Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
    Не мисля че е късмет.Просто от време на време го наглеждам дали има масло[задължително синтетично]за перфектно смазване.Страда от прегряване ако не върти в правелната посока или главите и цилиндрите са много омаслени.На моя му сложих филтри със заглушители и сега работи като хладилник.
    И моя е с такъв филтър-от ЗАЗ.Много ме блазни офертата,ма пусто,след празнична кинтонемия ...
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
      Не мисля че е късмет.Просто от време на време го наглеждам дали има масло[задължително синтетично]за перфектно смазване.Страда от прегряване ако не върти в правелната посока или главите и цилиндрите са много омаслени.На моя му сложих филтри със заглушители и сега работи като хладилник.
      С колко киловата мотор го въртиш че оригиналния е 7.5 и без разтоварен клапан някой път на 9-10 атмосфери тръгва трудно.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Компресор

        Колега,ти да нямаш два УК 100така ,защото онзи дето песъкоструиш си е с фабрична бутилка,а този много лачен изглежда,Айде намерете ми един такъв да не си губя времето с разни измишльотини...
        Иначе двустапалния аналог на УК 50 на вуйчо ми е такъв,и го е купил с мотор 4кв. и явно работи.Главите му са с наистина скапани клапани ,но българска му работа,може всичко да е перфектно ,но винаги има лайно някъде

        Коментар


        • До: Компресор

          Колеги извинявам се че се меся в темата но си взех УК100 блокирал от ръжда както и да е сега набиват ризи и ала бала ще стане играта. Но ми трябва пусти ел мотор 7.5 киловата на 2900 оборота. Проблема е че при мен финансите са малко кът криза е но моля някой ако има да си каже . И ако може колегата с филтрите които спомагат да работи като хладилник нека даде малко разяснения. А ако е интересно на колегите мога да направя някоя и друга снимка на работния процес. Ако има ел двогатели моля пратете смс на 0884320721 Петьо.
          ПП: Покорни благодарности на колегата Sek.1 без него нямаше да се справям.

          Коментар


          • До: Компресор

            Абе, какво масло да наливам в главата на компресора?
            В Ташев-Галвинг им беше свършило, така и забравих да питам какво точно масло е като спецификации...
            ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

            Коментар


            • До: Компресор

              В Гугъла има всички спесификаций и марки това са за минералните ISO 100; ISO 150; DIN 51506 VB-L, VC-L, VD-L . На наще УК сипвахме М 10 Д но твойто е компресор от съвсем друго поколение и виж нещо на синтетична основа.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                Ей го моя убавец ,Ресивера е отвън,а главата и мотора вътре.
                Масло за компресори,гледах в Бриколаж-30-тина лв.-два литра.
                Прикачени файлове
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Компресор

                  На моя слагам тънко,незнам какво е ама е 2пъти по редко от М 10 Д
                  Провери по малките бензиностанции ,моето го взимам наливно от един тука,една туба 5литра е около 7лева.

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Отдавна не съм се включвал, ама не бях сигурен за един проблем с моя компресор и изчаках да видя дали е от това. Нали, понеже имах проблеми със запуска под налягане на 2-3 пъти престъргвах шайбата на мотора, за да получа по-голямо предавателно число (съответно по-голяма "мощност" на двигателя - всъщност това не е мощност, а въртящ момент). За това всъщност ми се наложи да вадя и набивам шайбата няколко пъти. Уж бях подлагал отзад на вала чук, уж го бях подпрял на стената, ала-бала, ама се оказа, че явно още при първото набиване съм прецакал центробежния превключвател. Това всъщност е бил проблема - двигателя се е мъчел да тръгва на работна намотка, а то няма как да стане даже и без да е под налягане. Чест прави на завода в Харманли, защото им го пратих (понеже е гаранционен) и ми го ремонтираха само за 1 ден! Всъщност ... прави им чест, че бачкат бързо, като оправят сакатлъците на "майсторите" като мен Все пак им благодаря! Реших да сметна дебита след престъргването на шайбата. Първоначално диаметъра й беше към 70 мм, а сега е по-малко от 50 (мале-мале). И така........
                    Suzuki GSXR
                    VW Touareg
                    Mitsubishi Pajero II

