Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Някой може ли да помогне с информация за този компресор? Като го гледам за всеки цилиндър си има вход и изход и пише VIZ и LEV.
    ТОВА Е ОТ / Икарус / 410литра в минута работи до 1450-оборота задчлжително с еднопосочен клапън.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      А в цолове на 3/8 ли ще бъде? От изхода както е 16х1,5 мога ли да ползвам готови водопроводни части, или трябва да сложа някакъв преходник. Ако е нужен има ли по магазините готови или на стругар трябва да ходя. Това със стругарските услуги е много спешъл при мен, за жалост... Благодаря за бързия отговор, ама не разбирам от такива размери, затова може би задавам тъпи въпроди, за което се извинявам.
      Трябва ти преходник едното е милиметрова резба (16х1.5) другото е цолова освен разлика в стъпките има и разлика в диаметрите 3/8 е с външен диаметър 16.6мм.
      Първоначално публикуван от BIZI13 Преглед на мнение
      Някой може ли да помогне с информация за този компресор? Като го гледам за всеки цилиндър си има вход и изход и пише VIZ и LEV.
      ТОВА Е ОТ / Икарус / 410литра в минута работи до 1450-оборота задчлжително с еднопосочен клапън.
      Какво точно те интересува ? Аз работя с такъв компресор . Компресора е само с по един вход и изход за двата цилиндъра .
      Последно редактирано от sek.1; 19-09-12, 06:55.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте
        Един познат ми даде компресор(глава) от Зил -чисто нова.На времето е щял да си прави компресор ама се е отказал и го е разглобил и му е направил канали за мазане в черупките на лагерите и така го е останил.Та питането ми е следното.
        1.Трябва ли да развивам четериграмите на главата

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0972.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5413297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0976.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5413298

        (предполагам ,че там са клапаните) да вида в какво състояние са при положение ,че не са работили и 1час.
        2.Има 2бр.плунжери които ги сложих

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0970.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5413295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0975.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5413296

        и Ви питам дали добре са орентирани при положение ,че не виждам друг вариянт за слагането им-предполагач ,че от там засмуква въздуха.

        Коментар


        • От: Компресор

          Плунжерите можеш да ги изхвърлиш със скоростта на светлината . Те са елемент от разтоварната система на зиловете . От страни на компресора има още една система която при достигане на зададеното налягане натискат клапанчетата и компресора почва да работи на празен ход . Тези системи са страшно недомислени и зле изпълнени и обикновено на камиона се скапват почти веднага . След като компресора е чисто нов не виждам смисъл да отваряш изпускателните клапани .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте
            Припадна ми един трифазен мотор 0,75 на 685об.-Троянски.Ще може ли да развърти зиловския компресор или да търся нещо по мощтно.

            п.п.Направиха ми шайбите на компресора и на мотора така ,че да са 2:1 - т.с компресора да се върти с 960-1000об.

            Коментар


            • От: Компресор

              С подобна повишаваща предавка няма как да стане. Ако ги сложиш на обратно може и да надува до няколко атмосфери, но ще се върти много бавно и много бавно ще качи въздух.

              Коментар


              • От: Компресор

                здравейте. след като изчетох темата се запалих да си търся компресор и търсех зилов но така и не открих но пък преди 3 дни ми се обадиха от един пункт за вторични суровини и ми казаха че имат нещо за мен (бях им поръчал) без много да го мисля и да го оглеждам го взех все пак е 32лв. прибрах се започнах да го чистя но ме гложде от вътре да разбера какъв е и с какъв мотор (моно) да го въртя някой ако знае моля да каже. на първо четене видях че шайбата му е крива и мята ,засмуква на входовете като завъртя на ръка , с бавно въртене на ръка "пърди" странно което незнам дали е нормално, има малко масло но незнам какво е. ето и снимките

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0857.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5419655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0858.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5419656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0864.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5419657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0873.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5419658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0858.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5419656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0854.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5419659

