грунд под формата на спрей.
        3. Китосване, кита се нанася на грундираните места! Като смесите кита и втърдителя с шпакла нанасяте и оформяте върху грундираните места и оставяте да изсъхне. ВАЖНО, не слагайте МНОГО кит, защото може да се напука и да падне бързо!!!
        4. След като сте китосали автомобила, идва ред да свалите старата боя или само гланцът, това става с едра шкурка, не много едра (вие си избирате колко да е едра шкурката), свалянето на боята става със специална машина на която се слага шкурката, става също така и с бормашина но трябва да имате специален накрайник, на който да сложите шкурката. Със свалянето на боята също така изглаждате и вече засъхналия кит по-грубо. Добавка от gibal: кита се оформя със шкурка 80, боята е добре да се свали със 240, а гланца се прави със 800, може за гевезелък и 2000. Задължително колата се минава с шприц-кит за да стане еднаква основата иначе където е китосвано ще бледнее и после се боядисва.
        5. Следва да изгладите всичко много добре със водна шкурка (пак по ваш избор, колко да е едра или финна). След като сте си взели водната шкурка, взимате вода в подходящ съд, топла или студена - няма значение и сипвате във водата малко течен сапун, за да има повече "смазване" докато търкате и така изглаждате всичко. Не бързайте и гледайте всичко да изпипвате!
        6. След като сте извършили всички точки до тук, остава да огледате хубаво крайния резултат, където има прах или нещо мръсно го забърсвате с чист парцал и разредител и ако има нещо недооформено го оправете.
        7. Облепяте автомобила където трябва, стъкла, гуми и т.н. и автомобила е готов за боядисване.
        8. Автомобила е добре да се боядисва-пръска в специално затворено помещение!

        Коментар


        • #64
          До: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          При смесването на материалите,се ползват мерителни линики-за акрила 2-1-10%,тоест:ве части боя,една част втвърдител и 10% разредител.Пропорцийте за смесване са дадено от производителя на продукта-има лакове 2/1,3/1 ,грундтве 4/1,5/1 и т.н.
          След като го смесите по "рецептата",може малка импровизация с разредителя-добавя се още на вкус,но риска от стичане нараства.
          За налягането-там е според пистолета-0,7 до към 3 бара.
          За перфектния детайл,и аз още го мъча,ма съм сигурен,че като спра да боядисвам в същото помещение в което извършвам тенекиджийската работа и китвам,нещата доста ще се подобрят.

          ПП интересното е,че обикновенно,вертикалните детайли ги правя по-добре.
          ПП 2 плоският шлаиф е за големи прави повръхности,кръглия шлаиф работи добре и върху овали и елементи с по-сложна форма.Освен това,кръглият шлаиф,прави следа,която по-лесно се покриват от боята.Лентовия,за който спомена Спарки е за дърводелство .
          здравеи, за вискозитета малко не сам съгласен, защото неможе да стане толкова точно на око може долу горе нали се прави заради температурата на боята.жДруга работа е като се ползва мерилка за визкозитет тогава всичко е много точно.жПак колкото до въздуха задалжитено трябва да има радуцил аз например имам дба от компресора и непосредствено преди пистолета апак другия ми е вграден в пистолета и постигам добри резултати.Бе като цяло задалжително трябва да се изпалняват данните написани на кутиите на материалите тогава всичко е наред

          Коментар


          • #65
            До: Стъпки при боядисване

            Уф - първо- печката хубава, ама на дизелово гориво както е писано че работи е егати проблема за бояджийте, язви, язви и язви.
            Добра темичка, но в крайна сметка има брони дето се лепят само и единственно с някъкви си тайни разтворчета, пример- някой от Маздите- имат грозния навик да не се подават на обработка.
            Друго- защо бе хора върху стъкломати и пластмаси ще слагате обикновени китове- ми те хората напускали богата гама от китове, за всекиго по нещо.
            А иначе- ами успех на всички в занаята.

