Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Малко встрани от разговора ..... Комшията ми донесе два компресора от хладилни витрини. Електолукс и нашенски А.Иванов. Цепнах им кожусите и ги върнах към живот. Обаче нямам идея с какво масло трябва да се движат и от къде да го взема. Някой знае ли?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • До: Компресор

      в най-доброто от направи сам,има една статия,правеше се някакво мазане на валовете,кожусите ги махаш,ще потърся книжката и ще я снимам...ама не очаквай чудеса от тях,се пак не стават за бойдисване..

      Коментар


      • До: Компресор

        Като се стигне до боядисване им закачам паралелно още един магазински с малка бутилчица. И си става. Ама през останалото време предпочитам да работят само тези хладилните , щото не вдигат толкова шум. И май са по-безсмъртни....
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          един колега,има такъв български компресор и разправа,че при бутилка 40литра за 1мин. прави 10атм,.значи не е толкова скапан ...
          и друго много важно нещо,е че трябва да се върти много бавно-400-500об./мин.
          колегата с същия,май го върти с около 1000 и затова явно идва големия шум дето вика за него...
          Оказа се че в потайностите на работата ми един колега е опазил и си ползва такъв компресор в заводския му вид.
          Прикачени файлове
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            Колеги неуспях да намеря къде беше писано за изчисляване на дебита на компресора.Може ли пак някой знаещ да го напише.Искам да засека моя.
            П.п. че и с песъкоструйката съм готов ама стана много късно и утре ще тествам и ще споделя резултата.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Оказа се че в потайностите на работата ми един колега е опазил и си ползва такъв компресор в заводския му вид.
              Колега щом е в заводския му вид измери моля те диаметъра на шайбата на мотора и виж ако може колко оборота е мотора,за да разбера реално с колко оборота трябва да се върти копресорната глава.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • До: Компресор

                Мотора е 940об. 1.5кв. а на око шайбата е около 130-40мм. демек около 400об./мин.
                Последно редактирано от sparow; 17-12-09, 21:32.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Мотора е 940 оборота шайбата ще я премеря утре но на око е към 150 мм и работните обороти са някъде 400-500. При мене попадна първо само бутилката и на нея насадих зилов компресор после спасих от отнасяне на вторични и главата без шайбата.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    320мм шайба на главата, 80мм на мотора и 2880 об/мин.Колко идва-май съм го позасилил бая. Ама пък бутилката ми е големшка.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Конструкцията вътре е доста тежка биелта е бронзова и всичко лагерува директно на нея не е много здравословно за компресора да го засилваш над заводските обороти.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Здравейте,колеги!
                        С риск да повторя вече написано от някой(не съм чел всички мнения) споделям моят опит вборбата с конденза.Това последното прозвуча малко като сентенция от близкото минало .
                        Та компресора ми е двуцилиндров с ход на буталата 100,диаметър на цилиндрите 110, въздушно охлаждане с допълнително монтиран вентилатор,бутилката е 120 л. мотора-трифазен 5 киловата включва на 7 и изключва на 10 атм..Засмуква през въздушен филтър от мотокар от там през оребрен охладител с клапан постъпва в бутилката,после в един балон от бойлер през входа за студената вода,оттам-влаго-маслоотделител комбиниран с регулатор на налягането и тук идва филтъра който сложи край на главоболията с влагата.Иде реч за горивен филтър от Шкода РТ ако не се лъжа(минаха двадесетина години от тогава) с два сменяеми хартиени елемента които допълнително увивам с ленти от памучен плат,въздуха минава по обратен на нафтата път,т.е. влиза през изхода и минава през филтрите отвътре навън последователно през двата елемента и от там в пистолета.Няколко години боядисвах коли с него без проблеми с конденза.Върти също бормашина,ъглошлаиф,гайковрът,шлаифмашина...За разтоварващ клапан ми служи едно кранче монтирано между главата и клапана на бутилката,което стои леко отворено и когато компресора изключи оттам изпуска докъто изравни налягането в тръбопровода с атмосферното.И бутилката и балона имат кранчета за изпускане на конденза.

                        Това е,надявам се да съм помогнал на някой.

                        Поздрави!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Колега може ли да снимаш компресора?
                          Аз преди пробвах за исушител 2филтъра от уазка но понже са пласмасови,се пръснаха на 3атм....а иначе на шкодата в скрапа мярках няколко такива,може да взема да пробваме,също камазите имат такъв двоен нафтов филтър

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            След МНОГО мъки и заради помощта на Sek.1 и Павле (искрени благодарности и наздраве и на двамата) моя компресор май вече работи читаво. Последните подобрения (заедно с ремонта на биелите и смяна на сегменти и семеринг на коляновия вал + нов ел. двигател) са филтър за входящия въздух и отдушник на картера. Вчера работи повече от 2 часа без проблеми. Тази сутрин даже настроих пресостата да изключва на 7 и да включва на 5 атмосфери и всичко изглежда ОК. Мисля да го пробвам и на 8-6.
                            Отново благодарности на на Sek.1 и Павле!
                            Все пак да попитам от тази трибуна: имам усещането, че когато компресора тръгва има едно "замисляне", което трае 0.5-1 секунда. Понякога двигателя развърта веднага, понякога се замисля. Някой има ли подобни симптоми и дали това може да се приеме за нормално? Двигателя е 1.5 kW / 2950 оборота?
                            Прикачени файлове
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              Колега може ли да снимаш компресора?
                              Аз преди пробвах за исушител 2филтъра от уазка но понже са пласмасови,се пръснаха на 3атм....а иначе на шкодата в скрапа мярках няколко такива,може да взема да пробваме,също камазите имат такъв двоен нафтов филтър
                              За съжаление немога,не съм в Бългаия.Не съм сигурен дали са от Шкода,обема им е по около литър и са в общ блок.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Не разбрах, има ли разтоварващ клапан? Ако тръгва под товар зорът не е малък и затова се замисля.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 2 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X