Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
    Сега и аз да се похваля,днес направих над 20 различни по диаметър и стъпка резби а също така леви и десни и всички станаха годни.Както колегата сподели че ги прави като умножава стъпката по 1.3 стават чудни резби и годни най-важното. Рецептата за мен е задължително хубава фаска,умножаване на стъпката по 1.3 и смазване със свинска мас. Благодаря ви че помогнахте,живи и здрави.
    И на мен взеха да ми се получават резбите.И как няма- като има кой да ти го обясни разбираемо и на място.Ако всички учители по училищата бяха като майсторите в този форум всички ученици щяха да са отличници ! Наздраве и да сте живи и здрави!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Друго полезно според мен нещо което правя при нарязване на резби е като стигна един милиметър подаване подавам една десета надлъжно от най горния винт после след 6-7 десети дълбочина пак подавам една десета и така колкото по дълбока става резбата толкова по често подавам надлъжно, така ножа работи повече с единият режещ ръб и става по лесно и по добра резбата.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        И това ще се пробва задължително.Това за умножаването по 1.3 важи и за вътрешни резби нали? Благодаря на всички за споделените знания.
        Последно редактирано от perdeee; 31-03-17, 22:03.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Един въпрос относно кръстатия супорт.Нониуса за напречното подаване е разграфен с числа от 1 до 9 ,като между всяко число има 10 чертички.Отстрани пише "| |= 0.1мм).Т.е. от едната до другата чертичка се равнява на една десета от мм.Логично е при подаване на 1 десета диаметъра на обработвания детайл да се намали с 2мм ,обаче при мен не е така.При подаване на 1 десета диаметъра намаля с 1 десета.При подаване на 5 десети диаметъра намаля с 5 десети вместо с 10.Това нормално ли е ? Умишлено ли са направени така за по-лесна работа на оператора и да не се смята до припадък? Да се подава толкова с колкото искаш да намалиш диаметъра? Извинявам се за ламерските въпроси ,но знаете- такъв съм

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            [QUOTE=stypkata;3134246] Да се подава толкова с колкото искаш да намалиш диаметъра? /QUOTE]
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              На всяка "чертичка"(деление) подаваш 0,05мм,което отнема от детайла точно толкова периферно.Като измериш в диаметър умножаваш Х-2 и става 0,1мм.Така,че вярвай какво пише на нониуса и не го мисли,което пък въобще не пречи да сбъркаш.
              Кръстатият супорт го използвам за да вляза в стъпка при корекция на резба или при производство на конус,през останалото време е затегнат до упор в крайно предно положение.
              Последно редактирано от petroffbg; 01-04-17, 22:46.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Аз мислех,че кръстатия супорт е друго,но няма значение разбрах те.
                Като стана дума за конуси - една от причините да взема струга е за да се науча да правя конуси на перките на лодката и на оста.Обаче продавача ми каза,че на струга са му сменяни части (под ножодържача ).За това е и с нестандартен център - 26,5мм .И тъй като не е във фабричен вид ме е страх да отвия оградената в зелено гайка ,която мисля,че е за правене на конуси ,защото не виждам изписани някъде градуси,както на други стругове и ме е страх,че няма да мога после да го центровам пак на 0 градуса за общо струговае и ,че ще ми прави конуси винаги.Та,не трябва ли да се вижда скала с градуси в ограденото с червено ,ако има такава или ще се покаже след като завъртя кръстатия супорт ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0227-2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5748013
                Последно редактирано от stypkata; 01-04-17, 21:49.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ще ти прави конус ако въртиш онова в дясно на снимката,иначе не го бърка кръстатия на къде стои.А цифри вероятно има но се показват като го завъртиш.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Болта с процеп за отвертка ли имаш предвид?

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Говори за напречното подаване. От там се правят конусите... в повечето случаи...
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        А болта за отверка е за обиране на луфта.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          На този струг (С11МВ ) може ли да се зададе точно 1.5градуса конус?

                          Според вас този калкулатор върши ли работа ? Според него ако искам да направя конус 1.5градуса , дължина 40мм на 22мм ос трябва да подам напречно общо 1,05мм (според калкулатора в изтънената част вала ще е 20.953мм).На прав път ли съм?

                          http://www.magafor.com/841/uk.htm
                          Последно редактирано от stypkata; 01-04-17, 22:55.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Във жлебчето,точно под гайката оградена в зелено в долната част трябва да има резка,на плота в червено в основата на жлеба трябва да има 0-лево деление.При разхлабване на гайките и завъртане насам-натам трябва да има деления на плота по които да се ориентираш и не са със сигурност точни.При изместен супорт и престъргване на самоход работиш цилиндър,за конус само със ръчно връткане от кръстатият супорт.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Разбрах.А има ли начин да се направи конус с точен градус без да се пробват "мъжко/женско".Стругаря,при когото карах перките винаги искаше да му нося и вала за да ги пробва на място.Явно няма начин за докарване на точен градус само по скалата на струга

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                За това е искал и детайл по който да коригира ако се наложи.Деленията на нониуса са през един градус,и половин се уцелва трудно.За да е прецизна сглобката е добре да се направи на шлайф,като предварително си направил детайла във плюс 0,5мм.
                                Другата версия да уцелиш точно е да направиш и двата детайла на едно и също положение на кръстатият супорт.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X