Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Ами аз като гледам тея тръби няма шанс да се нарежат на С5. Поне при мене няма как да се направи. Отвора за дълги детайли е 43мм и максималната дължина подпряна на въртящ център е 1800мм. Може при тебе да е от по-новия модел, където са с по-голям отвор. с 2500мм паралели са рядко срещани.
    Търси струг да с конусен линиал да ти ги изработят.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Ами аз като гледам тея тръби няма шанс да се нарежат на С5. Поне при мене няма как да се направи. Отвора за дълги детайли е 43мм и максималната дължина подпряна на въртящ център е 1800мм. Може при тебе да е от по-новия модел, където са с по-голям отвор. с 2500мм паралели са рядко срещани.
      Търси струг да с конусен линиал да ти ги изработят.
      Да моя е с големия отвор на шпиндела, е стърчат малко назад но не е опасно

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Незнам защо но обиколих всички възможни стругари и заводи в околието (Плевен) и които види конусна резба и му кажа че е за отговорна цел (сондажен лост) всеки казва че е невъзможно да го направи, а някой дори ми казваха че в България нямало кой да ми направи тези резби при което аз се разсмивах много защото знам поне на 3 места където могат да ги направят.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Не че не могат, а нямат конусен линиал. Има и друг начин да ги направиш с изместване на седлото в страни, но на тази дълчина ме съмнява да мозе да докараш градуса. Ако са около метър дъги сигурно ще стане конуса. На 1 метър дължина, центъра трябва да ти е изместен с 31,4мм към опретора за да се получи 1,8 градуса конус.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Не че не могат, а нямат конусен линиал. Има и друг начин да ги направиш с изместване на седлото в страни, но на тази дълчина ме съмнява да мозе да докараш градуса. Ако са около метър дъги сигурно ще стане конуса. На 1 метър дължина, центъра трябва да ти е изместен с 31,4мм към опретора за да се получи 1,8 градуса конус.
            Няма как дастане така. Стругът му е РМЦ 1000 мм., а и няма как да измести задната бабка с 6 сантима дори и да му е 2 - 3- метра дължината на струга
            . Не се сещам за струг който да може да измести центъра с толкова много.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Ако ще реши проблема, ето какво може да се направи по ТНТМ.
              http://www.youtube.com/watch?v=URvGjZ_mhto
              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
                Добре тогава нека да кажа за какво ми трябва линеал и да попитам за съвет. Занимавам се със сондажи за вода и имам едни лостове (тръби) на Ф50мм. на които не е нарязвана резба за замките. Нямам ъгломер но съм чувал че е 1.8 градус, стъпка 2,5 и дължина на резбата 65мм. Самите лостове са на дължина 2.20м. Не искам да заварявам замките за лостовете защото няма да е толкова здраво както си е оригинално със резба. Ако някой може да помогне благодаря предварително.
                Нещо май колегите се отвлякоха от нещата! От написаното от колегата е видно че дължината на резбата е 65мм и тя е конусна с градус около 1,8. Предполага се че конуса е за центроване и заклинване на замката -по думите на колегата.Ми нищо сложно- правиш си конуса с завъртане на кръстатия супорт.Настройваш си стъпката и си нарязваш резбата като обикновенна.Когато стигнеш максималното подаване на големият диаметър на конуса започваш да доподаваш с разликата до малкия диаметър, като по време на нарязването (с бавна скорост)връщаш бавно и равномерно нониуса на напречното подаване до малко над големия диаметър. това връщане е по цялата дължина на резбата (65мм) равномерно.Затова са и бавните обороти , за за реагираш адекватно на движението!Ако нямя да правиш серийно производство това е вариант! Правил съм много такива резби(конусни) по този начин , когато конуса не е с голям градус (под5гр. примерно).Конуса не е нужно да го мериш с ъгломер , може да си го изчислиш по диаметрите и далжината му ,така е и по-точно!Тръбата я заклинваш в задния край на шпиндела с дървени клинчета за да не бие и подскача , а може и някой да ти допомага като я прикрепя (успокоява) с по голям диаметър тръба нанизана на края на нарязваната!Ако шпиндела е с по малък диаметър от тръбата търсиш по голям струг -примерно С11 , С13.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Малко тегаво е на ръка а и трябва и вътрешна резба ще трябва да направиш за да се комплектова връзката . Правил съм го ама никога не можеш на ръка да подаваш абсолютно равномерно . Конусен линеал съм настройвал точно заради някакви такива резби преди едни 20 години сега да ми се наложи пак трябва да си отворя книжките че нищо не помня . Стария ми СУ 400 има конусен линеал.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                    Ако ще реши проблема, ето какво може да се направи по ТНТМ.
                    http://www.youtube.com/watch?v=URvGjZ_mhto
                    Точно това......

