Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от Be CooL Преглед на мнение
    Колеги подариха ми един български компресор, но имам доста проблеми с него. Ето така изглежда[ATTACH=CONFIG]633545[/ATTACH](снимката е от нета). Като го пусна почва да подскача като бик. Махнах главата с клапанчетата и върху буталото имаше около 100грама масло, свалих цилиндъра и работата е много зле. И цилиндъра и буталото са надрани много има деруги по 1мм дълбоки. Та въпроса ми е имали части за тази техника?

    Между другото забелязах, че са много лоши отливките на буталото и биелата. Биелата като я пипнах и едно "мустаче" се отчупи и ми остана в ръката. Предполагам, че това е и причината за бруталното надиране, някое отчупило се парченце.
    Остави си го така както си е (то друго и няма какво да направиш) ако имаш някъде място за това творение на късния СОЦИАЛИЗЪМ, да го показваш на децата и внуците си, и да им обясняваш (ако можеш) какво е това и какво са мислили да правим с него.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Компресор

      Нали партията гледаше във всяко село да има работни места та какви ли не технически недоносчета се произвеждаха . Това не е най голямото със сигурност защото ако е изправен поне работи долу горе добре . Поне материал не е икономисван при производството .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Аз имам същия. Взех го от вторични. Работи безупречно, подозирам, че му е правен ремон или не е ползван, само му е взет двигателя и е носен на боклука. Работи ли е 100 по - хубав от райдер за 300 лв. Моя още не съм го окомплектовал като хората ма засега върши работа. Единствения минус е шума и най -вече теглото. С бутилката и двигателя над 100 кила

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Нали партията гледаше във всяко село да има работни места та какви ли не технически недоносчета се произвеждаха . Това не е най голямото със сигурност защото ако е изправен поне работи долу горе добре . Поне материал не е икономисван при производството .
          Ами то колега положението не се изменило кой знае колко само,че се преместило няколко хиляди километра на изток в Китай и вместо ние да бълваме боклуци сега ги внасяме от там.Нашите поне бяха "джилежни" или най-малкото "тинке" та и да ги продадеш на вторични ще кяриш някой лев,а тия от Китай пластмаса и най-много десетина винта с размер на пирончета за закрепване на стъкло.

          Коментар


          • От: Компресор

            Не е само в Китай . Промени се цялостната концепция в машиностроенето . Сега машините се произвеждат да издържат гаранционния срок и малко отгоре и почват проблемите . Някои и гаранцията не изкарват без проблеми . Днес за втори път в рамките на гаранцията ми протече бойлер Теси . Остава още една седмица и утре отивам да го сменя . Къде им се връзва сметката 3 бойлера за 200 лева в период от 5 години не знам .
            Последно редактирано от sek.1; 08-10-13, 21:06.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Писането тръгна малко извън темата ама и аз да споделя нещо относно микровълновите печки.Купил съм вече 4 бр.,но едната беше върха-гаранция 3г.-работи 3г. и седем дни и сдаде багажа като да е програмирана кога да се счупи.Само Шарпа работи безотказно 10г. ама покупката беше още през 1992г.

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте колеги бях си измайсторил един компресор за помпане на гуми и почистване на някой нещица в гаража обаче много бавно вдигаше налягане. Изпадна ми една компресорна глава със електромотор на стойка със всичко. Монтирах я на 50 литровата бутилка която ползвах с хладилния компресор .Получи се следното дупката , която е на компресора е защото свалиш да почистя въздушния филтър . Пуснах го сработи чудно. От абсолютно празна бутилка вдигна малко над 2 амосфери доста бързо и там спря да вдига налягането а компресора си върти. На компресорната глава има нещо като клапън от където изпуска налягане докато компресора работи. Развих го представлява следното нещо . Някой може ли да ми обясни за какво слуши това предполагам , че е някакъв разтоварващ клапън но не съм сигурен. Мога ли да го запуша с обикновен болт и тефлонова лента.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте колеги! Някой може ли да помогне с малко информация? Имам компресор от този тип(снимката по долу), интересува ме какъв електро двигател го задвижва и какви са оборотите на компресорната глава?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5731.jpg
Прегледи:4
Размер:156.8 КБ
ID:5539950

