Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    То така или иначе се маже с маслото само от картера а казанчето е само компенсатор като маслото загрее и го натисне картерното налягане да има къде да отиде излишното .
    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    Какво е това чудното нещо, което е след първата степен - онова преди спиралата за междинно охлаждане, с дупчиците. Нещо против взривове?
    Предпазен клапан е . Регулира се примерно да отвори 1 атмосфера след горната граница на пресостата и ако той по някаква причина не сработи да поддържа налягането в системата в безопасни граници .
    Последно редактирано от sek.1; 06-05-12, 06:21.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Не може да работи така, защото ще предотврати повишаване на налягането само в тази серпентина между двата цилиндъра и втората степен ще продължи да си помпи докато не гръмне нещо. Доколкото знам на някой плочи с клапани има оловни тапи с идеята да се стопят при прегряването при опасно високо налягане над 8-10 атмосфери. Ако не е против сцепване на тръбата заради взрив на маслени пари, може да препазва претоварване на първата степен при повреда на втората. Така ще трябва да се регулира на 5 атмосфери.
      Или да е разтоварващ клапан на първата степен - тогава при всяко спиране трябва да изфъсква за половин секунда.

      Коментар


      • От: Компресор

        Да в случая така монтиран вероятно само запушва отвора . Тези клапани се монтират на ресивера виждал съм ги по руските компресори и директно на главата на изхода на втората степен . До колкото си спомням старото БДС категорично изискваше предпазен клапан на ресивера .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          При такова мазане на зилов компресор под самотек има едно клапанче на капачката на вала дето ти влиза единия маркуч което се маха, ако не си го махнал си е с мазане само или почти от маслото в картера и тая цялата система е само за украса.
          Значи, от отвора на коляновия вал влиза маслото а от другия които съм направил допълнително връща излишното масло и картерното налягане.Казанчето е от хидравлика на кола с вход и изход отдолу и капачката си има отвор които да изпуска налягането и така маслото си циркулира постоянно.

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте,имам компресор от Зил ,но се нуждае от основен ремонт,когато го купих работеше горе долу но сега вече сериозно издухва маслото от картера.Въпросът е има ли резервни части,сегменти,бутала,мотовилкови лагери и заслужава ли си ремонта. Имам една дилема,нов струва колкото глава ОМА,и ако не са ремонтируеми Зиловите ,втори път няма смисъл да купувам ''свален-бракуван''.

            Коментар


            • От: Компресор

              Има резервни части в почти всички магазини за части за товарни автомобили . Пълен ремонтен комплект с бутала и всичко останало струваше към 50 - 60 лева .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                При направено добро охлаждане и мазане това е компресор/зиловския/за цял живот.Колкото до ремонта това е по силите на всеки.
                Успех.

                Коментар


                • От: Компресор

                  изрових още един компресор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4180001.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5375057 мисля че е зилов дали е с по-добри характеристики от сегашният ми от полска вана за млеко на вид е по-малък и доста по-лек ето ги за сравнение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4180004.jpg
Прегледи:2
Размер:128.1 КБ
ID:5375061 искам да го направя мобилен да сложа по-малък мотор ииии така нататък ако ми каже някой че си струва почвам да преправям и още ще питам

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Много често в темата се споменава "картерно налягане" при компресор от зил! Би ли могъл някой да обясни по-обстойно за какво става въпрос, от какво се получава това налягане? Лично аз си го обяснявам с не доброто уплътняване на буталата. Какъв е смисъла да се опитваме на го намалим с разпробиване на картера и казанче. Ако компресора е на камион и е свързан към мазилната система, налягането в картера на компресора не е ли по-голямо?
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Картерното налягане става голямо когато се износи някой елемент на буталната група . Това обикновено са сегментите . Когато всичко е в нормални граници и картерното налягане е пренебрежимо малко . Аз никога не съм дупчил допълнително картер на зилов компресор едни нови сегменти са му десетина лева .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Изнамерих един компресор (горния) от зил мисля че е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4180004.jpg
Прегледи:2
Размер:128.1 КБ
ID:5375843 на вид изглежда по-малък от моя от полска вана за млеко как мислите дали е с по-голям дебит от сегашният ми? Иска ми се да сложа тоя от зила и по-малък мотор да мога да направя нещо мобилно(по-леко) че сегашната система е към 100кг.Ако одобрите зиловия ще питам и за него някой неща като например подходящ мотор ,оптимални обороти и тн.Благодаря предварително за компетентните ви отговори.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И аз си го обяснявам с това, че сегментите не уплътняват както трябва. Не ми се струва логично да се създава налягане заради въртенето на вал или движението на биели с бутала, при положение, че обема е винаги един и същ.
                          Моя компресор изгоря и ми се наложи да правя нов. Намерих си зилов за 50 кинта и сега го сглобявам. При първия опит изрязах сам гарнитура за главата ама ми се струваше, че нещо не е както трябва. За това днес я смених с готова от магазина. Тия изедници я дават за 5 кинта, а то си е парче клингирид... За това я сканирах Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan001.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5376047 Принтира си я човек на А4, с индиго на клингиритчето и си имаш нова и точно пасваща гарнитурка за 50 стотинчици.
                          Питах за сегменти, но се оказа, че нямат. Иначе цената им в този магазин беше 20 и нещо лева за комплекта (мисля, че бяха 4 броя).
                          Ката дооправя компресора, ще се похваля
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            В работата на едно място имам хладилен компресор като твоя чисто нов . Не съм го пренасял при мен щото много тежи .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Може ли малко повече инфо за горепосоченото кланаче между коляновия вал и капачката на компресор от ЗИЛ. По горе колегата, казава че трябва да се махне, а тя като се махне как ще стане връзката с отвора на коляновия вал и щуцера на капачката?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                От това което разбрах аз при разглобяването и огледа на компресора, това клапанче е за да предотврати връщането на масло от компресора, през вала и по тръбичката. Според мен маслена помпа изпомпва маслото и го вкарва през вала за да смазва лагерите. От долния отвор се оттича най-вероятно към картера на двигателя на камиона. Махайки клапанчето(което представлява метална тапа с пружинка точно срещу отвора на страничната капачка) ще започне по-лесното излизане на газовете и на маслото от картера. Ако вала се потапя в маслото и отворите на биелата и вала съвпаднат, докато е потопен, налягането създадено от не добре уплътненито бутала ще изкара маслото.
                                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X