Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Външно цилиндрите и главите много приличат на този от снимката . Тоя модел е произвеждан в някъкво ТКЗС до гр. Брезник но е с по малко бутало 86 мм. Покрай морето сте да не е нещо правено за работа по корабите в корабостроителния ?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sek.1; 31-01-10, 06:10.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Компресор

      Здравейте, компресора го намерихме го в София/около София/, а като стана дума за кораби, служил съм на ракетен катер-имаха много яки компресори. Въздух трябваше за три двигатела, по 56 цилиндъра единия. Но няма как да се доредя до корабите вече. Поздрави!
      [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

      Коментар


      • До: Компресор

        Тоя двуцилиндровия,захранва Българските гилотини и е правен с тях,и върви комплект.Имам и снимки някъде.

        Коментар


        • До: Компресор

          Благодаря колеги,дано не ставам досаден, да имате идея с колко оборота да го завъртим този двуцилиндровия компресор? Предполагам около 1000, но все пак вие сте правили компресори, а аз не съм. Поздрави от морето,голям сняг ни затрупа, добре че поне има интернет!!!
          [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

          Коментар


          • До: Компресор

            колеги дайте съвет . имам ел. мотор (2.2КВ, 2880об. ,моно) , също така и компресор нуждаещ се от 3.3 КВ 2000об . Изчислих че при шайба на компреора 24см и 16см на мотора компресора ще се върти на 1920 об , а мотора ще е натоварен на предела на възможностите си . Снощи доиде един стар познат в къщи на който споделих горе написаното , а той ми отговори че мотора няма да издържи . Естествено той не можа да ми обясни защо .
            Та въпросът ми към вас е: Има ли грешка в изчисленията ми ? , че 2.2 мотор малко скъпо идва

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от Пакостин Преглед на мнение
              Благодаря колеги,дано не ставам досаден, да имате идея с колко оборота да го завъртим този двуцилиндровия компресор? Предполагам около 1000, но все пак вие сте правили компресори, а аз не съм. Поздрави от морето,голям сняг ни затрупа, добре че поне има интернет!!!
              Не повече от 500 ! Даже на някои от старите компресори и 500 им е много.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                Здравейте колеги, имам нужда от помощ. Намерих глава за компресор, но нямам никаква информация за нея. Можетели да ми кажете от какво е, с колко оборота в минута трябва да се върти и всякаква друга информация. Благодаря.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42330.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5151982

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42327.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5151983

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42326.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5151984

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STA42332.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5151985

                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                  колеги дайте съвет . имам ел. мотор (2.2КВ, 2880об. ,моно) , също така и компресор нуждаещ се от 3.3 КВ 2000об . Изчислих че при шайба на компреора 24см и 16см на мотора компресора ще се върти на 1920 об , а мотора ще е натоварен на предела на възможностите си . Снощи доиде един стар познат в къщи на който споделих горе написаното , а той ми отговори че мотора няма да издържи . Естествено той не можа да ми обясни защо .
                  Та въпросът ми към вас е: Има ли грешка в изчисленията ми ? , че 2.2 мотор малко скъпо идва
                  Колега от къде разбра че главата трябва да се върти от мотор 3,3кВт(аз такъв не съм виждал но може и да бъркам).
                  П.п.после ще говорим за шайбите и за оборотите и т.н.(и аз съм с 2,2 на глава която производителя е посочил 3,0кВт мотор)
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Верни са ти сметките колега ама 1920 оборота са бая множко.Моя работи на 1400 почти и работи като вентилатор сякаж ще излитне
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор
                      • Число цилилиндров, шт - 1
                      • Номинальный диаметр цилиндра, мм - 92
                      • Ход поршня, мм - 46
                      • Номинальный рабочий объем, см3 - 306
                      • Частота вращения вала, мин-1:
                        • Номинальное - 2000
                        • Максимальное - 2500
                        • Производительность, л/мин - 373
                      • Потребляемая мощность, кВт - 3,3
                      • Вес, кг - 9,6 (без шкива)
                      дори и да имам желание по - голям мотор не мога да монтирам , щото в къщи съм на моно. От дядо ми имам и по мощни но трифазни . Относно сметките в краен случай връзвам системата, завъртам мотора и меря дали черпи повече от 10А , ако да значи има проблем .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        и аз съм с 2,2 на глава която производителя е посочил 3,0кВт мотор)[/QUOTE]
                        че ще работи това ясно ,но как се държи мотора при 7-8 атм. След спиране зори ли се при тръгване ?
                        но сега като се замислихти този компресор го въртиш на 1400 об . , а така няма как строшиш мотора.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                          Верни са ти сметките колега ама 1920 оборота са бая множко.Моя работи на 1400 почти и работи като вентилатор сякаж ще излитне
                          Новите компресори работят на по високи обороти завода производител си ги е конструирал така с оребрения по целия корпус за максимално добро охлаждане .
                          Първоначално публикуван от stolu Преглед на мнение
                          Здравейте колеги, имам нужда от помощ. Намерих глава за компресор, но нямам никаква информация за нея. Можетели да ми кажете от какво е, с колко оборота в минута трябва да се върти и всякаква друга информация. Благодаря.
                          Тоя като го гледам с тоя кран отгоре и от страни най вероятно е от стар хладилен агрегат такива навремето имаше по селата по хладилните вани за съхранение на мляко. Не съм отварял такъв но като гледам крана от страни на картера ще ти се наложи да го преработваш.
                          Последно редактирано от sek.1; 04-02-10, 05:08.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                            колеги дайте съвет . имам ел. мотор (2.2КВ, 2880об. ,моно) , също така и компресор нуждаещ се от 3.3 КВ 2000об . Изчислих че при шайба на компреора 24см и 16см на мотора компресора ще се върти на 1920 об , а мотора ще е натоварен на предела на възможностите си . Снощи доиде един стар познат в къщи на който споделих горе написаното , а той ми отговори че мотора няма да издържи . Естествено той не можа да ми обясни защо .
                            Та въпросът ми към вас е: Има ли грешка в изчисленията ми ? , че 2.2 мотор малко скъпо идва
                            От къде знаеш, че компресора се нуждае от 3.3 kW?
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Относно изказването на maladec (и аз съм с 2,2 на глава която производителя е посочил 3,0кВт мотор)[/QUOTE]
                              че ще работи това ясно ,но как се държи мотора при 7-8 атм. След спиране зори ли ще е при тръгване ?
                              но сега като се замислихти този компресор го въртиш на 1400 об . , а така няма как строшиш мотора. Колега слагаи мотора НО ПРЕЗ ПРЕСОСТАТ И С КОНДЕЗО ОЛАВИТЕЛ С МИНИМУМ 5 ЛИТРА,турни след разтоварващия клапан и един възвратен(еднопосочен) за всеки случаи.Ремъка гледай да не е оптегнат много и със старта няма да имаш никъкви проблеми, а как ще се държи на 8 акмосвери проблеми не мисля че ще имаш старта е най натоварващ за ел. мотора П.П.Аз съм с същия мотор и върти 2 зилови компресора на 1000об. без никъкви проблеми до 10акмосвери.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Дай някаква снимка.Смъкнах го да изключва на 6 и да включва на 4 и работи перфектно. Иначе без роблем правеше 8 атм ама го зари тръгването на 6.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X