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5552459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5552460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140111_184927.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5552461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140111_184944.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5552462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140111_184956.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5552463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140111_185021.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5552464
                      Здравейте на всички.
                      Искам да помоля за помощ за реставриране на това задно седло за моето стругче ТОС МН80.Трябва да се направи не знам точно как се казва "тръбата" която е с морз 1 за слагане на патронник или център или каквото и да е. И другото е застопоряващия механизъм.Някой може ли да се наеме да ми помогне срещу съответното заплащане разбира се.
                      Имам и въпрос: Някой да има идея каква е тази джаджа на снимката?Била е на дядото на моята мацка,а той е бил стругар човека съответно трябва да е нещо в тази област,но на мен на нищо не ми прилича .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Остатъци от технически диамант с който се подравняват абразивните дискове (камъни) на шлайфовете и шмиргелите .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Тази ,,тръба,, се казва пинола ,а за да се направи е нужен чертеж.За такова стругче има чертежи в инернет но може би по трудно ще бъде подбора на материала и термообработката.Виж в ибей и пиши за да мислим повече хора.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Пинолата може да се изработи от Х12М. Защото тази инструментална стомана има незначителни деформации при закалка.Демек може да е обработена на чисто без последваща операция шлайфане.След закаляване и отпускане се зачиства с шкурка 320-400 и готово.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Не искам да оспамвам темата но искам да чуя и вашето мнение.Имам струг ц8ц почти нов напълно оборудван.По принцип съм електротехник а в свободното време(понеже работя на хубав график) се занимавам с електрооборудване на автомобили.Стругчето го ползвам сравнително рядко но ми е верен помощник,понеже понякога ми се налага обработка на детайли несъвместими с ц8ц се оглеждам за ц10 или ц11.За избиване на парите почти не може да се говори но постоянно си мисля за по-истински струг.Спират ме товаро разтоварните работи и това ,че ако си купя по-голяма машина пак ще се почне одисеята с оборудване,универсали,люмети и т.н.за ба може на него да се работи нормално.Интересно ми е вашето мнение за гимнастиката.Засилва ме и факта ,че тази техника отива на скрап с такава скорост ,че съвсем скоро няма да има нищо нормално за сносни пари.
                              Последно редактирано от sponch bob; 16-01-14, 18:33. Причина: дописване

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                То почети всичкия инструмент е съвместим. Само универсала и люнетите не са, но не мисля че се налага ползване на люнети. Аз като купих струга вървеше с люнети. Само веднъж съм ползвал неподвижния, като можех да мина и без да го ползвам, но от мерак да видя какво е с люнет го сложих и настоих.
                                Парите се избиват ако има работа. Моя струг го вземах почети на цената на скрапа. За мене каквото съм си направил само е избило струга, а сега мога да го хвърля на скрап и да му взема парите отново.
                                По-сериозната инвестиция е с транспорта и товаренето и разтоварването. Особенно ако е на далеко. Сега и аз съм намерил една фреза на сносна цена, но за транспотр ще трябва да дам 300-400лв и ме заболява сърцето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X