Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Днес пътьом минах покрай вторичните освен бутилките има доста интересни неща .
    Бутилките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6405.jpg
Прегледи:1
Размер:199.5 КБ
ID:5257702 Ел мотори трифазни всякъкви размери единя даже е Сименс ако беше петови го отнасях и него.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6414.jpg
Прегледи:1
Размер:232.7 КБ
ID:5257706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6412.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5257704 Почти цяла настолна бормашина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6411.jpg
Прегледи:1
Размер:209.8 КБ
ID:5257703 Почти цял мотор ИЖ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6404.jpg
Прегледи:2
Размер:236.5 КБ
ID:5257705
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Моля, не обръщайте темата в битак!

      За обяви си има раздел купувам/продавам.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте колеги.Имам два въпроса към знаещите.Имам чисто нов компресор от Зил и днес го разглобвах за да пробия дупки на биелите,но при свалянето на главата се скъса гарнитурата.От къде в София мога да закупя такава? Другото нещо което ме интересува е дали двигател със следните характеристики ще свърши работа.
        Трифазен 4.00 KW
        обороти 2870
        шайба на двигателя 6 см.
        Шайба на компресора 20см.
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • От: Компресор

          Гарнитурата си я изрежи от клингерит има и готови но трябва да намериш магазин за авточасти за товарни автомобили . 4 киловата са му много на тоя компресор в момента имам два единя е с 1.1 трифазен другия с 1.1 монофазен и няма проблеми но щом имаш такъв двигател слагай го . Тези компресори работят най добре в диапазона 1000 - 1200 оборота така че ако мже намали шайбата на компресора до към 170 мм. По назад в темата съм постнал снимки на зилови компресори мое производство сложи една ладова перка на шайбата на компресора и му решаваш проблема с охлаждането .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Мен ме притесняваше дали не са му много обортите ама май не са .Така като ги смятам са 861 об/мин.А за охлаждането мисля да му сложа едно радиаторче с перка и помпа от пераля.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Днес пътьом минах покрай вторичните освен бутилките има доста интересни неща .
              Бутилките [ATTACH=CONFIG]306337[/ATTACH] Ел мотори трифазни всякъкви размери единя даже е Сименс ако беше петови го отнасях и него.[ATTACH=CONFIG]306341[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]306339[/ATTACH] Почти цяла настолна бормашина [ATTACH=CONFIG]306338[/ATTACH] Почти цял мотор ИЖ [ATTACH=CONFIG]306340[/ATTACH]
              Тези,големичките ел мотори колко киловата са?Че един познат ми домъкна един УК-50,ма е само компресора и ресивера и трябва да му търся мотор.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • От: Компресор

                Я го питай дали го продава,че Станьо ми е взел подходящите мотори , а и имам 4киловата подходящ- На двустапалния УК е с 4киловата.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Я го питай дали го продава,че Станьо ми е взел подходящите мотори , а и имам 4киловата подходящ- На двустапалния УК е с 4киловата.
                  Не мисли да го продава,затова ме тормози да му го стегна.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Тези,големичките ел мотори колко киловата са?Че един познат ми домъкна един УК-50,ма е само компресора и ресивера и трябва да му търся мотор.
                    Eдиня който остана е към 10-12 киловата и е здрав мерихме го има и един 18.5 киловата има и няколко по малки но тях не съм ги мерил . Ако някой ще ходи за двигатели да побърза понеделник сутринта да е там защото момчетата от пункта казаха че ако е хубаво времето почват да ги трошат. Аз натоварих в бързината 4 двигателя . УК 50 заводски е с 4 киловата трифазен двигател но съм виждал такъв да работи с 3 киловата монофазен с растоварване на пуска под налягане.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Някой да се е сблъсквал с такъв компресор

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompresor.jpg
Прегледи:1
Размер:261.6 КБ
ID:5261290

                      Знам само,че е двубутален от немски камион.Някой да знае дебит,мощност на ел.двигателя(за боядисване ще трябва), дали ще е по-добре от зилов?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Едно питане: ако на двутактов двигател се затворят отворите от карбуратора към картера и каналите от картера към цилиндъра, на мястото на свещта се сложи нагнетателен клапан, то двигателят би трябвало да заработи като компресор? С други думи - от изпускателния канал засмуква вуздуха, нагнетява го и го изпуска през отвора на свещта... Остава проблема с мазането на коляновия вал и буталото. Може би чрез плискане, т.е. малко масло в картера и да се разпръсква от коляновия вал? При двуцииндров 350 см3 двигател ще се получи доста добър дебит при 1500 об./мин - около 370 литра изходящ дебит

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Тоя дебит ще го постигнеш и със заводски компресор за 2-300лв. или някой от камион / автобус-икарус,сетра.
                          Не си заслужава заиграването по правене.Иначе би могло да стане,само незнам как ще решиш проблема с мазането ще ти вкарва постянно масло в въздушната система и все едно нищо не правиме.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Момци,ако някой мерне някъде,голяма бутилка (ресивер) за компресор,нещо над 700-800 литра да свирка,че ми трябва една такава.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Някой може ли да ми изработи компресор който да прави около 300-400 литра в минута и доло горе на какви пари ще го направи

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Може, намери си компонентите-
                                компресор ук50 или купешки с тия параметри.
                                мотор поне 4киловата.
                                бутилка според зависи.
                                автоматика.
                                И ще ти го сберем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X