Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23052012428.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5376621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23052012429.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5376622 Ето и обещаните снимки! Всичко е монтирано, само дето още нямам маркучи за помпата. Бялата серпентина е идея от колега от форума, но не е потопена в охладителна течност. При това положение горният и край е топъл, а долния студен дори и след няколко поредни пълнения. Следва влагоуловителя, на който централната тръба е със заварени шайби. Най-интересното е, че това нещо върши работа На дъното му се събира вода и масло от компресора. На снимките се вижда и допълнителното казанче за маслото, което има отгоре отвор 3мм. При първия опит беше свързано с малкия отвор на капачката на лагера на вала, но започна да изхвърля маслото и директно го откачих, и запуших отвора. Така компресора си работи нормално и няма ядове. Чува се потракване при работата и ще му сменявам лагерите, но шума не е силен за това ще почака. Тия дни ще търся маркучи и ще му свържа и водното охлаждане. Днес боядисах 6 детайла, който се получиха идеално за моите бояджийски умения Компресора е бомба и ако го слушам как работи и го поддържам мисля, че ще изкара дълго време упорита работа
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от mavryt4o Преглед на мнение
      изрових още един компресор [ATTACH=CONFIG]452097[/ATTACH] мисля че е зилов дали е с по-добри характеристики от сегашният ми от полска вана за млеко на вид е по-малък и доста по-лек ето ги за сравнение [ATTACH=CONFIG]452101[/ATTACH] искам да го направя мобилен да сложа по-малък мотор ииии така нататък ако ми каже някой че си струва почвам да преправям и още ще питам
      качих зиловия не им знам дебитите но стария с 90 литрова бутилка пресостата включва на 5 и изкл.на 7 точно за минута а зиловия за минута и 40 сек.и оборотите са към 1200-300 отговорих си сам зила на боклука

      Коментар


      • От: Компресор

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012431.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5378671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012432.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5378672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012434.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5378673Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012435.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5378674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012436.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5378675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012437.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5378676Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012438.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5378677Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012439.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5378678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012440.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5378679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27052012441.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5378680


        Това е от днеска. Комплекта в пликчето го взех днес за 14лв а лагерите за 30лв.
        На осма снимка се вижда допълнително заварен изход на картера. Зора да е там е да се намира на възможно най-високо място над маслото в картера, та да стане по-лесното излизане на газовете.
        На девета и десета снимка се вижда ясно "клапанчето", което всъщност не е никакво клапанче. Функцията, която изпълнява е да не позволява на навлизащото масло да минава през лагера(оригиналния не е капселован, а отворен), а да минава през отворите на коляновия вал и да смазва легерите там.
        Сега казанчето е преместено отзад на заварения изход, а отвора на вала е свързан с картера. Този вариант е мисля най-добър, тъй като има циркулация на маслото към вала. По назад в темата колега е качил снимките с тава свързване. Ясно се вижда как маслото циркулира от картера към вала. Според мен това се дължи на налягането в картера. Ако картера е запушен, казанчето отведено отзад и отвора на капачката на вала свободен, масло от там не излиза(от към вала).
        С новите лагери вече го няма старото тракане и съм доста по-спокоен. Преди това се го наглеждах да не би да стане нещо и да се налага да отреагирам.
        В съседния раздел за електричество(темата за водната помпа) колеги споделиха, че техните творения са без водно охлаждане. При второто последователно пълнене на 100 литрова бутилка до 8 атмосфери главата вече е достатъчно топла, че да не мога да си задържа ръката за повече от 3 секунди. Не искам да пробвам какво може да стане с компресора ако работи така цял ден, а аз мисля, че ще има дни с по 20-30 цикъла. За да си напомпам гумите няма да е необходимо охлаждане, но за повече, според мен е задължително!
        Този компресора освен за гуми, за друго иска задължително правен влагоуловител преди въздуха да влезе в бутилката и след това на изхода поне още 2 последователни. Влагоуловителя няма да е лошо да е с голяма капачка от долу, за да може по-лесно да се чисти(събира доста масло смесено с вода).
        От 1 до 10 получава 10 за цена на нужните му консумативи за ремонт и извършването на самия ремонт, и 4 за начин на работа. Това ме удовлетворява напълно
        Поздрави и успех на следващите, които ще се захващат със събирането на компресор, дано цялото това писане е от полза на някого
        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

        Коментар


        • От: Компресор

          Някъде в темата бях чел за опит с такава тръба (с алуминиева вложка) и се е била стопила! Идеята която си видял с водата беше с медна тръба, тази пластмаса колко мислиш, че ще отдава топлина, за да се охлажда? Щом ще го ползваш за боядисване удачен вариант е да добавиш втора бутилка (от агу), която да е изправена, изхода го направи с по-дълга тръба вътре в бутилката, за да намалиш вероятността конденза по стените да тръгне по маркуча. В темата препоръчваха комбинация от няколко бутилки с цел (нискобюджетно изсушаване на въздуха) намаляване на конденза. Когато свържеш водната помпа към компресора дали няма да го "преохладиш" и ключа на сегментите да си остане същия, така ще спечелиш повече загуби и повече масло във въздуха. Намери начин да я включваш при определена температура или охлаждане без нея (самоциркулация).

