Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Добре, мерси!

    Имам и друг въпрос решил съм да му сложа 2 бутилки ако има нужда и трета, по 50-60литра от АГУ (сега е с 2 за въздух общо към 60л), като стоят вертикално. Отдолу ще им оставя кран или тапа за конденза, отстрани през сондата ще се пълнят а отгоре или пак отстрани ще излиза въздуха, като при малки нужди, (помпане на гума) едната "2примерно" да се спира и да пълни само 60литра не 120примерно.
    Няма ли по чистия въздух да е винаги във втората или все едно?


    Драснах някакво подобие да се ориентирате

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sxema1.JPG
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:5246590
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Компресор

      До колкото виждам, искаш да ги вържеш в паралел, което според мен и в двете бутилки ще има горе доло по равно конденз (в по-далечната ще е малко по-малко)... в нас също имаме 2 бутилки освен тази на компресора, вързани са последователно и когато източвам от доло конденза, има само в първата конденз, във втората много рядко да се е събрало по малко конденз (източвам ги най-често 1 път в годината)... Иначе и при тях пак е направено така, както обясних за горните колектори... Щуцера на изхода е от страни и "стърчи" на вътре няколко см. за да не обира конденза по стените...
      Така както си го вързал, ще ти трябва кран и на изхода, не само на входа... иначе пак щя я пълни и втората, но през изхода... а ако са последователно свързани, само слагаш кран между двете и си готов.
      Просто ако ти трябва дебит мисля че и двата варианта стават, трябва гледай да не падаш под 10мм. вътрешен диаметър и д ане е много дълго... даже най-хубаво да работиш само с 1/2" части, аз с полипропиленовите тръби (1/2"-20мм. са) пуснах 30-35метра инсталация между гаражите и няма никакви ядове... но ако е 10мм. вътрешно ще имаш забавяне ако е на голяма дължина. Визирам това, защото виждам, че си взема плазма а до колкото им гледах данните, май искат дебит 200л. ако не се лъжа. За това трябва да се съобразиш с това, за да не преправяш после на ново всичко с по-голямо
      Последно редактирано от Ivanko; 24-01-11, 15:24.
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • От: Компресор

        За да искаш чистия ти въздух да е в някоя от бутилките ти трябва филтер м/у двете.Конденза се образува при стеснения или разширения по системата-кранове,бързи свръзки и т.н,където въздуха му се намалява или увеличава обема.В бутилките най -често има боза/масло ,вода и боклуци/.Не слагай камионски клапан за истакане на конденза,защото много бързо се заталачва и трябва с нещо да го чукваш да затвори хубаво.Слагай нормален сферичен кран.
        Аз за моя нов компресор,бях приготвил едни нафтови филтри от комбайн,но си намерих много по добър филтер заводски.

        Коментар


        • От: Компресор

          Откъде да си купя пресостат / качествен / за около 10 Bar - трифазен ,присъединителен размер 3/4 цола и с разтоварване на остатъчния въздух
          Днес тамън си получих резака и компресора започна да не изключва. На 11 Bar -а се отвори един предпазен клапан и започна да пърди зверски.
          Компресора е трифазен, двуцилиндров, закупен от Баумакс преди 2 месеца - марка " Mecafer ". Входящия му дебит е 580 L/m.
          Пише навсякъде , дори и върху пресостата Made in Italy, ала като страна на произход в документите е посочен Китай.
          Когато свалихме кутийката на пресостата отвътре изпадна една пружинка и един щанцован ламаринен детайл.
          Опитахме се да ги наместим, ала уви, само ми се струва, че си наруших гаранционните условия.
          Търся някакъв немски или друг сигурен, без пространствен монтаж на пружинки и саморазпадащи се конструкции.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Компресор

            А защо не сложиш монофазен пресостат, който да командва трифазен контактор. Много по-евтин вариант ще е... защото трифазния е доста по-скъп от монофазния.
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • От: Компресор

              монофазния в Бриколаж е 30лв
              898450701

              Коментар


              • От: Компресор

                В Бриколаж има и трифазни, поне в Пловдив , иначе имам един много хубав, но е на 1/4 монофазен и без разтоварване, ако ти се преправя всичко ще ти го дам .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  В Бриколаж има и трифазни, поне в Пловдив , иначе имам един много хубав, но е на 1/4 монофазен и без разтоварване, ако ти се преправя всичко ще ти го дам .
                  Благодаря, за предложението !
                  Обаче искам всичко свързано с налягания и прочее опасни състояния да е перфектно, така че да можем да се съсредоточим върху работата си. Затова и търся нещо немско. Засега от фирмата, обслужваща сервизно компресорите "Макафее", бяха така добри да кажат, че ще ми уважат гаранцията, независимо че съм отворил кутията след повредата.
                  Това по телефона, следобед ще го нося пък да видим.

                  Това с фирмените пресостати се оказа голям проблем. Превърнали сме се в непромишлена държава - неусетно за мен.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Този, който ти предлагам е промишлен и изглежда сериозно, но за да получиш хистерезис може да се наложи да се използват два и още доста части покрай тях, затова докато работи предпазния клапан слагай какъвто ти дадат .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Смениха ми го точно със същия - Италиански .
                      Браво на фирмата Хидролифт, добро отношение към потребител.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Този, който ти предлагам е промишлен и изглежда сериозно, но за да получиш хистерезис може да се наложи да се използват два и още доста части покрай тях, затова докато работи предпазния клапан слагай какъвто ти дадат .
                        При старите компресори растоварването се прави с отделен магнит вентил и всичко се командва от контактор . Аз лично предпочитам тази схема малко по обемиста и сложна е но пък е много по надеждна особено за по голями компресори с двигател 4-5 и нагоре киловати. По назад в темата някъде съм качил схема и снимка на такова табло за УК 100 мое производство даже съм му извел и бутон за втори магнит вентил за источване на конденза от бутилката .
                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        Аз искам да питам пресостата и филтрите може ли да се изведат на 3-4метра от компресора?
                        Идеята е да се включва от гаража, като там трябва да има манометри и филтри, бързи връзки, за по лесен достъп, а самия компресор с бутилките да е отвън.
                        Може само не се лъжи да вкарваш въздуха по желязни тръби ще полудееш зимата . Винаги се образува достатъчно конденз и ръжда за да замръзне особено по колената. Преди да бракуваме при мен старата желязна ЦВС зимата полудявахме до обяд не можехме да размразим системата и да пуснем машините на които им трябва въздух. Само полипропилен или ПВЦ с Ае вложка .
                        Последно редактирано от sek.1; 25-01-11, 18:25.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Да... полипролипен за открити на темп. влияния системи... до сега нямаме никакви ядове в нас... Иначе в завода кадето бяхме по подръжката преди, там всичките инсталации бяха с цинкови тръби, ама температурата в завода не спадаше под 15-20-гр. покрай горелките вътре.
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ясно, ще го имам напредвид
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Тоест вътрешната инсталация за сгъстен въздух, следва да се направи от полипропиленови тръби за водопровод - така ли ?
                              А какви, за топла или студена вода, за налягане до 10 Bar. ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                МОже и с обикновени, може и с полипропилен, може и с мед. Може с всичко, дето става за нормален водопровод. Все пак аз предпочитам пластмасови, че поне няма да ръждясват от конденза.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X