Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Песъкоструйни пистолети

    Това, с камерите е добре, но не разбрах как и по-точно, къде се пясъкоструи цяло купе?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #92
      До: Песъкоструйни пистолети

      това е за детайли, а за големи неща на лято на село на открито
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #93
        До: Песъкоструйни пистолети

        Това е моя купен от Мосю Бриколаж още не съм го пробвал.
        Прикачени файлове
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          До: Песъкоструйни пистолети

          Пищова ще бачка няма начин,ама компресор му е майката(достигнах до много изводи,но по трудния път)
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #95
            До: Песъкоструйни пистолети

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Това е моя купен от Мосю Бриколаж още не съм го пробвал.
            Каква е цената колега?

            Коментар


            • #96
              До: Песъкоструйни пистолети

              Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
              Каква е цената колега?
              Струва 28.95 лева конструктивно не ми харесва само че вътре има една бронзова дюза за въздуха която вероятно пясъка ще я износи а няма бъркане да я отвия. Другата не ме притеснява ще си направя на струга резервни от стомана от сорта на 60Х и мога да си експериментирам с отвора. Въздуха не ме притеснява ако зиловия компресор не го храни имам икарусов ако и той не се справя ще отремонтирам набързо един служебен УК 100.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                До: Песъкоструйни пистолети

                Колега какъв е тоя Ук100?може ли снимка в съответната тема.
                Зиловия със сигурност трудно ще ти захранва песъкоструя,един приятел на вуйчо ми онзи ден му се оплаква,че неможе да си намери читав компресор за песъкоструене...
                Май истината е в огромните компресори/ресивери или конвертиране на дизелов двигател в компресор,друго спасение май няма,.

                Коментар


                • #98
                  До: Песъкоструйни пистолети

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Колега какъв е тоя Ук100?може ли снимка в съответната тема..
                  УК 50 и УК 100 са старите български Vобразни компресори стотицата на теория е с дебит 1000 литра в минута. Две 120 мм бутала от ЗиЛ 800 литра ресивер и 7 киловата ел. двигател. Произвеждани са тук http://www.stroitehnika.sbline.net/komp.jpg гр. Главиница силистренско и още се произвеждат нови разновидности но са доста скъпи.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    До: Песъкоструйни пистолети

                    Значи такъв или подобен и на вуйчо ми,обаче бутилката е 100тина литра.
                    Фабричен е,на бутилката и главата има лепенки и табелки.
                    Двигатела пак е лабав-4кв.
                    Този компресор се слага на машини за кастрене на лозя ,които се закачат на трактор и компресора захранва ножиците,такава машина обаче никак не е евтина-1000лв и нагоре...,на Военна рампа чух ,че имало 2големи компресора.

                    Коментар


                    • До: Песъкоструйни пистолети

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Значи такъв или подобен и на вуйчо ми,обаче бутилката е 100тина литра.
                      Фабричен е,на бутилката и главата има лепенки и табелки.
                      Двигатела пак е лабав-4кв.
                      Този компресор се слага на машини за кастрене на лозя ,които се закачат на трактор и компресора захранва ножиците,такава машина обаче никак не е евтина-1000лв и нагоре...,на Военна рампа чух ,че имало 2големи компресора.
                      Здрасти и ЧНГ всичко кото пишете е вярно но тези пистолети от които сте си накопували просто не вършат работа 1 ти се схвашта ръката да стискаш спусака 2дюзата се износва сташно бързо пробвал съм каквили не пюзи ништо не издържа .Накрая изхвърлих този пистолет и си сътворих елементарен пистолет но ми върши перфектна работа.
                      ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                      Коментар


                      • До: Песъкоструйни пистолети

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Това е моя купен от Мосю Бриколаж още не съм го пробвал.
                        Този пистолет е слабичък, тоест корпуса му, имах такъв и пясъка му "изяде" корпуса доста бързо. Бях го купил за да го тествам и ако ми хареса да му правя дюзи, но "гръмна"... За дюзите няма кво да говорим, изхарчиха се над 10бр. за нищо работа, въпреки, че му бях раз пробил дюзите и работеше двойно по-добре от оригинала, естествено и с двойно повече въздух... Незнам кога ще има време, по скоро - кога ще ми потрябва професионално и малък пистолет за камерка, но като дойде време ще го правя от някакви стандартни "ВиК" части за да са лесно заменими, намери-ми е евтини частите. Накрая, но едно от най-важните неща е дюзата, която трябва да е специална, керамична или нещо подобно, тоест професионална, но цената е от 150лв. нагоре и ако не ви е за професионална работа не знам дали си струва, ако пък използваме метални дюзи, ще ни трябва по брой за всеки 30мин. работа, което пак не си заслужава, така, че мисля няма смисъл да се прави пясъкостуй, ако нямаме няколко коли или части от, толкова за да бластираме...
                        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                        SXS-Restorations 0886513079
                        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                        Коментар


                        • До: Песъкоструйни пистолети

                          Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
                          Здрасти и ЧНГ всичко кото пишете е вярно но тези пистолети от които сте си накопували просто не вършат работа 1 ти се схвашта ръката да стискаш спусака 2дюзата се износва сташно бързо пробвал съм каквили не пюзи ништо не издържа .Накрая изхвърлих този пистолет и си сътворих елементарен пистолет но ми върши перфектна работа.
                          Александров дай поне тук някои снимки на ракохватката вече разбрах че купените не стават за нищо

                          Коментар


                          • До: Песъкоструйни пистолети

                            И аз се измъчих с обикновените пистолети, за дреболии стават ама за джанти е голяма мъка. Сега преработвам един от бриколаж ще му направя дюзата конусна " Вентури" от стомана и ще я закаля за проба. Ако стане по-добре ще купя най-малката керамична и ще направя дюзодържател. Лошото е че на най-малката отвора е 4мм., а това значи 1м. куб. въздух за минута. Ще ми гръмне компесора от зор
                            0888543685 Валери

                            Коментар


                            • До: Песъкоструйни пистолети

                              Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                              Александров дай поне тук някои снимки на ракохватката вече разбрах че купените не стават за нищо
                              Ето тук има
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=80888 .
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • До: Песъкоструйни пистолети

                                Здравейте колеги, качил съм 3 снимки, дано е станало. Искам да ви питам, компресора на снимката ще ми помогне ли да си направя пясъкоструйка за по-домашно използване. Човекът, който ми го даде, каза че е, или от трактор, или от камион. Много не са ми ясни компресорите, затова се обръщам към вас за мнения и съвети. Търпя и критика! ПП. Компресора не съм го плащал
                                Прикачени файлове
                                [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X