Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Взех един малък омаслител и се чудя къде да го сложа, трябва ли да е стационарно в някаква определена позиция или трябва да е директно на инструмента. Честно казано не ми се ще да ми омаслява спиралата, че с нея и боядисвам.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Компресор

      Зависи какъв е омаслителя... има някой модели които се монтират ндиректно на машинката... а има и стационарки, който са на вид като кондензоуовителя. Аз за това си вземах отделен маркуч, който мога да сиомяслявам без да пречи на маркуча с който се боядисва
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • От: Компресор

        Малък е , колкото малък бензинов филтър .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Компресор

          Значи е от тези които се слагат непосредствено преди инструмента, директно ако може да го завиеш на него вместо бързата връзка и след него за я сложиш нея (ако е на резба филтъра де)... Макар, че според мен такъв тип не са удобни... пречи при дадени обстоятелства.
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • От: Компресор

            Здр. Колеги и аз си направех един копресор .. Главата е от Ифа но са му равалени клапите смукателнич и испускателния и не помпи както трябва някой

            мотора е 0,75 Кв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011024.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5245238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011028.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5245239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011023.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5245240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011022.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5245241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011026.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5245242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011027.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5245243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012011029.jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5245244

            Коментар


            • От: Компресор

              Хаха ,къква е тая джанта за шайба
              С тоя мотор дори и с капак от шахта,няма да може да го въртиш трябва ти от 1.1 трифази нагоре.
              Иначе имам твойте клапани-20лв/бр.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                ... С тоя мотор дори и с капак от шахта,няма да може да го въртиш трябва ти от 1.1 трифази нагоре...
                В случая, предавателното число на ремъчната предавка е 3.5-4, което на практика означава, че при предавка, от порядъка на 1.75-2 (при едни и същи обороти), въртящият момент ще е колкото на 1.5 кW. Останалото са сметки за необходим дебит и подбиране на подходящ обем на "ресивера".
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Върти си идеално, само трябва да олекотя шайбата. На 8 БАРа спирам и го пускам без проблем ... Само че тия клапи много бавно събира въздух.
                  Аа за клапите колега, Копмресора съм го взел за 20 лв от вторични, и 20 лв за 1 бр нещо не ми се дават. Днеска проверих нови, 2 та броя са 20 лв с некфи дифтунки.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    Хаха ,къква е тая джанта за шайба
                    С тоя мотор дори и с капак от шахта,няма да може да го въртиш трябва ти от 1.1 трифази нагоре.
                    Иначе имам твойте клапани-20лв/бр.
                    Ако двигателят е на 3000 синхронни оборота на вала ще има реално около 2800. С тези шайби на вала на компресора ще докараш може би малко под 1000. Напълно достатъчни са за целта.
                    Моят е ЗИЛов и го въртя с 2,2KW монофазен. Определено е излишно мощен. Просто с такъв разполагам По-интересно е как реализирах изключването на пусковата намотка след развъртане. На въпросния двигател няма как да се монтира центробежен ключ и набързо зацепих към ремъка едно моторче за парно. Към изводите му свързах бобината на 12V реле с нормално затворени контакти. След развъртане на големия двигател, моторчето от парно в вече тахогенераторан режим захранва релето, което от своя страна изключва пусковата верига и я държи изключена, докато двигателят спре. Има много и различни начини за това, но не ми се занимаваше излишно с електроника.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      А джантата шайба е от Румънска сеялка.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Аз искам да питам пресостата и филтрите може ли да се изведат на 3-4метра от компресора?
                        Идеята е да се включва от гаража, като там трябва да има манометри и филтри, бързи връзки, за по лесен достъп, а самия компресор с бутилките да е отвън.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Всичко може 3-4метра кабел, и 10тина метра мъркуч.Пресостата има 2извода-към мебраната и за испускане,вместо резбови съединения слагаш щуцери.Но аз мисла,че е по удобно да искараш само 3-4метра мъркуч и да си вържиш само филтрите вътре,пресостата нему пречи ако е на студено.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ами защо просто не си изкараш кабел с който да вкл. мотора главно и да сложиш един намометър на системата в гаража, преди филтъра... на нашия компресор вкъщи, така му направих инсталацията преди 2 години... направих всичко с полипропиленови тръби 1/2", като и в двата гаража сложих по един разпределител (от 2л. бутилки от пожарогасител с ЦО2) като присадих по 3-4 щуцера, както и извод за намометър и извод за конденз... ако искаш мога да ги снимам да добиеш представа като идея
                            Последно редактирано от Ivanko; 24-01-11, 00:33.
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Значи може да се направи да се включва централно двигателя (както си е сега) пък после пресостата до него да си го изключва/включва на определеното налягане?
                              Ако е удобно снимай ще е от полза, мерси!
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Значи, ти си връзваш пресостата към двигателя... и му пускаш захранващ кабел... този захранващ кабел си го прекъсваш вече с контакт кадето си поискаш... Нашия е на контактор с "Пуск" и "Стоп"
                                А ето как изглеждат колекторите... този е в голямия гараж, кадето се боядисва... едн редуцир с филтър за високо налягане с голям дебит и един за ниско нялягане... и средния ридектен... този най-дясния филтър с манометъра съм го направил на бързи връзки, за да може да се слага кадето си поискаш дори и без филтър.

                                Това е камионски филтър на самата инсталация преди колектетора

                                А този е в малкия гараж... кадето попринцип не се боядисва за това има само един редуцир и един 2 директни изхода...

                                Самите изходни щуцери, съм ги вкарал на вътре в бутилката... поне 3-4см. стърчът на вътре, за да не тръгва толкова лесно конденза от стената на бутилката към макруча за боядисването... а долния щуцера е за конденза... като се надуе системата изпускам по малко въздух ако има събран конденз да изтече.
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X