Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от dare Преглед на мнение
    Здравейте,
    за 2-3 дена изчетох цялата тема. Пътьом поръчах компресорна глава на АБАК 4hp и едно 3кв. монофазно моторче, които пристигнаха днес. За това имам за момента само една 80л. бутилка, но издирвам и други. Благодаря на всички за полезната безплатна информация и снимков материал.
    В началото на темата имаше едни снимки на "заглушаващ" филтър за входящия въздух. Продават ли се готови такива модули или какво бих могъл да купя, което с най-малко преработки бих могъл да използвам. Имам съседи, които не държат да им се шуми и търся всякакви начини за обезшумяване на бъдещия ми сглобен компресор.
    Колега, имам компресор точно с такава глава и 2,2кВт мотор(ако си чел постовете ми) моят съм го направил на около
    1400 об/мин и няма да повярваш колко тихо работи(в гаража си говоря с друг човек без да се налага да викам) така че съседите няма да са ти проблем.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Компресор

      Аз на ифовия компресор съм сложил парцал на входящия въздух и стана доста тих. Предполагам че ако е с филтър,ще стане още по-тих

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Колега, имам компресор точно с такава глава и 2,2кВт мотор(ако си чел постовете ми) моят съм го направил на около
        1400 об/мин и няма да повярваш колко тихо работи(в гаража си говоря с друг човек без да се налага да викам) така че съседите няма да са ти проблем.
        Купил съм шайба за двигателя такава, че компресора да се върти със 1450об.мин. Преди за шайби ходих да ми режат от плътни фита алуминий и след това при стругар, но днес взех готова стандартна шайба за В образен ремък (SPA), която се закрепя чрез конусовидна втулка към вала за двигателя притягайки с винтче. Изключително лесно е поставянето и изваждането на тези шайби. Ако по някаква причина сменя двигателя и примерно вала е с различен диаметър просто се купува друга конусовидна втулка оразмерена за съответния вал.

        Колкото и да е тих компресора ще пробвам задължително с нещо за входящия въздух.

        Коментар


        • От: Компресор

          Той си има оригинален филтър, нали?Всичко друго на входа ще намали входния и от там изходния дебит.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Компресор

            Има някакъв дребничък филтър с размери малко по-големи от една визитка. Вътре има една "гъба", която е доста плътна и има не малко съпротивление.

            Коментар


            • От: Компресор

              Колеги да потърся и аз малко помощ по темата .Става въпрос за следното преди известно време ми дадоха един компресор (бутилката заводска мисля около 80литра) а самата глава е от ИФА ,та ремонта започнах от нея ,отворена почистена ,но намерих счупен маслен сегмент. Първо помислих ,че е стар счупен понеже 3-те горни са налични, но се оказа че от долна страна на буталото има още един канал за сегмент ,така ли е или бъркам нещо?Реших да ги меня, но никъде не намирам и никои не му се занимава в магазините за авточасти , ще съм благодарен за някаква информация за магазин или место от където мога да закупя нови .Другия ми въпрос е как да подходя с клапанчетата освен промивка някакво препасване с паста за клапани примерно каква е процедурата ?Благодаря !

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте, отрязах компресора и открих, че нагнетателния клапан е повреден. http://media.snimka.bg/s1/0627/027498993.jpg?r=0 Така изглежда клапана. От долната страна към пластините тази планка е "подбита", както и леглото на пластините, които правят нагнетателния клапан. Самите пластини изглеждат добре, но самите легла са повредени/набити и не позволяват пластините да си стоят на мястото, затова не може да нагнетява. Въпроса ми е, може ли по някакъв начин да се отремонтира този клапан? Във Варна питах на едно място, където продават компоненти за компресори, но такъв клапан, по-точно резервни части за фризерни/хладилни компресори не предлагат.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Така изглежда клапана в разглобено състояние
                  http://media.snimka.bg/s1/0678/027600611.jpg

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    И аз да се похваля какво събрах с подръчни материали
                    http://media.snimka.bg/s1/0741/027725347.jpg?r=0
                    Мисля да му сменя сегментите и да попитам сегмента с каналче къде се слага и каналчето нагоре ли е или надолу трябва да е?
                    А трябва ли да се прави разработка? Мисля да го пусна на празен ход да повърти 30мин.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Взехме едно компресорче, но не му знаем никакви характеристики, освен че днес без да искам направи 10бара. Та въпроса ми е от какво е, колко масло трябва да се налее, на какви обороти да го въртим, и колко налягане да прави? Даже на мотора няма никаква табелка, голяма мъгла. Някой ако знае нещо и за мотора да казва.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072012359.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5390413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072012360.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5390414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072012361.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5390415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072012362.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5390416Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072012363.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5390417

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Компресора е от ЗиЛ събира около 600 - 700 милилитра масло . За него става всякакво двигателно . След като на мотора няма табелка параметрите му няма как да се установят точно . Не е желателно компресора да работи на повече от 1200 оборота и 8 атмосфери . Отзад под казанчето на долната плоча трябва да има затапен отвор отвиваш тапата източваш старото масло накланяш компресора и от там наливаш новото . Като гледам мотора няма вентилаторна перка и е вързан директно без моторна защита така е въпрос на време да изгори .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Ще го правим, една боя, пресостат, нов кабел, кондензоуловител. Чудим се дали да му сменяме сегментите и лагерите, на компресора.
                          Искам да попитам също, като взема четирижилен кабел и тръгна да го сменям, тъй като на мотора има само 3 жила, нулата трябва ли да се закача някъде?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                            Ще го правим, една боя, пресостат, нов кабел, кондензоуловител. Чудим се дали да му сменяме сегментите и лагерите, на компресора.
                            Искам да попитам също, като взема четирижилен кабел и тръгна да го сменям, тъй като на мотора има само 3 жила, нулата трябва ли да се закача някъде?
                            Да.Нулата трябва да се свърже за корпуса на ел.мотора.В клемната кутия трябва да има болт на корпуса.Закачи я там.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Тъй, днес ходих да купувам 3фазен пресостат, но в крайна сметка се оказа че е същия като монофазния. Казаха ми да сложа автоматичен предпазител 3А, или някакъв въздушен пускател. За него ми обявиха цена от 60-70 лева, а за пресостат със защита 170 лева, което просто няма как да стане.
                              Предпазителя удачен вариант ли е? Много чудно как не са го направили тоя пресостат с малко повече клеми, не е чак такава философия...

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Не е само до кабела . Трябва ти и контактор с моторна защита . По назад някъде в темата съм постнал схема с означения на табло за управление на компресор с трифазен ел. двигател .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X