                Коментар


                • От: Компресор

                  След дълго ровене в интернет пространството разбрах че това е компресор от ТАТРА 111 или ТАТРА 128. Някъде го има и за ТАТРА 141 дори и за тролейбуси трактори и трамвай. Годината на производство му е 67-70та. Рових се в какви ли не чешки и словашки форуми за да разбера нещо повече за този компресор като обороти и с колко мощен двигател да го въртя, литри в минута и каквато и да е информация, но не намерих нищо. Моля ако някой е чувал и знае някъкво инфо за тези компресори да сподели.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от SteAlam Преглед на мнение
                    След дълго ровене в интернет пространството разбрах че това е компресор от ТАТРА 111 или ТАТРА 128. Някъде го има и за ТАТРА 141 дори и за тролейбуси трактори и трамвай. Годината на производство му е 67-70та. Рових се в какви ли не чешки и словашки форуми за да разбера нещо повече за този компресор като обороти и с колко мощен двигател да го въртя, литри в минута и каквато и да е информация, но не намерих нищо. Моля ако някой е чувал и знае някъкво инфо за тези компресори да сподели.
                    Не мога да те зарадвам с някаква информация за този компресор, но е добре първо да го разглобиш основно, да го прегледаш добре, и тогава да се занимаваш с него. Пък гледам има и някакви заварки по картера.Щото тя и баба попръдваше напоследък, но нямаше душа да стане от кревата завалията. И следващият ти проблем със сигурност ще е монофазният ел. двигател, но за това по натам. В тази тема няма нещо не споменато за компресорите.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      След днешното ми търсене намерих някъде из мрежата сканирано ръководство за ТАТРА 111 и леко по леко с преводача разбрах че диаметъра на буталото ми е 60мм а хода 40мм. Там пишеше че обема на цилиндъра е 150,8см3 и работното налягане е 6 атм. По тези данни търсих друг копресор със сходни параметри в чието инфо са дадени и останалите неща които ми трябват и намерих това http://www.marting.sk/adaco/adaco_417.htm ,но едноцилиндров. Там пише че при 6 атм и 2200 оборота трябват 1,4квт или поне аз така го разбрах. Въпроса ми е като съм с два цилинъра 2,8квт мотор ли ще ми трябва ? Едвали ще го въртя на 2200 и си мисля, че разликата в шайбите ми дава допълнително сила, но вие като по опитни и умни дайте ми предложение.Моята глава вече изпуши от толкова чешки и словашки език.Днес докато си почивах от ровенето в инернет се рових по компресора и ме изуми стената на ресивъра беше около 8мм (на единия капак има завит болт и резбата беше толкова някъде), той си и тежи доста ама...чак пък толкова ли е дебела?!Заварки по картера няма или поне са фабрични, има един болт отдолу, който е служил за обтягане на ремъка в камиона и 2 уши горе кадето се хващал статично със шпилка.Даже по снимки на двигателя и шайбата е оригинална само дето ми е крива (как се изправят?) http://www.tonejlepsi.unas.cz/128.htm . Развих капачките на клапаните(незнам дали така се казват тия големите тапи на резба отгоре) и се докопах до самите клапани. С пружинки са които махнах за да ги почистя. Явно е пръскано боя с тоя компресор защото и вътре имаше, може да е бил без филтри на входовете, и клапаните си бяха направили легло от боята (на входящите клапани).Отговорих си защо "пърди" - заради клапаните, но дали ще е ефетивен ще се види като го развъртя.За йалост не можах да направя снимки на клапанчетата защото бях целия в масло, а и апарата не беше до мен, но предполагам ще има повторно основно разглобяване и тогава ще направя.Дайте съвет относно ел.мотора и евентуално от каде мога да си закупя по евтино.В провинцията имам един трифазен но не си спомням параметрите му май беше около 11кг трифазен.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Да съживя малко темата.Малко фото отчет до момента.Остана мотора ,но май ще търся монофазен (имам два трифазни-единия много слаб а другия е доста голям)-нещо от рода на 2,2 на 2800об.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0999.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5420096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0996.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5420097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0997.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5420098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0998.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5420099

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Преди време работехме с нещо подобно, но с оребрени за въздушно охлаждане глава и цилиндри. Казваха, че е от трамвай. Та той се задвижваше от монофазен двигател 2,2kW. Успяваше горе-долу да захрани конвенционален пистолет за боядисване. За HVLP нямаше дебит. Понеже двигателя беше с 1500 об. то компресора се въртеше с около 800 при наличните шайби. Ако се завърти с около 1200 об. може да захрани някоя турска имитация на HVLP бояджийски пистолет. Подходящ двигател може да потърсиш в магазина на техникум "Киров" на Овча купел. Сега май е професионална гимназия с неизвестно за мен име.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте

                            Монофазен мотор 1,1Kw ще върти ли зиловския компресор,

                            т.с като изключи пресостата на 8бара и после ще може ли да задвижи компресора

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              При наличната шайба НЕ.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                С тази шайба -не , ама с подходящи шайби предпологам ,че би трябвало мотор да разварти зиловския компресор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X