Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
    Това с прекарването на въздуха през водната риза при мен не даде резултат, със зилов компресор съм и за един час работа ми стопи въздушния филтър който беше пластмасов.Сега е с водно охлаждане с водна помпа от пералня и радиатор от парното на Лада , радиатора е захванат пред охладителния капак на електромотора за да се охлажда допълнително от перката.Така направен държи 60 градуса на водата без значение колко време работи.
    Това се опитах да обясня по-горе че е безсмислено и даже допълнително се вдига температурата.

    Коментар


    • От: Компресор

      Не се казвам ПЕНЧО.
      Не съм си и помислял,че се казваш "Пенчо"!
      Това е реплика на Петко Славейков към сина му Пенчо Славейков станала крилата фраза. Затова и ако забелязваш е сложена в кавички, което означава, че цитирам.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Компресор

        Едно питане от мен, от голяма вана 2м.на 1м. направих на децата да се къпят,с подгряване на водата.Отвън на терасата ще стой, имам компресор от климатик ще може ли да го ползвам да вкарва въздух в ваната през няколко дюзи,ще трябва ли разширителен съд или направо свързване към компресора.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от dimit Преглед на мнение
          до колегата sek.1-как мога да разбера защо налягането в ресиивара пада.Пробвах всичките връзки и заварки със веро но никъде няма пропуск,възвратния клапан също няма пропуск.Всичките възможни места от които може да има спадане на налягането са проверени и са добре.За 6ч. пада със 4ат. без да се използва въздух.
          Нещо пропускаш не може да не изпуска от никъде и въздуха да изчезва . Пробвай пак с пяна .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Компресорните бутилки на камионите имат в долната част пробка за източване на конденза. Моите бутилки са с такива пробки и от там по малко си изпуска налягането. Пишеш че имаш възвратен клапан, но как го проверяваш него не е ясно.
            Имам бутилка за въглероден диоксид. Имах стар редуцер вентил и много трудно се работеше с него. Купих си нов. Баща ми един ден ми вика що като не пуснато налягането ми пада стрелката. Аз си мислех че си е нормално, но той не трябвало, били са ми продали боклук. Аз така със сапунена вода почнах да оглеждам всички връзки. От никъде не испуска. Има обаче едно клапанче за свръх налягане след редуцера. Намазах го и се оказа че много малко изпуска от там. Мехурче се получава след много чакане. Същото е и с ресивера и клапанчетата в главата.

            Коментар


            • От: Компресор

              Как се обезопасява бутилка от газово, все още има газ в нея. Утре ще я източа, ще я оставя отворена, може и да я напълня с вода. Но не ми се иска да убивам заварчика, после ще трябва да търся друга бутилка

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Но не ми се иска да убивам заварчика, после ще трябва да търся друга бутилка
                Мани заварчика язък за бутилката.

                По чистия както се прави с резервоар за гориво за да ти е мир главата.Има го някъде тук във форума.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Никога с нищо не съм ги обезопасявал но в тях газ няма от години . Заварявам си спокойно . Иначе най простия начин е обдухване с инертен газ .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Реших всичко да е на фланеца, с който ще затворя бутилката: късо 90гр. коляно за входящия въздух, дълга тръба, стигаща малко под "тавана" и кран за източване на конденза. Фланеца ще гледа надолу.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      ето и от мен един компресор
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0098.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5465381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0104.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5465382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0103.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5465383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0095.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5465384

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Знаеш ли от какво е този компресор? И аз имам същата глава направена за компресор. Баща ми твърди че бил вътре с части от зилов компресор, но се произвеждал за стационарни компресори и за това е оребрен за въздушно охлаждане. Шайбата която имам предполагам е оригинална, защото в нея има направени отвори като лопатки за перка с цел обдухването му. Работил съм рядко с него, сега даже е затиснат в гаража и не мога да го извадя. Направил съм го с трифазен мотор 1,1КВ, нямам пресостат за изключване, а ползвам предпазен клапан за разтоварване от камион с бутилката. Ползвам предимно Ифовия компресор за да си помпя гумите.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Добре де....какъв компресор (примерно нов) има:

                          -да вдига относително бързо въздух
                          -да върти гайковерт

                          като за хоби гараж

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от azotilis Преглед на мнение
                            ето и от мен един компресор
                            [ATTACH=CONFIG]562525[/ATTACH]
                            Имам същия като този, но ресийвъра е по продълговат, че понеже е с разбити основни лагери, се чудя дали има ремонтни комплекти като го отворя да сменя лагери и сегменти и един нов мотор да му сложа, че е въртян от трифазен и сега има един слаб монофазен... Пишете, ако имате някаква друга информация за този модел...
                            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Напоследък не ми остава много време да се ровя в гаража.
                              Днес сложих на една плоча мотора и компресора, качих ги на менгемето и включих.
                              Мотора е май 1,5квт, но само с работен кондензатор.
                              Без налягане тръгва, макар и да се замисля малко.
                              Запуших изхода, включих, изключих и докато още беше под налягане, пак включих. Не тръгна.
                              Пробвах с пусков кондензатор, тръгва без да се замисли.
                              Бях носил мотора в една фирма за ремонт на ел.двигатели, казаха че не може да се сложи центробежен изключвател.
                              Трябва да мисля някакво реле за време, да изключва пусковия кондензатор след 1-3 сек.
                              Като ми остане време ще монтирам всичко на бутилката с тампони и ще прескоча до магазина за пневматика да напазаря фитинги и шлаухи.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Не ти трябва реле ,а има такъв ключ аз го знам като "ключ-рига" ,защото се използваше за пускане на старите руски перални рига.Ключа е два вида ,на теб ще ти трябва малофазния модел .При него с натискането на бутона "пуск" включваш мотора и колкото задържаш същия бутон толкова време подаваш и кондензатора,така на ръка най-добре контролираш тръгването.Ако намеря утре такъв ключ може и снимки да има .
                                Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X