Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Колега пробвал съм много различни начини на пръскане ,но не ставаха както оригиналното боядисване.След като си купих САТАТА започнах да експериментирам и установих -1ръка по-голямо разстояние и много бързо 2-2,2 атм. аз казвам "контролна"проверявам за така наречените "риби очи" когато има конденз или не е обезсмаслена добре повърхноста 2 ръка 2атм. наливам чакам 10 мин. 3 ръка наливам пак и без да чакам 4 на 2.2атм бързо за уеднаквяване на цвета и избягвам така нареченото изправяне на частиците и от там ти идва и ниския разход на лак и минимален портокалов ефект.Повечето от новите лакове за ръка и половина по скъпи ,но с по малка разходна норма и по качествени 1ръка 2атм.плътна но набързо не чакам веднага 2 ръка малко по бавно и след като я опека на 60 градуса нема грижи става като стъкло.Това е за конвенционална с водната е по лесно базата става по гладка и от е полесно и лакирането.Ползвам нормален втвърдител и разредител ,а зимата бърз втвърдител.Това е което открих и ми пасна като стил после един инстуктор от холандия показа същото и каза че всеки трябва да си изгради стил на боядисване какъвто му пасва и харесва .По клиентите най-добре се разбира какво си направил.Ако колегата му се разкарва до Исперих ще му го пръсна без пари ще си плати само нафтата за камерата и той ще ви каже как е после.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Пътувам често из чужбина.Имам навика,да влизам в магазините за инструменти,защото винаги има какво да се вземе от там,а и какво,да се научи.Миналата седмица в Австрия имаше промоция на комплекти за боядисване и си взех един.Питането ми е дали ще ми върши работа за дребни автобояджийски ремонти?Питам защото цената ,е шокираща/15Е за целият/и се чудя къде е уловката и дали става нещо от това.Дюзата на пистолета за боядисване е 1,5.Снимах го за да се види все пак за какво става дума,защото не разбирам много от автомобилно боядисване и смятам,да направя някакво усилие в тази посока.Мога и при следващо ходене,да донеса на колеги от форума,които се чудят от къде да започнат и с малко средства от същото нещо,стига да има смисъл.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0316.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5200312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0317.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5200313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0315.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5200314

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Подобни комплекти,се продават във всички хипермаркети.Напоследък,дори пистолета ми за шприц/филер е от по-висок клас.
        Не,че неможе да пръскаш с него,но едва ще получиш задоволителен резултат.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Благодаря ти!Просто исках ,да зная къде съм и има ли смисъл,да започвам от тук.Доколкото разбирам си наясно с нещата и ми се иска,ако можеш ,да ме посъветваш,при това положение,от къде да започна и какъв е минимумът,като за начало?

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Същите инструменти само,че на друга фирма преди време ги взех за 35 лева от нашенски хипермаркет. Още си работят ама и качеството им е колкото цената.
            877104344

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от krisi_el Преглед на мнение
              Благодаря ти!Просто исках ,да зная къде съм и има ли смисъл,да започвам от тук.Доколкото разбирам си наясно с нещата и ми се иска,ако можеш ,да ме посъветваш,при това положение,от къде да започна и какъв е минимумът,като за начало?
              Ми,точно това е минимума .Най-малкото,ще свикнеш с движенията на ръката...
              Въпроса е какво искаш да правиш.Щото боядисването е едва последната стъпка (ако не се налага полиране).Преди това има доста подготовка.
              Иначе,няма грижи,съвети давам всякакви.
              Гледам,че си от София,ако имаш време,можеш да се разходиш до гаража ми-ще поприказваме,ще се постарая да ти дам приблизителна представа кое и как се прави.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Да,от Люлин съм,но днес пътувам отново за Германия и ще се върна след десетина дни.Надявам се ,че тогава поканата,ще е още в сила и ако не друго,то поне ще се запознаем.То все от някъде трябва да се започне.Занимавам се изцяло само с автомобили и са ми нужни тези знания.Всъщност,ако имаш време погледни сайта ми /www.autokrisi.com/ и ще разбереш повече за мен.Там са и всички мои телефони и адрес на офиса.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от krisi_el Преглед на мнение
                  Да,от Люлин съм,но днес пътувам отново за Германия и ще се върна след десетина дни.Надявам се ,че тогава поканата,ще е още в сила и ако не друго,то поне ще се запознаем.То все от някъде трябва да се започне.Занимавам се изцяло само с автомобили и са ми нужни тези знания.Всъщност,ако имаш време погледни сайта ми /www.autokrisi.com/ и ще разбереш повече за мен.Там са и всички мои телефони и адрес на офиса.