            Коментар


            • #66
              До: Стъпки при боядисване

              МАЛЕ, УЖАС- колеги- как 2000 шкурка - в никакъв случай на подготовка- после да не се чудите какви са тези парцали боя, няма да полирате я!!! ЦЦЦЦ

              Коментар


              • #67
                До: Стъпки при боядисване

                Колежке, аз пиша неразбираемо, ама ти ме биеш май
                Сигурно си чувала, че бояджийските камери работят с нафтови горелки. Има и газови, но там не разбирам принципа. При газовите калорифери знам , че става конденз. Аз работя с нафтов калорифер, с пълно изгаряне- електронен, няма кюнци, няма мирис, прави ми 40 градуса в гаража, най- важното Няма Конденз по прозорците, камо ли по боята-язви. Отделно ползвам малък инфрачервен нагревател.
                Относно лепенето на брони, минах кратко обучение в една фирма специализирана за лепене на пластмасови изделия, имам подробен списък на видовете пластмаси, които могат да ремонтират.
                За подготовка на детайл, преди боя с шкурка 2000, и аз не съм съгласен.
                Всичко което съм писал, е научено от ръководства за боядисване и авторепаратура, на водещи фирми, и е подплатено с опита ми, какъвто и да е той.
                Поздрави!

                Коментар


                • #68
                  До: Стъпки при боядисване

                  Ами мойте поздрави също, махнах нафтовата горелка заради язви, не че няколко зими преди това не се чудих за какво иде реч, като ми се появеше нещо на даден детайл.
                  Завиждам ти че, нямаш този проблем, е вярно моя за 10 мин. ми прави 70 градуса в помещение 60 кв.м., а сега от газовия май не се оплаквам.
                  Само незнам от къде да изнамеря как голямата нафтовата да я приправя на газ.
                  За камера да-но пък вече......ми знаеш има си други технологии на сушене.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Стъпки при боядисване

                    Газовите калорифери не изискват ли по добра проветряемост на помещението от което идва и навлизането на студен и влажен въздух?
                    877104344

                    Коментар


                    • #70
                      До: Стъпки при боядисване

                      Почваме,да навлизаме в безсмислени спорове...Всеки се справя,според възможностите си,и според това което му върши най-добра работа.
                      Днес,Филип видя моя коптор,печка на дърва,танекеджийска и бояджийска работа на едно място...Бе сумати недостатъци,но това е,и се справям.
                      Миналата седмица бях в гаража на Филип-пълна противоположност-изграден от термопанели,подреден и чист.Нафтовият отоплител не изпушва,дори при запалването.
                      Бе,общо-взето искам да кажа,че всеки трбва,да установи работещата формула за себеси.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Стъпки при боядисване

                        А така - прав си, който може знае как... Някой проекти се нуждаят от професионална камера, наемът е смешен в сравнение с парите за консумативи и труд ...
                        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                        SXS-Restorations 0886513079
                        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                        Коментар


                        • #72
                          До: Стъпки при боядисване

                          Бе,ако съм жив и здрав,и влиза по някой лев,до два-три месеца,мисля,че и камерата за боядисване ще пусна.Е,тогава може да се мисли за маркови пистолети (два,че при работа с водни бойчки си треба един за база и един за лак..) и отделно помещение за подготовка и за тенекеджийска работа.
                          Мечтиииии
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Бе,ако съм жив и здрав,и влиза по някой лев,до два-три месеца,мисля,че и камерата за боядисване ще пусна.Е,тогава може да се мисли за маркови пистолети (два,че при работа с водни бойчки си треба един за база и един за лак..) и отделно помещение за подготовка и за тенекеджийска работа.
                            Мечтиииии
                            Колега не бързай и аз като теб имах същите мечти но вече не съ ми мечта имам два гаража три пищова а не два само работа да има всичко ще стане че сега е малко зле зима е и криза.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                              Колега не бързай и аз като теб имах същите мечти но вече не съ ми мечта имам два гаража три пищова а не два само работа да има всичко ще стане че сега е малко зле зима е и криза.
                              Хич и не бързам ,камерата я сглобявам от миналата година,пистолети и сега имам 4-5,ма средна работа... Бе,да сме живи и здрави,пък квот сабя покаже.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Стъпки при боядисване

                                Благодаря за изчерпателната информация

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X