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от kъrfo Преглед на мнение
            Някъде в темата бях чел за опит с такава тръба (с алуминиева вложка) и се е била стопила! Идеята която си видял с водата беше с медна тръба, тази пластмаса колко мислиш, че ще отдава топлина, за да се охлажда? Щом ще го ползваш за боядисване удачен вариант е да добавиш втора бутилка (от агу), която да е изправена, изхода го направи с по-дълга тръба вътре в бутилката, за да намалиш вероятността конденза по стените да тръгне по маркуча. В темата препоръчваха комбинация от няколко бутилки с цел (нискобюджетно изсушаване на въздуха) намаляване на конденза. Когато свържеш водната помпа към компресора дали няма да го "преохладиш" и ключа на сегментите да си остане същия, така ще спечелиш повече загуби и повече масло във въздуха. Намери начин да я включваш при определена температура или охлаждане без нея (самоциркулация).
            Пластмасовата тръба се използва за парно. Там температурата на водата е 60-70 градуса постоянно. Този, който я е стопил сигурно е пържил компресора бая (100+ градуса).
            На изхода имам малък влагоуловител с регулатор за налягането. Поръчал съм си подготвителна група(влагоуловител и маслен филтър) от едно магазинче за добра цена. Няма да боядисвам коли с тоя компресор, а разни железорий. Въпрос на време е да свържа още една бутилка защото тази не ми стига. Може би ще се възползвам от идеята да бъде изправена
            Не знам какъв е този "ключ на сегментите", за който говориш. Но схванах горе долу идеята. Мисля, че решението е с малък радиатор както е показано по-назад в темата. До колкото си спомням се споменаваше за 40-50 градуса. Така температурата ще е по-благоприятна за работата на самия компресор. Няма да има прегряване, няма да има и преохлаждане
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Компресор

              Под ключ на сегментите имаше в предвид точно 2-та края на сегмента, когато е топла колата от топлината се разширяват и прилепват по-плътно от колкото на студено и съответно на студено вероятността да пропусне масло през сегментите е по-голяма (хипотетичски казано, а в действителност каква ще е разликата не може да се каже ей така, ако всичко е наред не би трябвало да има разлика и да вкарва масло в цилиндъра нито на студено нито на топло)
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                Пластмасовата тръба се използва за парно. Там температурата на водата е 60-70 градуса постоянно. Този, който я е стопил сигурно е пържил компресора бая (100+ градуса).
                Изхвърча след десетина минути работа на ифов компресор там охлаждането е въздушно колкото си загрее толкова .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Относно тръбата с алуминиевата вложка: сложих я нея, защото най-лесно се огъва и лесно се свързва. Исках да сложа медна серпентина, но не ми се разправя тепърва да си правя тръбогибче, да си купувам машинка за да валцовам крайщата, да купувам и тръба... стана дълга и широка. Първия път като изпробвах стоях на дистанция докато не качи въздух. До тук съм направил на компресора някъде около 30 цикъла пък няма проблем с тръбата. Само че винаги гледам да не стане много топъл. Ако стане достатъчно горещо, че да не мога да си държа ръката го оставям да си изстине за 20 минути и пак наново. До този момент няма абсолютно никакви проблеми с тръбата.
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте, изчетох цялата тема и останах много доволен от опита и знанията относно сглобяването и поддръжката на компресорите, за което съм ви много благодарен. Бих желал и аз да си сглобя сносен компресор за въздух с който основно да си помпя гумите, а 1-2 пъти в годината да боядисам нещо метално или дървено с не професионална цел. Гледал съм и готовите по специализираните магазини, но ми се струват много хилаво направени дори и за домашно ползване. Може да греша в преценката си. В тази връска бих желал да си сглобя нещо прилично, което да е по-евтино от тези любителските и в същото време да е по-добро от към производителност и поддръжка. Имам монофазов двигател, не се сещам за марка и точно колко е мощността, той се ползва за задвижване на циркюляр, който в момента да не казвам от 10 г не се е ползвал. Та бих желал този двигател да го ползвам за компресора. Ако не ме лъже паметта е под 1,5 кВт, но колко е в действителност не мога да споделя в момента (на вилата е "посят" някъде). Имам и дефектирал хладилен комперсор Данфус от фризер Снайге, до колкото си спомням е повреден нагнетателния клапан, поне така каза майсора в сервиза за хладилници/фризери. Бих желал да го възстановя и да го ползвам за дребни работи като помпане на гуми и за захранване на аерограф с малка бутилка, да бъде компактен и най-вече в пъти по-тих от конвенционалния компресор за въздох. Този малкия ако стане да го поправя же си го ползвам и в апартамента за боядисване на дребни детайли. Молбата ми е, ако някой знае къде по вторичните около Варна мога да намеря в прилично състояние компресор и поне 60 л бутилка за ресивер на сносни цени (за да не ми одерат кожата като за нов от магазина) да съдейства. Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Чух се с баща ми и сподели, че ел двигателя е 1,1 кВт от българските. Сега ако мога да си намеря и прилични компоненти за сглобяването на компресора, ще е много добре. В близкото бъдеще трябва да се боядисат някой неща.
                      Поздрави и ползотворен уикенд

