Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Имам компресор от ифа и го задвижвам с мотор 1,1кв трифазен. Шаибите на мотора и компресора са ми 1:1. Оборотите на мотора са 935. Боядисвал съм с него но ми е нужно малко време за да нагнети. Вуичо ми на времето с този компресор е боядисал доста коли.
    Мотора ти ако е проектиран за монофазен и е 1,1кв няма да имаш проблем. По спомен за такъв компресор са нужни 0,75кв (не сум сигурен).
    Ако сложиш два агрегата със сигурност ще са ти достатъчни и няма да имаш проблеми с боядисването.
    Търси си един пресостат за да ти изклучва, когато ти направи необходимото налягане.

    Коментар


    • От: Компресор

      Благодаря колега dimich87 ,на табелката пише 2000 об.минимум аза киловати пише 1,86. Но щом казваш че ще стане ще пробвам.

      Коментар


      • От: Компресор

        Аз от както се помня, компресора си е така зглобен. И си работи. Ифата като е на празен ход го върти на около 500 об., а като е на пълна газ предполагам че достига тогава тези 2000об. С втората глава се увеличава натоварването и за това търси мотор окоило 2кв.

        Коментар


        • От: Компресор

          Благодаря колега, засега оставам с мисълта да пробвам с една само .Но взех да се замислям за ЗИЛОВ, тои дали ще има дебит за да мога да боядисвам.Електромотора които имам 1,1 монофазен дали ще върти и него без проблеми при положение че сложа пресостат и всичко останало,и пак на какви обороти трябва.БЛАГОДАРЯ за отговорите /dimich87/.

          Коментар


          • От: Компресор

            Зиловия предполагам че е със същия дебит, там обаче ще имаш проблеми с маслото, понеже зиловите са с централно мазане. Имат две бутала, но са с по-малък диаметър, от което обема на цилиндъра е приблиително същия като на фифовия. Отделно зиловия е с водно охлажнане и ще се нуждаеш от система за охлаждане. До нас има вторични суровини. Бяха докарали 4 големи компресора. 2-та са ги купили. Ходих преди месец да ги питам колко пари ги дават и ми каза 100лв/бр, но единия бил спукан. Един познат има бутилка 500л и за него питах, но се отказа. Аз на моя нямам пресостат, нямам и клапан за разтоварване, дигал съм до 6-7 атм изключвал съм, след това съм го включвал и не съм имал проблеми. Ако искаш голям дебит помисли за повишаване на оборотите около 2000 или търси по-бърз мотор (примерно 3000об) и шаибите 1:1,5 в полза на компресора. Незнам на колко атм боядисваш. Казвали са ми че има пистолети, които боядисват на 2 атм, аз с моя на 4-4,5 атм боядисвам. Изчаквам го да дигне 6-7 и почвам. Около 5 мин боядисвам и като паднат под 4,5атм изчаквам минутка и пак. Поне при мене като кадне налягането не разпръсква хубаво.

            Коментар


            • От: Компресор

              Колеги, няма друга тема със 65 страници като тази за компресорите, четете ако имате време и мисля че едва ли има нещо по този въпрос да не е споменато, но и ако все пак нещо не е ясно, действайте по системата проба, грешка, иначе и тук като навсякъде всички мислим, знаем и можем различно разбира се.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Компресор

                Няма проблем възникващ при направата на самоделен компресор който да не е дискутиран в темата . Някои неща съм ги писал поне по 5 пъти всичко съм онагледил със снимки и схеми . Само трябва да имате желание и време да четете .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Благодаря на всички колеги ,наи вече на Димич 87,върнах се на варианта ИФА защото моторът които имам 1,1 моно много се мъчи със Зила .Видях че има всичко описано но реших да попитам .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Рекох да ви покажа най после и моят компресор, правил съм го преди 10 години, зилов чисто нов, пробил съм петите с центрово свредло и мазане от масло в картера с пробка височко отпред, ел. двигател 2,5 kv 2800 об/мин. контактен манометър, ми е зле загнезден та не го снимах и от др. страна. С тези шайби тръгва без проблем и на 10 атм. но аз съм го настроил мин.5 атм. макс. 6 атм. Лошото е че въобще не го използвам защото имам от голям хладилник трифазен компресор и с него помпам гуми чат-пат и това е.
                    Прикачени файлове
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от sagin Преглед на мнение
                      Благодаря на всички колеги ,наи вече на Димич 87,върнах се на варианта ИФА защото моторът които имам 1,1 моно много се мъчи със Зила .Видях че има всичко описано но реших да попитам .
                      Мотора 1.1 ако е монофазен се мъчи ако се опитваш да го пускаш под товар със Зиловия иначе, ако му направиш разтораване и слижиш възвратния клапан след разширителния съд няма проблем, а ако работи на балансьор с добро охлаждане няма проблеми. И да знаеш Зиловия е по добрия компресор в сравнение с Ифата.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Няма проблем възникващ при направата на самоделен компресор който да не е дискутиран в темата . Някои неща съм ги писал поне по 5 пъти всичко съм онагледил със снимки и схеми . Само трябва да имате желание и време да четете .
                        сек мисля че четох че имаш наблюдение над компресор от полска вана за млеко отрязах го от ваната балабар със мотора трифазен 2,2 кв и плота под тях мисля да ги монтирам на газова бутилка 80 литра а на мястото на кранчетата входовете ,изходите те са 4 чакам стругаря с нипелите да монтирам пресостат ,пневмо група,манометар и връзка към компресора утре като зглобя и направя пробата ще кача снимки . на прав път ли съм ако изпускам нещо се надявам да помагаш

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Някой може ли да помогне с информация за този компресор? Като го гледам за всеки цилиндър си има вход и изход и пише VIZ и LEV.



                          Коментар


                          • От: Компресор

                            атоя го имам вкъщи но незнаино защо много се тресе като го включване

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3130002.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5362792

                              товае моята адска машина компресора еот полска вана като цялоси работи но при по-продалжителна работа с пистолета 30-40 мин картера нещо загрява изадимява помещението наизгоряло масло дайте акъл казанче накартера лида слагам незнам дали така щереша проблема!?!?!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
                                Някой може ли да помогне с информация за този компресор? Като го гледам за всеки цилиндър си има вход и изход и пише VIZ и LEV.
                                Компресора е унгарски Раба от Икарус . Двуцилиндров 75 мм бутала . В момента работя с такъв много е добър . Стрелките ти показват входа и изхода на въздуха . Някъде нагоре в темата съм качил снимки на цялото му устройство .
                                Първоначално публикуван от mavryt4o Преглед на мнение

                                товае моята адска машина компресора еот полска вана като цялоси работи но при по-продалжителна работа с пистолета 30-40 мин картера нещо загрява изадимява помещението наизгоряло масло дайте акъл казанче накартера лида слагам незнам дали така щереша проблема!?!?!
                                Компресора ти прегрява като цяло . При тези компресори работния газ в случая фреон го охлажда до голяма степен . Закачи му една по голяма перка на шайбата и може би проблема ще се реши .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X