Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Тези пластини сигурно ще искат държач от производителя им. За Искар съм сигурен, че имат освен със специална форма и стандартни по ISO.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Стандартни са горните. Просто стандарта е стар и са малко редки, поне според впечатленията ми. По тая причина и държачите обикновено са скъпи.

      ПП: TNMN са триъгълните, SNMN квадратните, предполагам.

      ППП: За квадратните ти трябва CSRNR/L държач. Има го на Iscar, Sandvik и още много фирми:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e933_1.JPG
Прегледи:1
Размер:15.5 КБ
ID:5536147
      Последно редактирано от sparkybg; 14-11-13, 11:14.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Поне на квадратната се разчита на етикета - SNCN 120712, доста по-дебела(7.94мм) от 1204хх, стандартен няма за такава, а за триъгълната се чете, че не е нулева, а е ТСхх 1604хх и за нея трябва нещо изчанчено, поне на Искар и Сандвик нямат за без отвор и с втора буква С.Имат с Р(11градуса).

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Имам липси в лирата ми и съм си направил комбинации за правене на почети всички резби, които ми се налагат. Имам навора от 1;1,25;1,5;1,746;2 и т.н.
          стъпката 1,746 я ползвам за резба М12 вместо 1,75. Обикновенна гайка се навива сравнително леко на резба правена с такава стъпка, като е за неотговорни детайли.
          Сега ми се налага да направя винт с дължина 300мм и гайка поне 50мм. Гайката ще я нарежа с метчик. Притеснението ми е че ще заклинва. Калибриране с плашка не знам дали е подходящо за целта. За цялата дълзина на гайката ще се съберат почети 3 навивки повече от стандарната стъпка.
          Само с плашка дали ще стане резбата.
          Последната идея която ми хрумва е да си направя на струга 10-тина мм резва, на тях да навия плашката и полека лека да нарежа резбата.
          Чувал съм чи при нарязване на резба с плашка е хубаво да се отнеме малко повечко от външбия диаметър на резбата. На колко е трябва да направя заготовката за резба М12. Предполагам че 11,8 ще е добре.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Има ли проблем да се използва готова шпилка от тези черните/по-яките/или е нещо по-специално?
            Да се нареже резба с нож на този диаметър от Ф12мм си е голяма зайгравка,а и при теб с тази стъпка 1,746 калибровка едва ли ще се получи.
            Ако нарязваш резбата директно с плашка има вероятност да стане на вълни поради това,че когато се държи на ръка плашката се измества спрямо осевата линия на нарязвания детайл.За това е хубаво държателя на плашката/въртока/ да има водач и по този начин ще направлява нарязването.
            Няма да е лошо при нарязването с плашка на такива дълги детайли да има и охлаждане,че се получава нагряване от триенето,плашката променя диаметъра си и резбата излиза извън стандартните размери.
            Също трябва да се внимава когато плашката се връща/на такива големи разстояния/ на обратно да не повлече резбата.За целта е добре плашката да се почисти от останалите в нея стружки също и готовата резба да се прегледа да не е полепнало нещо по нея и да бъде отстранено.
            По таблица не дават отнемане на външния диаметър,но и аз при нарязване на резба отнемам около две десети.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              На тая дължина(300мм),М12х1,75 почти сигурно ще избяга от център при обработване и ще стане мазало.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Мене не ме притеснява толкова биенето на резбата спрямо центъра, понеже гайката ще служи като водач и обтяжка. Винта трябва да му се направи специален захват в двата края, за това не става да се ползват готови шпилки.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Мене не ме притеснява толкова биенето на резбата спрямо центъра, понеже гайката ще служи като водач и обтяжка. Винта трябва да му се направи специален захват в двата края, за това не става да се ползват готови шпилки.
                  Захватите в двата края ги пристрой после със заварка, или пак с резба и заварка, ползвай готова валцована шпилка. Желязото не е като дървото, може да се реже и наставя колкото искаш.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Захватите в двата края ги пристрой после със заварка, или пак с резба и заварка, ползвай готова валцована шпилка. Желязото не е като дървото, може да се реже и наставя колкото искаш.
                    Колегата е прав. А продават шпилки с якос 8.8 ,10.6 .По твърди и яки не съм срещал.
                    Ако ти се занимава охлаби диаметъра до 11,7 ,мажеш на богато с свинска мас и с нова пфлашка , като периодично обръщаш движението (да чупи стружката) и пак мажеш с масчица.Ще стане.И като начало не пускай цялата дължина извън универсала , а на части- по100мм например и подпирай с център след първите 100 мм.Успех !
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Нарязах винта. Понеже има разминаване в стъпката, която мога да правя със струга и стандартната, нарязах само няколко навивки на струга за да има плашката от къде да се подведе. Мъчих се както е на универсала да нарязвам с плашката, но стружките остават вътре и подпират. Смъкнах винта и го стегнах вертикално на менгеме. С малко масълце в плашката и лека по лека изкарах цялата дължина. В крайна сметка със захватите стана 300мм, а резбата само 215мм. Получи се според мене сполучливо всичко.
                      Освободих го на 11,8мм за да се нарязва по-лекичко.
                      Благодаря на всички за съветите.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Здравейте от скоро съм горд собственик на струг Ц5м и искам да го обзаведа с конусен линеал. Някой можели да помогне ???

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          И аз има С5, но не знам дали си заслужава оборудване на този струг с конусен линеал.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            И аз има С5, но не знам дали си заслужава оборудване на този струг с конусен линеал.
                            Иструмент и инвентар никога не са излишни, особено когато ти трябват...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Аз за всичките ми години конусен линеал на С 5 не съм виждал .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Добре тогава нека да кажа за какво ми трябва линеал и да попитам за съвет. Занимавам се със сондажи за вода и имам едни лостове (тръби) на Ф50мм. на които не е нарязвана резба за замките. Нямам ъгломер но съм чувал че е 1.8 градус, стъпка 2,5 и дължина на резбата 65мм. Самите лостове са на дължина 2.20м. Не искам да заварявам замките за лостовете защото няма да е толкова здраво както си е оригинално със резба. Ако някой може да помогне благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X