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Колеги,имам проблем,моля помагайте.Днес пуснах моят компресор ЗИЛ 130 свързан със електродвигател 1.1kw,който е монофазен управляван от контактор.Проблемът е следният;компресорът не е свързан към бутилката,следователно не е под товар и при работа от 30-40 секунди електродвигателят почва да грее.Защитата на контакторът изключва електродвигателя.(Забравих да добавя че компресорът е чисто нов от кашон)Моля помогнете ми да реша проблема.Трябва ли да търся по мощен електродвигател? Според вас каква е причината?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Проблема ти е в електродвигателя предполагам. Имам 2 компресора и двата са с двигатели 1,1kw трифазни. Двигателите им не са ми загрявали до сега. За компресора е нормално да си загрее и на пипане да е горещ при продължителна работа.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от lineikata Преглед на мнение
                            Колеги,имам проблем,моля помагайте.Днес пуснах моят компресор ЗИЛ 130 свързан със електродвигател 1.1kw,който е монофазен управляван от контактор.Проблемът е следният;компресорът не е свързан към бутилката,следователно не е под товар и при работа от 30-40 секунди електродвигателят почва да грее.Защитата на контакторът изключва електродвигателя.(Забравих да добавя че компресорът е чисто нов от кашон)Моля помогнете ми да реша проблема.Трябва ли да търся по мощен електродвигател? Според вас каква е причината?
                            Може би не ти работи правилно центробежният прекъсвач и пусковата намотка неможе да изключи когато се развърти двигателя.Затова толкова бързо загрява.
                            Смени центробежният прекъсвач.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Я да попитам... дайте идея от какво може да се сложи малка ел.помпа която да върти масления кръг на компресорите. Защото май най-добре ще е ако си има такъв кръг... но идеята ми е да не е нещо голямо за това питам за помпа... мисля че бензинова помпа за пълен инжекцион няма да стане, понеже маслото е много гъсто, но ако някой се сеща за някаква подобна на размери помпа за масло да каже. Понеже мисля да връзвам 2 2цилиндрови компресорчета (Polmo) от фадрома и незнам как точно да им направя мазането, че съвсем се обърках тук със всичките тези различни мнения. Както и някой знае ли от каде в България мога да закупя нови сегменти, лагери и клапани за такива компресори, понеже търсих в Гугъла и нищо не намерих...
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колегата (maistor-Sm) се оказа прав. Днес с един мой приятел разгледахме цялата схема и накрая се оказа,че наистина центробежният прекъсвач е за смяна.Също така имам и още 2 въпроса с риск да стана нахален,но за съжаление не разбирам нищо от електродвигатели и контактори,та въпросите ми са следните-1 вият е кабелът на щепсела,който минава през контакторът,масата съм е пуснал от щепсела направо към корпуса на електродвигателя,без масата да минава през контакторът.Това проблем ли ще е?Вторият ми въпрос е-пресостатът е на принцип една пружинка,която от създалото се в бутилката налягане отваря и затваря една пластинка,която при паднало положение включва веригата и при вдигнато е изключва.От нея излизат 2 жици,дефакто играе ролята на прекъсвач,та тези 2 жици според мен трябва да прекъсват фазата,така ли е или се бъркам?Предварително благодаря на колегата (maistor-Sm) и на всички отзовали се!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X