                  Е,тя поканата е безсрочна .Гаража ми е до Метро 2,телефона-в подписа.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Послушах съвета ти и започнах да боядисвам частично,а и компресора става за котлон така,че цялостно ще ми е много трудно.Обаче се забавих за да го чакам да изстива и се наложи да работя на лампа,а около нея много навалица дойде.Та въпроса ми е как и кога може да се махнат полепналите мушици,фреферици и други от боята или до го полирам направо в гората.
                    П.п Мерси и за линка,купих на боди-колор металика ама трудничко намерих местонахождението им.
                    Последно редактирано от Калин; 14-08-10, 11:53.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Можеш да шлайфаш щом изсъхне лака.Проблема е,че ако си лакирал бубите,като ги махнеш ще се получат дупчици в лака,та незнам какъв ще е крайният резултат.
                      Като се случи някоя наркозависима гад,да се лепне на лака я махам на момента с игла или пинсета.
                      Ако можеш,пръскай рано сутрин-хем бубите са по-малко,хем е по хладно.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Здрасти за да полираш ти трябва шкурка 1-1000 ,2-1500 и после трайзакт на 3М и 3 са за машина роторна за предпочитане с ход 3мм. с мек плот .Шлайфането е на сухо .Повече шкурка ти трябва от номер 1000 скупичкиса но вършат страхотна работа.Пастата е на 3М с зелена капачка и зелената гъба.Става перфекно,но ако си ползвал лак на БОДИ нчма смисъл да я лъскаш защто ще се отлюспи и без това пълен боклук и акрилната и пада развалиха си боята само привидно изглежда евтина те и с това се оправдават като им кажеш че не излиза цвят или пада за нищо не става.Аз лично спрях да я използвам и нямам проблеми.Успех!Ако те интересува нещо емйла ми е avtokolor.isperih@gmail.com

