Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Тя и боята държи.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от dimit Преглед на мнение
      До колегата,sek.1 ако мога да ти задам няколко въпроса за компресор от Шкода РТ .Интересува ме как да направя пълненето на компресора с масло и трябва ли да му правя пробка за източването на маслото.
      Компресора на РТто не беше ли без картер ? Помня че бяха на един вал с ГНПто . Винаги е хубаво да има пробки за наливане и източване .
      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Тя и боята държи.
      Като умрял китка
      Последно редактирано от sek.1; 09-04-13, 20:56.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        До колегата,sek.1 Компресора на РТто има самостоятелен картер мисля че на стр.61 от темата колегата е качил снимки на същия компресор.Съвет от теб къде и как да направя отворите.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от dimit Преглед на мнение
          До колегата,sek.1 Компресора на РТто има самостоятелен картер мисля че на стр.61 от темата колегата е качил снимки на същия компресор.Съвет от теб къде и как да направя отворите.
          По принцип нивото на маслото трябва да е някъде малко под средата за да могат биелите да го плискат така че горната пробка трябва да ти е някъде около средата . Тази пробка трябва да ти е отворена и да завършва на щуцер и за него трябва да хванеш казанчето разширител . Долната източваща и намираш място в най ниската възможна точка която можеш да пробиеш . Сетих се какъв е компресора навремето съм карал Мадара в нея компресора е най безпроблемния агрегат .
          Последно редактирано от sek.1; 10-04-13, 18:13.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте
            Имам питане, кондензната чашка преди редуцира ли се слага или след?
            Имали значение въобще?

            Коментар


            • От: Компресор

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0011.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5469757Ето я моята помощна машина с циркулационно охлаждане за кратковременна работа и за основнатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0010.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5469756 която вече върши работа.Засега зиловия компресор работи на балансьор, но предстои преработката с пресостат за изключването, даже мисля да го направя само с пресостат и възвратен клапан щото мотора тръгва и на 8 атм без проблем и не е нужно изпразване на част от нагнетателната система .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                Здравейте
                Имам питане, кондензната чашка преди редуцира ли се слага или след?
                Имали значение въобще?
                То обикновено има стрелка с посоката на движение на въздуха и кондензоуловителния филтър е преди регулатора на налягане .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Да посоката е ясна.
                  Кондензната чашка редуцира и умаслителната чашка са отделни, съединяват се една за друга и могат да се разменят.
                  Става въпрос за Български комплект (от едно време)

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Днес отворих и аз компресора и се оказа, че има 2 съсани резби направо отчупени парчета ето и снимките: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompr1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5480315 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompr2.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5480316
                    Картера е чугунен можели да се навари и разпробие и нареже нова резба ? Също дали мога да намеря такива бутала някъде или сегменти размера на цилиндрите е 65мм димаетър. Така и така съм го отворил видях размера на лагерите, че потропваха доста ...
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      То обикновено има стрелка с посоката на движение на въздуха и кондензоуловителния филтър е преди регулатора на налягане .
                      Ето нагледно поставени подред: кондензоуловител ,редуцир вентил и накрая омаслителя.Аз ги монтирах директно към компресора.И за по добро охлаждане на цилиндровата глава съм монтирал бързооборотен вентилатор с голям дебит но с малки габарити в/у ел таблото на компресора. Него го включвам само когато компресора ще работи по-дълго време .Но омаслителя не се ползува от мен по предназначение, демек не му слагам масло.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0102.jpg
Прегледи:3
Размер:103.8 КБ
ID:5480379
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте. Имам два компресора, единия е от оригинална компресорна глава с две бутала, подобен като зиловите, но с въздушно охлаждане. Работи на балансьор и под налягане на е проблем да тръгне. Имам един ифов компресор правен от дядо ми. Той го ползваше директно с щепсала да го включва, без никакви контактори. Преди няколко години му сложих контактор, но няма балансьор или пресостат. Поради факта че го ползвах за помпане на гуми, не ми се е налагало да го мъча да вдига над 3-4атм. Днеска намерих из сандъците един чешки пресостат. Направих му планка и го заварих към бутилката. Свързах го с бутилката и го пробвах дали работи. Нагласен е на 6,5атм да изключва и на 6атм да включва. Сега обаче не знам как да подходя с управлението на захранването. Да махна този контактор с бушона и да си сложа обикновен контактор. Като включа в контакта ще тръгва веднага компресора и като вдигне налягане ще спира. Или да оставя този контактор с бушона и да си сложа втори контактор управляван от пресостата.
                        Струва ми се с два контактора много претрупана системата, но пък е хубаво да си има бушон при евентуално претоварване да предпази ел. мотора. Има ли вариант да се включи пресостата с бушона и с един контактор?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Естествено че има такъв вариант. Пресостата е свързан към управляващата верига на ел.магнитния контактор демек към бобината на контактора през управляващите контакти .(Бобината трябва да има работно напрежение на 220 V). А бушона е включен към фаза преди контактора и захранва както управляващите така и силовите контакти на контактора.Може да си направиш едно ключе към управляващата верига с което да пускаш и спираш компресора ръчно.Това ключе се връзва преди пресостата последователно на веригата.Ако не разбираш от тоци помоли някой по запознат да ти помогне!
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Айде малко да съживя темата. Онзи ден докато рових в гаража намерих компресор от Зил. Купих една бутилка, не знам от какво е но е доста голяма, а и на нея има баланс, така че няма нужда да купувам пресостат. Имам и един мотор 750 вата монофазен и ми се струва, че ще е слаб.
                            Разглобих компресора за да видя в какво състояние и установих, че сегментите са за смяна. Търсих по магазините и намерих само в един резервни части (сегменти, бутала, гарнитури, семерин, лагери и клапанчета) и всичко излезна около 60-70лв. Та той целия компресор не струва толкова. Някой знае ли сайт в който да има резервни части и какви са цените по другите градове?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              Естествено че има такъв вариант. Пресостата е свързан към управляващата верига на ел.магнитния контактор демек към бобината на контактора през управляващите контакти .(Бобината трябва да има работно напрежение на 220 V). А бушона е включен към фаза преди контактора и захранва както управляващите така и силовите контакти на контактора.Може да си направиш едно ключе към управляващата верига с което да пускаш и спираш компресора ръчно.Това ключе се връзва преди пресостата последователно на веригата.Ако не разбираш от тоци помоли някой по запознат да ти помогне!
                              Стана ми ясно. Не се бях замислял че мога да преместя бушона преди контактора. Обикновенно са куплирани след него и като се изключи бубуната се изключва и бушона. Ще видя дали ще стане на този контактор, който имам на компресора, че ако го завъртя, няма да паснат бутоните евентуално.
                              Благодаря за полезната информация. С токовете съм добре запознат, имам проблеми с диоди, транзистори, тиристори (електрониките), но като погледна схемите ми става ясно, просто не мога да боравя с финни спойки и връзки и за това гледам тях да ги избягвам.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Днеска свържах контактор с пресостата и съответния предпазител. При пробата контактора само бучи. Отворих го и натиснах контактора с отверката, мотора тръгва, но не работи като махна отверката. Вземах друг контактор без предпазител. Свързах го и сега компресора работи и като вдигне налягане сам си изключва. Загледах се в неработещия контактор и на бубината му пише 380В. Това е лесно за прекарване, но пресостата е за 220В.
                                За сега ще карам така и ще търся подходящ контактор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X