Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Ако питаш продавачите, ще ти кажат, че ти трябват поне 3 пистолета. Обаче ние, като по-стиснати, караме с два - за филер/основа/ и за база/лак. Илиан ти е дал размерите на дюзите. Новите модели бояджийски пистолети имат лошия навик да харчат много въздух, от порядъка на около 400 литра за минута. Компресор, който може да ти осигури такъв дебит нито ще е евтин, нито ще е монофазен.

    1. Може, но винаги има шанс да се получи очевадна разлика в цвета, просто поради стечение на обстоятелства. Освен това ще си в доста голям преразход на материали, както за облепване, така и като разход на боя, защото ще "боядисваш" част от найлоните и хартийте, с които е облепена колата.
    2. Може, но само с алкидна/блажна/ боя.
    3. Да, ако е във вертикално положение.
    4. Може, но виж т. 2.

    Нещо поне на пръв поглед добро: http://www.ebay.com/itm/Devilbiss-St..._Tools&vxp=mtr
    Последно редактирано от коко келеша; 14-08-14, 13:53.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Ей туй нящо ще го пуснат утре в Л@@Л на прИмоция. Който държи сам да си боядисва по някое калниче, може да го огледа.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:96898_01_f.jpg
Прегледи:1
Размер:312.6 КБ
ID:5615353
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Това не знам,но въздушния ексцентрик шлайф е направо без пари.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Сигурно, ама мойто компресор е като този от промоцията, та изобщо не съм убеден, че ще мецне шлайфа с него!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Е,то май и този пистолет е HVLP,та и за него шъ требва въздух.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Видях го пистолета изглежда добре направен а и за 20 лева е направо без пари . Аз доста се чудих дали да си взема един ама като имаш още 6 различни честно казано не знам за какво ще го ползвам .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Бе, и аз не знам за к`во ми е,но си купих един,също и ексцентрик шлайф,нищо че ми стават три...Имането е по-добро от нямането.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  Бе, и аз не знам за к`во ми е,но си купих един,също и ексцентрик шлайф,нищо че ми стават три...Имането е по-добро от нямането.
                  И какво ти е мнението за нещицата, защото аз даже и не успях да ги видя на живо!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Машинката е добра,плота е със средна твърдост,6 дупки с моя компресор си бачка безгрижно.Пистолета е нормален китаец,даже малко по-добро качество,подобни съм купувал от илиенци за 40+ лв,не съм го пробвал,но вярвам,че ще работи прилично.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Този е с трите реглажа и на Илиенци се води от по високия клас на който му искат 40 - 50 лева .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Някой може ли да даде мнение от първа ръка за този компресор и по-специално става ли за аматьорско боядисване?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52071905_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5621529
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-11-14, 12:08. Причина: Линк olx.bg

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          НЕ !
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            НЕ !
                            Що,за аерограф става .
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              НЕ !
                              Сериозно ли е това аз съм много доволен от марката Райдер,до сега каквото съм купил се е оказало куче.Вадя си 1.5т лодка с една ел.лебедка райдер за под 200лв като перце,машина за рязане на теракот за джобни пари също се оказа доста прилична...Очаквах и за компресора им да се чуят добри мнения ,но уви.Скоро видях по-малкия вариант на Райдер 25л в една автомивка да блъска въздух в една 100л бутилка за препарат.Питах работниците дали са доволни и те казаха,че нямат проблеми с него бачкал по цял ден нон стоп,а като му гледам цената е към 170лв в магазина.
                              За 300лв има 25л Metabo .Дали е по-добър вариант от 50л Райдер за 250лв? Пак напомням,че ще се ползва 2-3 пъти в годината за дребни ремонти

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Ми,някъде бях писал-понеже ми изгоря мотора на компресор,се наложи да довърша един преден капак с 50 литровия компресор на един комшия...Не може да пръснеш една ръка равномерно,в началото разлива добре,но към средата на детайла почва да прави шагрен.Да не говорим,че загря зверски.
                                При боядисването,освен налягането е важен и дебита...
                                Може би вързан с някакви допълнителни бутилки ще може да изкара нормално един детайл.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X