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Koлега нещо не ти виждам снимките.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Странна работа като пуснах питането се виждаха нормално . Както и да е качвам снимките наново. Компресора се получи следното нещо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131124_004.jpg
Прегледи:2
Размер:103.7 КБ
ID:5540015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131124_006.jpg
Прегледи:2
Размер:102.0 КБ
ID:5540016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131124_010.jpg
Прегледи:2
Размер:119.1 КБ
ID:5540017 Тази дупка на компресорната глва от нея смуче въздух бях свалил филтъра да го сменя. Сега си е запушена. Отгоре на главата има една дупка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131124_007.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5540018 в тази дупка се навива следното нещо съчма , някаква бронзова втулка която се нанизва на тънката пружинка и натиска съчмата, по-дебела пружина която пречи да се развива този по големия бронзов болт който по средата има дупка ф2мм Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131124_008.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5540019 . При вдигане на налягането в бутилката малко над 2атмосфери. От дупчицата в болта почва да духа и спира пълненето на бутилката. Запуших го с пръст и качих до 4 атмосфери. Въпроса ми е какво е това някакъв разтоварваш клапан ли е и безопастно ли ще е да навия обикновен болт с тефлонова лента на негово място. Електоромотора е включен през датчик за наляганепри достигане на 8 атмосфери спира електромотора и го включва отново при падане на наляггането в бутилката на 6 атмосфери. Компресорната глава е свързана с бутилката през възвратен клапън, но не съм монтирал разтоварваш клапън , който да ми изпуска налягането в маркуча между главата и бутилката понеже хладилното компресорче си сработваше без никакви проблеми

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от nasko11111 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги! Някой може ли да помогне с малко информация? Имам компресор от този тип(снимката по долу), интересува ме какъв електро двигател го задвижва и какви са оборотите на компресорната глава?
                        [ATTACH=CONFIG]654289[/ATTACH]
                        Двигателя оригинално е 1.5 киловата трифазен 1440 оборота . Обороти на главата около 500 - 600 . Тези компресори са произвеждани на времето като ширпотреба в едно ТПК в брезнишките села .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Мерси за отговора!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от nasko11111 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги! Някой може ли да помогне с малко информация? Имам компресор от този тип(снимката по долу), интересува ме какъв електро двигател го задвижва и какви са оборотите на компресорната глава?
                            [ATTACH=CONFIG]654289[/ATTACH]
                            Колега, специално за такава компресорна глава има снимки и писано в темата много.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              Странна работа като пуснах питането се виждаха нормално . Както и да е качвам снимките наново. Компресора се получи следното нещо [ATTACH=CONFIG]654404[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]654405[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]654406[/ATTACH] Тази дупка на компресорната глва от нея смуче въздух бях свалил филтъра да го сменя. Сега си е запушена. Отгоре на главата има една дупка [ATTACH=CONFIG]654407[/ATTACH] в тази дупка се навива следното нещо съчма , някаква бронзова втулка която се нанизва на тънката пружинка и натиска съчмата, по-дебела пружина която пречи да се развива този по големия бронзов болт който по средата има дупка ф2мм [ATTACH=CONFIG]654408[/ATTACH] . При вдигане на налягането в бутилката малко над 2атмосфери. От дупчицата в болта почва да духа и спира пълненето на бутилката. Запуших го с пръст и качих до 4 атмосфери. Въпроса ми е какво е това някакъв разтоварваш клапан ли е и безопастно ли ще е да навия обикновен болт с тефлонова лента на негово място. Електоромотора е включен през датчик за наляганепри достигане на 8 атмосфери спира електромотора и го включва отново при падане на наляггането в бутилката на 6 атмосфери. Компресорната глава е свързана с бутилката през възвратен клапън, но не съм монтирал разтоварваш клапън , който да ми изпуска налягането в маркуча между главата и бутилката понеже хладилното компресорче си сработваше без никакви проблеми
                              Колега това въобще не е компресор. По скоро е двутактов двигател .Някои е правил някакво творение между другото много оригинално.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                                Колега това въобще не е компресор. По скоро е двутактов двигател .Някои е правил някакво творение между другото много оригинално.

                                Ами може да е използван част от двутактов двигател за основа , но си е компресор предлаган от някаква американска фирма http://start-model-engineering.co.uk/tag/compressor/ . За съжаление няма данни за това , което ме интересува. То и компресор от ЗиЛ не е компресор ама съм виждал как боядисват кола с такова творение . Искам да разбера дали тази съчма с останалите матракулки са някакъв разтоварващ клапан и мога ли да го запуша. Ако стига да до 6-7атмосфери за домашни нужди ми е повече от достатъчен .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X