Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
    Някой може ли да ми изработи компресор който да прави около 300-400 литра в минута и доло горе на какви пари ще го направи
    Ето,колегата го е направил и сега го продава http://offroad-bulgaria.com/showthre...F0%E5%F1%EE%F0 ,па и няк`ъв пазарлък може да направите.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Компресор

      Да покажем нещо интересно ,че само глупости се пишат без снимки
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5266582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5266583

      Коментар


      • От: Компресор

        Ето го следващия виси със страшна сила прясно грундиран Понеделник му пръскам една червена боя и е като магазински
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6500.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5266809
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
          Някой може ли да ми изработи компресор който да прави около 300-400 литра в минута и доло горе на какви пари ще го направи
          Колега гледам че си от Търново.Ако искаш можем да се срещнем и да поговорим.
          Пробвах да ти пратя ЛС ама нестава не знам защо.Дай скайп, мейл или нещо такова.
          тел.0898795339
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Ето го следващия виси със страшна сила прясно грундиран Понеделник му пръскам една червена боя и е като магазински
            Ааааа,не вервам ,да можеш толкова зле да го направиш ,некой магазински,само боята им убава...
            Ма никой не казва за некое по-големшко балонче,там 800,1000 литра.Напоследък по вторичните голяма суша е настанала.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Ааааа,не вервам ,да можеш толкова зле да го направиш ,некой магазински,само боята им убава...
              Ма никой не казва за некое по-големшко балонче,там 800,1000 литра.Напоследък по вторичните голяма суша е настанала.
              Така е на последък нещо няма части за компресори .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Така е на последък нещо няма части за компресори .
                Бе,аз си взех добър компресор,но няма ресивер,пък ми трябва възможно по-голям...
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Продължава да виси вече червен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6513.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5267468
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте!
                    След доста четене на тази тема си купих и аз компресор от ЗиЛ. Като го отворих изглежда сякаш почти не е работил, но от единия маслен сегмент липсваше парченце,
                    което не намерих вътре и като го свалях го счупих.. Та въпроса ми е откъде мога да си купя сегменти и евентуално гарнитурки за него ако има. За София или Търново някой ако знае магазин. По-напред в темата имаше нещо, но не успях да го намеря..

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      По ул."Магистрална в Търново след "сечената" скала в ляво малко по нависоко от пътя, така по на вътре като се движиш към Бирена фабрика има надписи отвън, виждат се и от пътя(там са части за руски камиони).
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Благодаря за отговора

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте колеги, търся информация на компресора от снимката, който там е с тестова шайба за повишаване драстично оборотите/дебита, но по време на тестовете мотора 4КВ. 1500об. - ако не ме лъже паметта, вързан без защита изгоря. Иначе шайбата на компресора е 400мм, а на мотора 180мм, сега съм с нова удължена и по-широка серпентина, нов 1цол възвратен клапан и 5,5КВ на 2900об/мин, със защита 12-16А. Защитата е нагласена малко преди 12А, защото по таблица в специализирана литература му дават 10,8А под товар, проблема, ми е че защитата изключва на 7-10бара, когато е вързан с 400л. бутилки, само с неговата (около 50л.) изключва на 10-12бара, целта е вързан в системата да изключва на 12-13бара.
                          Замервах ампеража преди да изключи с Ампер-клещи - 2 вида, единият показва 6А, другият 8А, но не им вярвам, засега нямам с какво да измеря по-точно, дали контактора не изключва прекалено рано. Възможно ли е този мотор да не е достатъчно мощен за да върти прасето на тия 1300 об., стария мотор дънеше до 20-25бара, но без защита... Компресора е двустепенен с голямо 100мм., а малко - нещо 50-60мм. бутало - помагайте, искам макса от туй нещо...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07345.JPG
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5267822
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колега мотора няма сила,вързан като на снимката.За да му повишиш мошноста,за сметка на оборотите ,намаляваш шайбата на мотора.Ако на компресора ти е 400мм.,на мотора трябва да е 100мм. което значи 4/1 ,при 2900об/мин. ти излизат на вала на компресора малко над 700об/мин. Този компресор е много голям с голями бутала и ход, и не му понасят високи обороти.Ще загрява много бързо и ще е мнооого шумен.Така както описваш ,проблема ти е от автоматиката ,която исключва,провери всичко и тогава мисли за мотора.Който е достатъчно мощен.Един колега ми продаваше един такъв подобен ,за 100тина лева. ,но sek.1 го отнесе и него дава
                            Като габарити е около наще ук50 -500л/дебит. Подобен е и на едни сондови установки.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              А и като гледам не е лошо да сложиш една перка да охлажда тази серпентина между първата и втората степен!Ще ти подобри работата на компресора!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Оправи предавателното число на шайбите и всичко ще си дойде на мястото както е ти е казал колегата sparow.
                                П.п. Мисля че даже и под 700 об. да паднеш няма да сбъркаш.Ааа и наистина помисли за охлаждането.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X