Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Е то на Сандвик нищо евтино за нашите стандарти няма . Твоя нож реално струва едни пари Трябва клиентите поне един - два месеца да си ходят само скелети и с глава под мишницата за да го избия
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Абе из eBay са намират чат-пат на прилични цени, ама масовите. С тия за рязане е пълен батак, още повече че пластините като видове са ужасно много и май масови такива практически няма. А за тънките пък съвсем. Точни тия за канали са си само за канали и за друго не стават например. Да, можеш за тоя държач да купиш няколко вида пластини с различна ширина например, ама пак си остава нещо скъпо, дето ще ползваш даже ти сигурно 5-6 пъти в годината, а аз 5-6 пъти докато се пенсионирам.

      Например, от eBay чакам едно такова (MWLNR):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNK1209814C_0.jpg
Прегледи:2
Размер:16.6 КБ
ID:5521590

      ...макар че такова по- ме кефи (DWLNR):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dorian.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5521591

      Просто такова изпадна от разпродажба. Кое захващане е по-добро не се наемам да разсъждавам.

      Да, ама да изпадне от рзпродажба нещо не масово като горното е рядкост и въпрос на късмет.

      ...и въпреки това, струва си ако ще работиш постоянно с него, а не да си стои в шкафа. А това за канали ще си стои предимно в шкафа.
      Последно редактирано от sparkybg; 25-09-13, 23:21.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Тънки канали в закалена стомана се правят много рядко в останалите случаи кобалтов нож върши същата работа. Даже е по добре защото го точиш на размера който ти трябва . Аз за триъгълните пластини ще пробвам една идея щото българския държач струва 10 лева и имам няколко . На ерозията ще го разпробия изцяло за болт М5 и пластината заедно с подложката ще я стегна с него . Пробвах да нарежа директно резба ама държача е закален и не ми се отвръща а според колегите нашата ерозийна машина не може да се програмира да върви със стъпката на резбата иначе правя един меден електрод с резба и съм готов .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Абе пиша ,че е майтап обаче пак расъждения и коментари. Начи 'вижда' се ,че тука само професионалисти пишат. И да проверих...имам плашка 14 най-голяма....и са кво за 45х1,5 трее да си купа плашка ли за да съм кандидат майстор???

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
            Абе пиша ,че е майтап обаче пак расъждения и коментари. Начи 'вижда' се ,че тука само професионалисти пишат. И да проверих...имам плашка 14 най-голяма....и са кво за 45х1,5 трее да си купа плашка ли за да съм кандидат майстор???
            Не, трябва да си купиш нож за резби, или да си подостриш такъв. На 60 градуса трябва да му е подострен върха.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Е ти верно ли си помисли, че правя резби с нож за рязане. ...са вече като напиша нещо, по черта ше описвам : ирония, шега, и т.н.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Аз за триъгълните пластини ще пробвам една идея щото българския държач струва 10 лева и имам няколко . На ерозията ще го разпробия изцяло за болт М5 и пластината заедно с подложката ще я стегна с него . Пробвах да нарежа директно резба ама държача е закален и не ми се отвръща а според колегите нашата ерозийна машина не може да се програмира да върви със стъпката на резбата иначе правя един меден електрод с резба и съм готов .
                ISCAR имат такова захващане (ако съм схванал правилно какво искаш):
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:422.gif
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5521625

                ISCAR-ската борщанга ми е така, ама с ромбовидна пластина. Ама май иска пластини с фаска на отвора и самия болт е с фрезенк и е от нещо твърдо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Е ти верно ли си помисли, че правя резби с нож за рязане. ...са вече като напиша нещо, по черта ше описвам : ирония, шега, и т.н.
                  Не те познавам за да преценявам шега или не. Изпълнения съм виждал всякакви.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    Абе пиша ,че е майтап обаче пак расъждения и коментари. Начи 'вижда' се ,че тука само професионалисти пишат. И да проверих...имам плашка 14 най-голяма....и са кво за 45х1,5 трее да си купа плашка ли за да съм кандидат майстор???
                    Аз си работя в нас за собствени нужди. И на мене ми се е налагало да правя резби, за които нямам плашка. Преди месец правих резба 27х1,5. Ножовете сам си ги заточвам на шмиргела, като нямам необходимия инструмент за ъгли. Първите ножове ми бяха с различен ъгъл от 60 градуса и за това гледах да калибрирам с плашка. Сега при заточване на нож, правя проверка по резбата на един болт. Според просвета се вижда какъв е ъгъла и се старая да е около 60 градуса. Знам че това не е точен метод, но не съм имал проблеми. Така въпросната резба я направих и нямах проблеми с завиването на болта. Когато нямам необходимия размер плашка си пробвам резбата с гайка. Има ножове със сменяема пластина за резба, но за няколко пъти в годината не си заслужава закупуването им при мене.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Продават шаблони с съответните градуси и с тяхна помощ лесно се заточва стругарския нож на съответния ъгъл.При липса на шаблон може да се ползува и резбомер за шаблон.Или пък си направете вие шаблон като очертаете с транспортир съответния ъгъл и после изрязвате по очертаното. Аз съм си направил такъв за ремъчни шайби,като при тях ъгъла варира спрямо диаметъра на шайбата и се донагажда!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0326.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5521657
                      Горният в ляво е правеният.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        ....и са кво за 45х1,5 трее да си купа плашка ли за да съм кандидат майстор???
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:animated1975.gif
Прегледи:3
Размер:2.5 КБ
ID:5521658Изпита ми за шести разряд(демек кандидат майстор)беше нарязване на триходова резба със стъпка 60мм.Ако намериш такава плашка я купувам веднага.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]630672[/ATTACH]Изпита ми за шести разряд(демек кандидат майстор)беше нарязване на триходова резба със стъпка 60мм.Ако намериш такава плашка я купувам веднага.
                          Е то това си е наистина майсторлък. Такива резби не са за скрепителен елемент, а за специално изделие. Червяците могат да се разглеждат също като многоходова резба.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ISCAR имат такова захващане (ако съм схванал правилно какво искаш):
                            [ATTACH=CONFIG]630622[/ATTACH]

                            ISCAR-ската борщанга ми е така, ама с ромбовидна пластина. Ама май иска пластини с фаска на отвора и самия болт е с фрезенк и е от нещо твърдо.
                            Точно на тоя принцип . Това че главата на болта ще стърчи нищо не му пречи .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Предполага че дупката е леко изместена в посока държача, и това заедно с фрезенка притиска пластината към държача за да ляга плътно по стените си. Ако не е легнала при товар ще халталее. Всички захващания по един или друг начин дърпат пластината към държача или я бутат навън и подпират по ръбовете. Може и за стотни да иде реч - нямам идея. Просто предположение.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Единия ръб на пластината вече отиде..... Рязах дъно на нещо като чаша от неръждавейка. Бях направил дорник от алуминия да я подпра. Всичко беше много стабилно, докато не отрязах дъното и целата постановка се разпадна и заклини в струга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X