Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Песъкоструйни пистолети

    Направата на пясъкоструен пистолет е много проста работа. Аз си направих и го ползвам доста успешно. Проблем естествено са дюзите. Тъй като се износват много бързо, ползвам обикновена тръбичка. Когато се износи, режа си нова и продължавам. Компресорът ми е доста смешен, но горе-долу става. Направих си и камера, но понеже съм нов форумец, не мога да пусна снимки.
    Важният момент (по-важен от самото пясъкоструене) е защитата на метала след това.

    Коментар


    • #62
      До: Песъкоструйни пистолети

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      Ето,няколко снимки.Кормилна щанга-преди и след песъкоструене и едно място в коша на джипката.
      Колега мисля да паля песъкоструя тези дни ама да попитам предварително за мъркуча по който се засмуква пясъка има ли значение каква дължина трябва да е или този който е в комплекта е точно колкото трябва.Ако някой друг има опит да сподели.След опитите ще пиша отзиви.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #63
        До: Песъкоструйни пистолети

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Колега мисля да паля песъкоструя тези дни ама да попитам предварително за мъркуча по който се засмуква пясъка има ли значение каква дължина трябва да е или този който е в комплекта е точно колкото трябва.Ако някой друг има опит да сподели.След опитите ще пиша отзиви.

        Аз,само с тези които са на пистолетите съм работил,не мисля,че ти трябва да преработваш нещо.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #64
          До: Песъкоструйни пистолети

          Колеги да се похваля:пуснах песъкоструя в действие(на Einhel този дето съм го показал малко по горе в един друг мой пост)дадоха ми някакъв кварцов пясък нямам си и представа с каква едрина е но го пресях през сито за брашно.Резултата е перфектен и върху стомана и върху алумин.Просто супер.сега остана да мисля някаква камера за работа, че много хвърка в очите.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #65
            До: Песъкоструйни пистолети

            Виж аз как съм си спретнал камерата. Направих я за около един ден от каквото имах подръчно. Отдолу (не се вижда) има едно корито с пясъка. Каквото падне след пясъкоструене, се пресява от мрежата и след това си го ползвам пак.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              До: Песъкоструйни пистолети

              Аз също тези дни си сглобих моята кутия за работа.
              При мен идеята е да е под наклон дъното и всичко да пада там от където дърпа пясък,да се работи без да спира.
              Какъв ти е компресора колега?
              Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

              Коментар


              • #67
                До: Песъкоструйни пистолети

                Компресорът ми е много слаб. Нямам снимка да ти го покажа. Търся си компресор, но не ми се дават пари за нов, тъй като заниманията ми са хоби и всеки лев, вкаран в тях си е чиста загуба.

                А за наклона на дъното си прав. И аз щах да го правя под наклон, но много бързах и така ми беше по-лесно и технологично.
                Отгоре съм монтирал една стара турбинка от аспиратор, за да ми хвърля прахоляка. Отпред естествено има стъкло, но на снимките го няма. Стъклото ми е без рамка, пак за да го направя по-бързо.

                Коментар


                • #68
                  До: Песъкоструйни пистолети

                  Моят компресор е АВАС от Практикер,хванах промоцията с 20-те процента намаление.Кутията е от стари секций-мога да снимам.Малко по различна от твойта-с плексиглас отгоре и се бърка отстрани.Не съм я завършил съвсем още.Пясъка е 0,063-кварцов.Става малко бавничко но дори и да работи компресора-смогва да пръска.
                  Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Песъкоструйни пистолети

                    Плексигласът не е удачен, защото се драска лесно. Много скоро ще го хвърлиш. Помисли за стъкло, което лесно да можеш да сменяш. Помисли и за осветление.
                    Аз съм го осигурил с една подвижна лампа.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Песъкоструйни пистолети

                      Колеги мисля да я направя камерата разглобяема в 3 части:станок, ламаринена пресечена пирамида за събиране на пясъка в резервоара, дървена камера, но дупките за ръцете ще са отгоре върху наклонения капак тъй като най вече ще чистя джанти и ще ми трябва да имам голям достъп отгоре.За скара съм нагласил рафтове от хладилна камера.За вентилатора се чудих дали да сложа, но като гледам ще се наложи.Тези дни ще сложа и снимки.
                      П.п. колега споменаваш пясък 0.063.От къде го взе, щото не виждам да предлагат такъв, пък и то такъв размер трябва да е като прах.
                      http://q-sands.com/i.php/index.html
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #71
                        До: Песъкоструйни пистолети

                        Пясъка е от с.Кривина-тук до София.
                        Грешката е моя-0.63 а не 0.063
                        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Песъкоструйни пистолети

                          Кажи цена, че иначе дето съм посочил сайта нещо много дебело май 25кг-12,90лв или нещо подобно.Трябва да пробвам различните метали с какво едрина е най-добре да се работят, че да не попилявам детайлите.Ако някой има опит да каже.Ето какво дават хората:
                          • за фина обработка - 0,16; 0,25; 0,315
                          • за по-дълбока обработка - 0,4; 0,63; 0,8; 1,0 мм
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #73
                            До: Песъкоструйни пистолети

                            За 25 кг.-10,80 лв.
                            Аз съм го замислил да ползвам един и същ пясък докато е годен,това което използвам да пада там от където дърпам.
                            Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Песъкоструйни пистолети

                              И аз си купих едно от тия чудесз от бриколажа - изпробвах го на 4 и на 8 атм. ,работи и при двата варианта ама сега ще си првя компресора на 8 атм(по-така е работата). и с по-голяма бутилка-имам една от газово .А за камерата обикалям из вторичните да видя някой по-запазен хладилник.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Песъкоструйни пистолети

                                Искам да попитам дали някой е бластирал със сода бикарбонат и ако "да", моля да каже какви са му впечатленията.
                                Интересуваме дали изчистването на ръжда и боя е значително затруднено, спрямо това с пясък и дали след изчистване, детайлите се покриват с ръжда толкова бързо, колкото при ползването на пясък.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X