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Не съм чел специално как може да се сметне дебита, но тръгвам от уравнението за състоянието на газа:
                      p = Т/V - p - налягането, V - обем, T - температурата
                      Приемаме (с известно приближение), че температурата на въздуха е еднаква в гаража и вътре в бутилката. От тук следва, че при постоянен обем (на ресивъра) налягането се увеличава право пропорционално на количеството газ, натъпкано вътре. Или (моята бутилка е 40 литра) при 40 литра имаме 0 атм. Като натъпчем още 40 - 1 атм, още 40 - 2 атм. и т.н.
                      Засякох, че вдига от 0 до 8 атм. за 2:40 минути. Това прави точно по 3 атм. в минута или 3*40л = 120 л/мин
                      Вижда ми се малко, но това е следствие на глупостта ми да остържа толкова много шайбата. Сега ми се струва, че ще е добре да си намеря една ремъчна шайба с диаметър около 65-75 мм. Ако някой има някоя да се търкаля под тезгяха - да свирне. Ще черпя половинка сливова от тая на брат'чеда от Хасково!
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                        Сега ми се струва, че ще е добре да си намеря една ремъчна шайба с диаметър около 65-75 мм. Ако някой има някоя да се търкаля под тезгяха - да свирне. Ще черпя половинка сливова от тая на брат'чеда от Хасково!
                        E звънни един телефон от понеделник нататък ще ти остържа една
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Ей-й, той Sasho74 много добре го е обяснил тук как се мери дебита:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?p=732352
                          ама аз не се сетих, че наистина ще е по-добре да го меря под налягане - например както казва той - от 5 атм. нагоре
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Колега,ти да нямаш два УК 100така ,защото онзи дето песъкоструиш си е с фабрична бутилка,а този много лачен изглежда,Айде намерете ми един такъв да не си губя времето с разни измишльотини...
                            Иначе двустапалния аналог на УК 50 на вуйчо ми е такъв,и го е купил с мотор 4кв. и явно работи.Главите му са с наистина скапани клапани ,но българска му работа,може всичко да е перфектно ,но винаги има лайно някъде
                            Да два са но единя ми е в служебния гараж а другия [ЛАЧЕНИЯ] ми е за личня гараж и за него си имам бутилка. Ще се опитам да ти намеря но ще е само глава.
                            Последно редактирано от aleksandrov1973; 08-01-10, 19:17.
                            ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от Corsa Преглед на мнение
                              Колеги извинявам се че се меся в темата но си взех УК100 блокирал от ръжда както и да е сега набиват ризи и ала бала ще стане играта. Но ми трябва пусти ел мотор 7.5 киловата на 2900 оборота. Проблема е че при мен финансите са малко кът криза е но моля някой ако има да си каже . И ако може колегата с филтрите които спомагат да работи като хладилник нека даде малко разяснения. А ако е интересно на колегите мога да направя някоя и друга снимка на работния процес. Ако има ел двогатели моля пратете смс на 0884320721 Петьо.
                              ПП: Покорни благодарности на колегата Sek.1 без него нямаше да се справям.
                              Здравей колега електромотора може и да е 3 киловата но му трябва по малка шаиба и възвратния клапан трябва задължително да е исправен.
                              За филтрите ще нащракам малко снимки и тогава ще те светна.
                              ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
                                Здравей колега електромотора може и да е 3 киловата но му трябва по малка шаиба и възвратния клапан трябва задължително да е исправен.
                                За филтрите ще нащракам малко снимки и тогава ще те светна.
                                Абе то може и три киловата ама ако не сработи един път възвратния клапан и защитата на ПВто и не си около компресора ще видиш голям облак пушек. Тия машини задължително се правят с резерв мощност на ел. двигателя.
                                Първоначално публикуван от Corsa Преглед на мнение
                                . И ако може колегата с филтрите които спомагат да работи като хладилник нека даде малко разяснения.
                                Филтъра е от запорожец в двора на работата седят два на един колега и си чакат момента да отидат на скрап понеделник ще го питам да смъкна един филтър.
                                Последно редактирано от sek.1; 08-01-10, 19:39.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X