Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Всички сте прави. Гайката отзад се прави отделно и резбата е лява 10х1.0 ще поразпитам от къде мога да си взема морзов райбер,май с него ще стане най-добре.
    Ще се обадя утре в фирмите за морзов райбер дано намеря.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      А ето го http://www.ebay.com/itm/MT1-No-1-Mor...item2ec7d92849
      Ако не го намеря в Бг за 30лв ще си го купя от Hong-Kong

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Колега ако си от София , иди в събота на битака в Малашевци и ще си купиш този райбер за не повече от 5-8лв.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Някой да знае къде мога да си занеса паралелите за шлайфане? До колкото знам някъде във Враца ги шлайфат,а аз съм от този край и струга ми е там, но къде точно. Иначе паралелите на стругчето ми са малки те са 1 метър дълги има износване в близост до универсала, където се работи най-много. Не ми изглежда да е много, но искам да му отнема 1 десета може би.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
            Някой да знае къде мога да си занеса паралелите за шлайфане? До колкото знам някъде във Враца ги шлайфат,а аз съм от този край и струга ми е там, но къде точно. Иначе паралелите на стругчето ми са малки те са 1 метър дълги има износване в близост до универсала, където се работи най-много. Не ми изглежда да е много, но искам да му отнема 1 десета може би.
            Преди време се обаждахме в ЗРММ във Враца точно по такъв въпрос. Тогава само за изработването на клин за напречния ход и шлайф на лястовичата опашка ми искаха 150лв. и понеже така и така се бях обадил питах и за шлайф на паралелите - цена 1000лв. Дето се вика а мерси, аре ще си карам така, сега поне си знам къде колко ми бяга и си го имам на ум. Иначе ако гориш от желание да се свържеш с тях цък

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              150-те лева според мен са нормална цена. Виж хилядарката за паралелите и на мен ми се вижда множко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Да по свестим темата . Малко работа с неподвижен люнет . Едни полуосчици от Прага V 3 S . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0017.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:5567551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0018.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5567552
                Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                Някой да знае къде мога да си занеса паралелите за шлайфане? До колкото знам някъде във Враца ги шлайфат,а аз съм от този край и струга ми е там, но къде точно. Иначе паралелите на стругчето ми са малки те са 1 метър дълги има износване в близост до универсала, където се работи най-много. Не ми изглежда да е много, но искам да му отнема 1 десета може би.
                Стигнеш ли да шлайфаш паралели по добре сменяй струга . За да износи паралелите значи покрай тях са убити и много други неща . При мен в работата има машини в които вече нищо здраво няма но паралелите не са мръднали .
                Последно редактирано от sek.1; 26-02-14, 06:57.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  150-те лева според мен са нормална цена. Виж хилядарката за паралелите и на мен ми се вижда множко.
                  Определено са много,като имаш в предвид,че нищо друго не правят.След шлайфането,супортната кутия пропада и зъбната рейка трябва да се свали надолу за да има нормално зацепване,оставят ти го за домашно упражнение във къщи,ако се освяткаш-добре,ако не след известно време се прецаква най-използваната част на гребена във близост до универсала.На задното седло също не правят кореция,пропада от център и се спасяваш сам.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Говорех за 150-те лева за шлайфане на долната шейна и правене на клин за нея. На мен фрезата ми е на 5 метра от струга, но само с разглобяване, сглобяване, мерене, изравняване и прочие неща ще загубя най-малко ден за да го направя (дано това лято смогна)

                    Колкото до паралелите и задното седло - че за чий им е да шлайфат парелелите на задното седло? А супортната кутия може да се вземе на фреза в горната си част точно толкова, с колкото са шлайфали паралелите.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Говорех за 150-те лева за шлайфане на долната шейна и правене на клин за нея.Колкото до паралелите и задното седло - че за чий им е да шлайфат парелелите на задното седло? А супортната кутия може да се вземе на фреза в горната си част точно толкова, с колкото са шлайфали паралелите.
                      Аз за паралелите говорих,не знам за чий им е но е факт че са шлайфани(С-11 на колега)и седлото е ниско.Също не мога да си обясня,защо аджеба са отнети във порядъка на 7-8мм?При рендосване на супортната кутия,валовете се повдигат заедно със кутията и става невъзможно придвижването и,особенно във краищата.Преди две години се занимавах със на приятел струга,С-10,върнат от основен във Враца и стоял години.При него беше отнета супортната кутия и повдигаше валовете,ако не забравя като ходя при него ще снимам.Та моето скромно мнение е,че тия във Враца оакват машините и не бих им ползвал услугите.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        От това което ми обясняваха тея във Враца, след шлайфа на паралелите се слагали полиамидни накладки под суптортната дъска с цел да се компенсира разликата спрямо зъбния гребен, а така се подобрявало и плъзгането.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Сега може и полиамидни да слагат на времето слагаха текстолит .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Може и да слагат,наблюденията ми са на доста стари машини,които са шлайфани някога и изпълнението е през пръсти.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Относно ремонта на тези машини навсякъде е пълна скръб.В Перник имаше завод за големогабаритни металорежещи машини-ЗГММ там освен производство ремонтираха стругове,фрези,шлайфове и др. миналата година го нарязаха на скрап.Има по някой останал от майсторите които ходят на адреси и шаброват паралели,напречни подавания и др.-ако има някой закъсал мога да помогна с координати.За зрмм Враца изгледите май са същите-а относно качеството им не се учудвайте от работници с по 400лв. заплата какво да се очаква.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Дай координати на някой пернишки, ако имаш, да го видим кво ще каже за моя струг. Съмнявам се да стане само с шаброване - иде реч за 1-2 десети + нов клин.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X