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от pribatgosho Преглед на мнение
                          Здрасти за да полираш ти трябва шкурка 1-1000 ,2-1500 и после трайзакт на 3М и 3 са за машина роторна за предпочитане с ход 3мм. с мек плот .Шлайфането е на сухо .Повече шкурка ти трябва от номер 1000 скупичкиса но вършат страхотна работа.Пастата е на 3М с зелена капачка и зелената гъба.Става перфекно,но ако си ползвал лак на БОДИ нчма смисъл да я лъскаш защто ще се отлюспи и без това пълен боклук и акрилната и пада развалиха си боята само привидно изглежда евтина те и с това се оправдават като им кажеш че не излиза цвят или пада за нищо не става.Аз лично спрях да я използвам и нямам проблеми.Успех!Ако те интересува нещо емйла ми е avtokolor.isperih@gmail.com
                          Здравей колега.Да ползвах и боята,и лака но боди-колор.Значи според теб няма смисъл да полирам този лак,съгласен съм с теб и мисля да го оттренирам още един път и да си корегирам грешките.Една от тях е не точно портокалова кора щото лака е идеално гладак,но в дълбочина боята изглежда като грапава,а изкам да стой по-изпъната.Пръснах 3-ръце база и 3-лак,като за 3-детайла капак,двата калника и една решетка изразходвах 1.2л разредена боя 1:1 на 2 бара и лак 0.600л разреден 1:2+10% разредител на 4 бара,това много ли е,малко ли е?Къде ми е грешката според вас за да я избегна на другите детайли.
                          Да допълна само,че на 2-та ръка лак май частиците започнаха да се изправят и се образуваха кратерчета.За това на 3-та ръка налях малко повече лак за да потънат,получи се,ама излезе в дълбочина вълнообразно.Идея как да процедирам на татък?
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Трябва да се изясни-Калин знам,че говори за продуктите на Боди колор,ма Бат Гошо за тях ли пише или за гъцкото Боди.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                              Здравей колега.Да ползвах и боята,и лака но боди-колор.Значи според теб няма смисъл да полирам този лак,съгласен съм с теб и мисля да го оттренирам още един път и да си корегирам грешките.Една от тях е не точно портокалова кора щото лака е идеално гладак,но в дълбочина боята изглежда като грапава,а изкам да стой по-изпъната.Пръснах 3-ръце база и 3-лак,като за 3-детайла капак,двата калника и една решетка изразходвах 1.2л разредена боя 1:1 на 2 бара и лак 0.600л разреден 1:2+10% разредител на 4 бара,това много ли е,малко ли е?Къде ми е грешката според вас за да я избегна на другите детайли.
                              Да допълна само,че на 2-та ръка лак май частиците започнаха да се изправят и се образуваха кратерчета.За това на 3-та ръка налях малко повече лак за да потънат,получи се,ама излезе в дълбочина вълнообразно.Идея как да процедирам на татък?
                              Здаейте,имах предвид гръцкото БОДИ с боди колор съм пръскал акрилна и не съм доволен от резултата и нямам практика с нея на другия ден гланца не беше както е на другите акрилни беше по матов.Ако ще пребоядисваш на ново боядисаните детайли трябва да ги минеш с фюлер и като ги шкуриш НЕ ЗАГОЛВАЙ фюлера щото ще имаш ядове с боята.4 бара на изхода на редуцила при 8-10 метра маркуч се получава 1,8 на пистолета казвам за сата .Грапавата боя както аз разбирам е неравномерно нанесена база/металик/ може да пръснеш и 5 ръце на базата не е проблем стига да не шареней колкото по-малко драскотини и заголени участаци имаш по детайлите толкова по малък разход на боя ще имаш и похубаво се получава . Има такъв фюлер на спрей на ШПИЦ ХЕКЕР по точно се казва "праймер" за заголени места след обезмасляването леко се пръскат и след изсъхването до10 мин. минаваш с восъчната кърпа и газ праймера не прави релеф и запечатва не се шкури. Лака копирва терена тоест ако е грапава повърхноста и той става релефен.Вземи бавен разредител понеже сега е по топло разхода е много голям според мен но може ида е от пресъхване.Вземи си по-хубав лак вчера пръснах пасат комби с 1,1л. лак без броните /ако искате мога да ви пусна снимки/ аз ползвам ППЖ корти серия около 60 лева е литъра нанася се на ръка и половина 2атм/ на редуцил 4,5/много е твърд не носи наливане и е труден за полиране. Осигориси копмресор който да има дебит около 650-700литра на минута и здрав кондензо улавител и редуцил.Моя компресор съм го настроил на 6,5 включва на 10 изключва да може да почива и така образува по малко конденз.Кратерите са конденз който влиза с въздуха в боята има такава добавка за боя при съмнения за масло и конденз.При наливане на лака пак може да се получат кратери.По горе съм писал как съм постигнал този резултат който искаш и ти ако имаш въпроси питай ще ти помогнем с каквото можем.Успех!

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Здравейте! Първо искам да ви поздравя всички за страхотната тема, просто не знам за кой пореден път я препрочитам.Аз съм на 23 и от 17 годишен работя по автосервизи, главно като човек който разглобява, сглобява, изчуква, и облепва колите преди боя, но имам голямо желание да се науча да боядисвам. Постоянно седя до бояджията но заради малкото работа нямам възможност да хабя материали за да се уча. Та въпроса ми е провеждат ли се някъде курсове за автобояджии? Знам, че преди време една холандска фирма е провеждала такива, но в момента не мога да открия никаде. Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете. Весела Коледа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X